Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Archive for Září 2015

Kráčejte s dobou a topte nejen úsporně, ale i ekologicky

Zima představuje období, které důsledně prověří stav našich plynových spotřebičů, jež zajišťují v našich domovech teplo. S největší pravděpodobní, nejedna rodina zjistí, že jejich stařičký plynový kotel už dosloužil. V tomto případě je nezbytná výměna, ale nevěste hlavu. Přináší to i výhodu v podobě nemalých úspor. Fakt je, že počáteční investice vás může posadit do křesla, ale o tom, že se to skutečně vyplatí, nepochybujte.

iZpravy.com prazska plynarenska

Vývoj veškerých spotřebičů jde rychle kupředu a kondenzační plynové kotle na tom nejsou jinak. Moderní modely jsou ve srovnání s těmi letitými výrazně ekologičtější, výkonnější a úspornější. Věřte, že 20 let starý kotel může být největším požíračem financí ve vaší domácnosti.

Kdo šetří – má za tři

Moderní kondenzační plynové kotle ušetří náklady o celých 25%. Navíc se plynových kotlů dotýká zásadní změna plynoucí z Evropské směrnice o energetické účinnosti. Dle ní totiž musí být spotřebiče řádně označeny energetickým štítkem, který určuje zařazení do patřičné energetické třídy. Koncem měsíce září už nebude možné uvádět na trh nekondenzační kotle, až na některé výjimky.

Plynové kotle 21. století

Stejně si stojí i vafky, jejichž používání prozrazují výdechy na fasádách domů každého většího města. Zde rovněž platí, že topidla s propracovanými regulačními prvky dokážou ušetřit nemalé množství nákladů na plyn. Jako vše má své pro i proti, tak mohou kondenzační plynové kotle narazit na překážku. Tu však není problém přeskočit. O co přesně jde? Jestliže dokážete strávit prvopočáteční investici a přijmete i fakt, že vyřizování vám zabere dost času, máme pro vás dobrou radu.

Dobrá rada nad zlato

Výhody očividně převažují nad nevýhodami a svědčí o tom i rostoucí zájem. Mezi hlavní argumenty patří skutečnost, že přes nemalé vstupní náklady je kondenzační kotel úspornějším řešením. Při kondenzaci využije i tu část tepla, která u běžných kotlů unikne do komína. Tím se spotřeba paliva zmenšuje.

Naší radou je, zkuste oslovit svého dodavatele plynu. Mnohé společnosti poskytují poradenství i cenové zvýhodnění. Máte-li to štěstí, že je vaším dodavatelem Pražská plynárenská, nezbývá než gratulovat. Mimo jiné tato společnost nabízí kotle věhlasných značek a při dodržení určitých zásad i finanční spoluúčast.

AktualityCZ radí: jak zajistit teplo rodinného krbu?

Zima na sebe nenechá již dlouho čekat a nám začne topná sezóna, která důkladně prověří, v jakém stavu se nacházejí naše plynové spotřebiče. Pravděpodobně mnoho z nás také zjistí, že náš starý plynový kotel či jiné topidlo má své nejlepší dny sečteny. V takovém případě nastává nutnost vyměnit jej za nový moderní typ spotřebiče.

Vývoj moderních spotřebičů jde svižným tempem kupředu a současné moderní modely jsou oproti těm letitým nejen výkonnější, ale také mnohem úspornější. Dvacet let starý spotřebič může znamenat docela vekou finanční zátěž.

Vyměňte staré za nové a ušetřete

Je zcela zbytečné se dlouze rozepisovat nad otázkou týkající se starých spotřebičů. Asi každý ví, že se jedná o jedny z největších žroutů peněz v domácnosti. Jestliže chcete mít doma teplo a nedoplácet na něj každoročně veškerými úsporami, soustřeďte svou pozornost na nový plynový kondenzační kotel, který vám ušetří až třetinu nákladů.

Mimo jiné se právě plynových kotlů týká poměrně zásadní změna plynoucí z Evropské směrnice o energetické účinnosti. Nově musí být spotřebiče opatřeny energetickým štítkem, se zařazením do patřičné energetické třídy. Od konce září až na drobné výjimky nebude možné uvádět na trh nekondenzační plynové kotle. Budoucnost rozhodně patří kondenzačním kotlům. V mnoha domácnostech se těší oblibě vafky, jejichž užívání prozrazují výdechy na fasádách domů. I tady platí, že moderní topidla s chytrými regulačními prvky mohou v porovnání s těmi starými ušetřit značné množství peněz – respektive 15% nákladů na plyn.

Otázka k zamyšlení – ano či ne?

Zmiňované důvody určitě stojí za zamyšlení, proč se nad modernizací vytápění svého domu či bytu vážně zamyslet. Avšak na stranu druhou, to přináší určitou finanční investici a čas spojený s vyřizováním. Nenechte se však tímto odradit. Řešením může být, pokusit se obrátit na svého dodavatele plynu. Mnozí z nich poskytují svým klientům účinnou pomoc v podobě poradenství, všelijakých cenových zvýhodnění a dokonce i finanční spoluúčast. Těch schopných vyjít vstříc není mnoho, ale za pokus to stojí.

Atraktivní nabídku pro své zákazníky má druhý největší tuzemský dodavatel plynu – Pražská plynárenská. Za zvýhodněných podmínek nabízí jednak plynové kotle od renomovaných výrobců (Viessmann), ale i plynová topidla různých značek a typů či průtokové ohřívače vody. Díky jejich partnerství s různými dodavateli zajistí navíc i odbornou montáž a uvedení spotřebiče do provozu. Navíc při splnění určitých podmínek nabízejí i finanční spoluúčast.

Bonusů není nikdy dost

Pokud s vaším dosavadním dodavatelem není kloudná řeč, možná je načase jej vyměnit. Pražská plynárenská se o své klienty stará. Pokud by vám totiž spotřebič z nějakých důvodů vypověděl službu – nenechá vás mrznout. Nabízí asistenční službu, která se postará o opravu porouchaného spotřebiče.

Posted by Press-News.cz

Společnost TATRA TRUCKS a.s. přistupuje k Regionální sektorové dohodě pro Moravskoslezský kraj k řešení nedostatku kvalifikovaných techniků a řemeslníků ve zpracovatelském průmyslu

22. září 2015 se v Kopřivnici svým podpisem připojila k Regionální sektorové dohodě pro Moravskoslezský kraj v oblasti zpracovatelského průmyslu třetí nejstarší automobilka na světě, společnost TATRA TRUCKS a.s., reprezentovaná místopředsedou představenstva Radkem Strouhalem a personální ředitelkou Hanou Bobrovskou.

Regionální sektorová dohoda, jejíž strategickou část již podepsali hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák a zástupci Krajské pobočky Úřadu práce ČR v Ostravě, Svazu průmyslu a dopravy ČR, Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje, Regionální rady odborových svazů Českomoravské konfederace odborových svazů, Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje a společností OKD, VÍTKOVICE, TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, Krnovské opravny a strojírny, ArcelorMittal Ostrava, ale také Asociace středních průmyslových škol ČR za Moravskoslezský kraj, ASOCIACE UČŇOVSKÝCH ZAŘÍZENÍ a Střední školy techniky a služeb, Karviná, si klade za cíl zajistit odpovídající počet kvalifikovaných techniků a řemeslníků pro trh práce, zejména pro podniky zpracovatelského průmyslu tvořící klíčovou část pracovních míst i hrubého domácího produktu v kraji. Prostřednictvím naplnění stanovených cílů bude zajištěno fungování systému dalšího vzdělávání v oblasti technických profesí a kvalifikací a nastaví se rovněž vzájemná spolupráce všech tří klíčových prvků trhu práce v kraji – tedy zaměstnavatelů a zaměstnanců, vzdělavatelů a veřejné správy.

Této vize chtějí zapojení partneři dosáhnout pomocí několika opatření, k nimž řadí například podporu rozvoje systému dalšího vzdělávání k doplnění potřebného počtu kvalifikovaných techniků a řemeslníků pro trh práce Moravskoslezského kraje nebo podporu rozvoje spolupráce zaměstnavatelů, vzdělavatelů technických oborů (hlavně středních technických škol) a veřejné správy.

Kopřivnická automobilka, známá pod značkou TATRA, svou více než 116letou nepřetržitou činností značným způsobem ovlivnila automobilový průmysl nejen v České republice, ale i zahraničí. Od března 2013 je společnost TATRA TRUCKS ve vlastnictví českých akcionářů. Její nákladní vozidla jsou založena především na tatrovácké koncepci automobilu, kterou se doposud nepodařilo nikomu úspěšně napodobit. Těžká nákladní vozidla z Kopřivnice jsou pověstná díky své průchodnosti nejtěžšími terény v extrémních klimatických podmínkách, vysoké spolehlivosti a vynikajícím užitným vlastnostem. Velkou devizou firmy je vlastní výzkum, vývoj a konstrukce vozů. Nutným předpokladem úspěchu TATRA TRUCKS a.s. jsou zaměstnanci s technickým myšlením, řemeslnou zručností a vysokou mírou kreativity.

Významnou výhodou společnosti TATRA TRUCKS a.s., nejen v oblasti vývojových, ale rovněž výrobních kapacit, je právě vysoká úroveň lidského potenciálu. To je jedním z důvodů, proč se podnik připojuje k regionální sektorové dohodě. „Věřím, že vzájemná spolupráce významných průmyslových podniků v regionu pomůže podpořit zájem o technickéké vzdělávání a podaří se tak udržet tradici kvalitní průmyslové výroby, kterou Moravskoslezský kraj od nepaměti má,“ řekl místopředseda představenstva Radek Strouhal. „Klíčové bude, aby toto sdružení přesvědčilo i stát, že má smysl podporovat soustavné vzdělávání dětí v technických oborech nejen na úrovni vysokého školství, ale vrátit se i k podstatě a podpoře školství učňovského, kterým je výchova techniků a zručných řemeslníků,“ podotkla personální ředitelka společnosti Hana Bobrovská.

Výsledkem Regionální sektorové dohody pro Moravskoslezský kraj by měl být stav, kdy budou školy opouštět absolventi s praxí a bez potřeby dalšího proškolování, zaměstnavatelé budou mít kvalifikované zaměstnance, počet nezaměstnaných se sníží a regionální ekonomika poroste.

Regionální sektorová dohoda pro Moravskoslezský kraj vznikla v rámci projektu „Sektorové dohody jako nástroj sociálního dialogu při řešení dlouhodobých problémů v oblasti rozvoje lidských zdrojů“ iniciovaného a realizovaného Svazem průmyslu a dopravy ČR a jeho partnerem Českomoravskou konfederací odborových svazů.

Vše pro vaši zahradu

Vše pro vaši zahradu

Ke každému domu patří neodmyslitelně také zahrada, na které rádi trávíme celoročně volné chvíle a proto je pro mnohé právě zahrada takovým malým koníčkem. Vysazují trávníky, stromy, keře, květiny, budují skalky, pergoly a podobně. Co se týká péče o zahradu, jsou mnozí do ní investovat nemalé finanční částky.  Na specializovaném e-shopu naraditechnik.cz si můžete na vaši zahradu pořídit například akumulátorový postřikovač, motorové čerpadlo, nebo popřípadě motorový postřikovač a mnohé další. Všechno co vy a vaše zahrada potřebujete k maximální spokojenosti. Zahradní technika a online shop naraditechnik.cz jsou tu od toho.

Ať už potřebuje profesionální nářadí k výkonu svého povolání, nebo jen chcete vylepšit něčím novým svou dílnu, je právě naraditechnik.cz tím správný místem, kde si můžete zakoupit kvalitní nářadí za skvělé ceny. Pokud nevěříte, není nic jednoduššího, než se o tom přesvědčit na vlastní oči. Kde? Přece na adrese naraditechnik.cz.

Nejlepší obchod

Nejlepší obchod

Největším problémem při výběru kvalitní a stylové tašky, kabelky nebo aktovky ovšem zůstává prodejna, ve které se rozhodneme uskutečnit náš nákup. V dnešní době jsou obchody nabízející tyto módní doplňky téměř na každém rohu. Avšak rozhodnout se pro ten správný není nic lehkého, často se stává, že již zakoupenou kabelku najdeme v jiném obchodě podstatně levnější. Řešením tohoto problému jsou internetové obchody, ty nabízejí velmi širokou škálu zboží za velmi výhodné ceny. Jedním z nejlepších obchodů s kabelkami, stylovými batohy, aktovkami nebo cestovními zavazadly je e-shop maxbags.cz. Tento prodejce nabízí skutečně širokou a pestrou škálu produktů.

Virtuální kanceláře Praha 1, 2, 3 nebo 9

Máte skvělý business plán, jedinečný produkt, fantastické zaměstnance, ale adresa “Kotěhulky 123” vám do dokonalé image vaší společnosti zcela nezapadá? Možná právě pro vás by byla ideální možností virtuální kancelář na atraktivních adresách v centru Prahy nebo jiného krajského města.

Jak funguje virtuální kancelář?

Projevíte-li zájem o virtuální kancelář, domůžete se především lukrativního sídla společnosti, nikoliv fyzických prostor. Díky přijatelným finančním nákladům se tak můžete pyšnit naprosto exkluzivní adresou v samotném centru Prahy, která se bude vyjímat na vašich vizitkách či jiných dokumentech. Součástí virtuální kanceláře navíc mohou být nejrůznější služby, které pokryjí bezproblémový chod vaší společnosti. Zabezpečeno vám bude přeposílání pošty nebo klasický operátor pro vyřizování běžných telefonátů. Využít však můžete i pronájem kanceláří nebo zasedacích místností, které vám budou k dispozici kdykoliv budete potřebovat. Virtuální kancelář tak nemusí být pouhou adresou, ale také prostorem, jež poslouží k vyřizování nejrůznějších schůzek, obchodních jednání či jiných sešlostí.

Virtuální kancelář mnoha podob

V závislosti na způsobu vlastní práce, tak můžete volit virtuální kanceláře, jež do posledního detailu odpovídají vašim náročným potřebám. Ostatně Profi-kancelář je strůjcem profesionálních a kvalitních služeb, které mají v tomto oboru poměrně dlouhou a přínosnou historii. Virtuální kancelář může být dalším krokem za lepším a efektivnějším podnikáním, které vám může ušetřit především spoustu finančních prostředků. Pokud tedy chcete udělat na své obchodní partnery dojem, vyvarovat se stresovým situacím, či jen umístit svou firmu na lákavou adresu využijte nabídku virtuálních kanceláří od společnosti Profi-kancelář s.r.o.

Projekt končí, sektorové dohody pro řešení problémů na trhu práce pokračují dál!

Olomouc, 24. září 2015: V hotelu ibis Olomouc Centre se za účasti představitelů a zástupců zaměstnavatelů, škol a vzdělávacích institucí, zaměstnavatelských svazů, odborových organizací, Úřadu práce ČR a Krajských úřadů uskutečnila závěrečná konference projektu „Sociální dohody jako nástroj sociálního dialogu při řešení dlouhodobých problémů v oblasti rozvoje lidských zdrojů“, jež představila dosažené výstupy v podobě uzavřených sektorových dohod.

Sektorové dohody jsou výsledkem shody všech aktérů trhu práce nad řešením existujících problémů, přičemž partnery dohod se stali jak sociální partneři, tak i zaměstnavatelé a zástupci krajských samospráv a státní správy.

Konferenci zahájil regionální manažer Svazu průmyslu a dopravy ČR, Richard Koubek, který vysvětlil, proč se Svaz průmyslu a dopravy ČR stal iniciátorem vzniku projektu sektorových dohod. Jednou z hlavních priorit Svazu je právě téma trhu práce a vzdělávání a sektorové dohody představují jeden z nástrojů, kterým lze všem aktérům trhu práce pomoci a je také významným příspěvkem k Roku průmyslu a technického vzdělávání vyhlášenému pro rok 2015.

Michael Tauš z Českomoravské konfederace odborových svazů, která je partnerem projektu, poděkoval všem zúčastněným za jejich snahy o změnu nepříznivé situace na trhu práce. „Jsem rád, že se podařilo uzavřít sektorové dohody, protože je považuji za skutečně funkční nástroj k nápravě již dlouho trvajícího stavu. Věřím, že sektorové dohody pomohou ke spokojenosti nejen zaměstnavatelům, ale i zaměstnancům,“ řekl.

Hlavní manažerka projektu Jarmila Modrá následně shrnula aktivity projektu. Důležitými výstupy projektu jsou uzavřená Národní dohoda, osm sektorových dohod a třináct regionálních sektorových dohod. Podrobněji pak představila hlavní témata, na něž se zaměřuje Národní dohoda, jejímž cílem je pomocí navržených opatření přispět k zabezpečení dostatečného počtu lidí s potřebnou kvalifikací (tj. s relevantními kompetencemi, kvalitně připravených a v potřebných počtech a struktuře) na trhu práce. „Národní dohoda je v tuto chvíli podepsána střešními zástupci zaměstnavatelů, konkrétně Svazem průmyslu a dopravy ČR, Hospodářskou komorou ČR, Agrární komorou ČR a Konfederací zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR, jakož i zástupci zaměstnanců Českomoravskou konfederací odborových svazů a Asociací samostatných odborů. Svůj podpis k dohodě připojil rovněž ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, ministr zemědělství Marian Jurečka a předseda Svazu měst a obcí ČR František Lukl. Nyní probíhají závěrečná jednání, po nichž svůj podpis pod Národní dohodu přislíbili ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová a předseda Asociace krajů České republiky Michal Hašek,“ doplnila.

Bohumil Mužík ze Svazu průmyslu a dopravy ČR informoval o sektorových dohodách, které se věnují vybraným prioritním tématům. Bylo zpracováno a uzavřeno celkem osm sektorových dohod pro odvětví chemie, energetiky, stavebnictví, zemědělství, cestovního ruchu, kybernetické bezpečnosti, textilního, oděvního a kožedělného průmyslu a sociálních služeb. „Všechny celorepublikové sektorové dohody se zaměřují především na problémy, resp. bariéry v rozvoji daných odvětví, jejichž řešení lze dojednat s kompetentními zástupci příslušných resortů, jako jsou např. potřebné inovace oborů, zavádění nových technologií, zajištění odborné přípravy prostřednictvím Center odborného vzdělávání, zabezpečení kvalitních odborných praxí, apod.,“ sdělil.

Regionální sektorové dohody pak přiblížila Markéta Sirotková. „Regionální sektorová dohoda pro nás představuje příspěvek do mozaiky kroků, jejichž prostřednictvím chceme snížit disparitu mezi poptávkou a nabídkou pracovní síly,“ zmínila.

Na ni pak s Regionální sektorovou dohodou pro Olomoucký kraj v oblasti elektrotechniky navázal regionální expert Svazu průmyslu a dopravy ČR Jiří Pospíšil. Cílem této dohody je podpořit školství k ovlivnění povědomí o technických, resp. elektrotechnických oborech a prohloubit spolupráci rozhodujících subjektů, tedy zaměstnavatelů, škol, Olomouckého kraje a Krajské pobočky Úřadu práce ČR v Olomouci. Jeho slova doplnila Jana Kutínová, personální ředitelka společnosti SSI Schäfer s.r.o., Hranice, která je partnerem Regionální sektorové dohody v Olomouckém kraji: „V současné sobě zaměstnáváme 1 350 zaměstnanců a byli bychom okamžitě schopni přijmout dalších zhruba 115 pracovníků. Již několik let se snažíme dělat vše pro to, aby se situace na trhu práce zlepšila. Podporujeme například elektrotechnické obory na čtyřech školách, nabízíme praxe pro studenty, vzděláváme pedagogy, apod. Regionální sektorová dohoda se tak přidala k těmto aktivitám.“

Moravskoslezský kraj a jeho vybrané téma zpracovatelského průmyslu představili regionální expert Svazu průmyslu a dopravy ČR Jan Kelar a Miroslav Pivovarčík, personalista ze společnosti VÍTKOVICE, a.s. Regionální sektorová dohoda se soustředí na podporu systému dalšího vzdělávání a rovněž na spolupráci zaměstnavatelů, vzdělavatelů v technických oborech a veřejné správy. „Strojírenská skupina VÍTKOVICE zaměstnává přes 6 000 pracovníků. V rámci regionální sektorové dohody jsme se zavázali k využívání a šíření povědomí o profesních kvalifikacích v rámci Národní soustavy kvalifikací a k podpoře zvýšení prestiže technických a řemeslných oborů. K tomu přispíváme i pomocí naší Vítkovické střední průmyslové školy,“ řekl Miroslav Pivovarčík. 

Za Zlínský kraj vystoupil regionální expert Luboš Kavan a personální ředitel firmy Fatra, a.s. Leoš Klofáč. Vizí regionální sektorové dohody v oblasti gumárenské a plastikářské výroby je dosáhnout optimální kvalifikační struktury lidských zdrojů v tomto odvětví. „K naplnění této vize chceme přispět realizací 11 opatření a 29 definovaných aktivit. Především chceme zapůsobit na rodiče a prarodiče dětí, aby pochopily, že technické obory mají perspektivu a budoucnost, a že to není pro jejich potomky špatnou volbou studia a následného zaměstnání. Naším cílem je, aby i naši spolupracovníci doporučili naši firmu svým dětem,“ sdělil Leoš Klofáč.

Blok prezentací uzavřela regionální sektorová dohoda pro Jihomoravský kraj, který reprezentovali Ilona Šimarová ze Svazu průmyslu a dopravy ČR a profesor Miroslav Kuzdas. Pro Jihomoravský kraj bylo vybráno tradiční odvětví slévárenství, v němž je podle aktérů dohody potřeba více se věnovat propagaci a medializaci oboru a navázat užší spolupráci zejména mezi vzdělavateli a zaměstnavateli. „Zajistit potřebný počet pracovníků bude ještě během na dlouhou trať, ale je potřeba podniknout veškeré možné kroky. Situace je opravdu alarmující – máme zakázky, jsme připraveni nabírat zaměstnance, ale není kde brát,“ řekl Miroslav Kuzdas, uznávaný odborník například v oboru tváření kovů.

Konferenci uzavřela zajímavá diskuse mezi účastníky. Projekt sektorových dohod tedy za měsíc skončí, partneři sektorových dohod ale jasně ukázali, že v tento nástroj věří, a že budou postupně realizovat své akční plány tak, aby školy opouštěli kvalitní absolventi bez potřeby okamžitého doškolování a zaměstnavatelé konečně získali dostatek kvalifikovaných pracovníků.

Národní dohoda, sektorové dohody a regionální sektorové dohody vznikly v rámci projektu „Sektorové dohody jako nástroj sociálního dialogu při řešení dlouhodobých problémů v oblasti rozvoje lidských zdrojů“ iniciovaného a realizovaného Svazem průmyslu a dopravy ČR a jeho partnerem Českomoravskou konfederací odborových svazů. Projekt je financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky a zaštiťuje ho Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.

 

Jak ušetřit za pohonné hmoty? Pomocí přestavby na LPG

LPG přestavba vám umožní ušetřit za pohonné hmoty. Nevěříte? Cena za LPG je téměř o polovinu nižší, než u benzinu či nafty. A to už stojí za pozornost. Náklady na provoz auta s provedenou lpg přestavbou jsou asi o polovinu nižší a cena za montáž lpg se poměrně brzy vrátí. Počáteční investice sice může být trochu zátěží pro rodinný rozpočet, ale jde zařídit například na splátky.

Čerpacích stanic na LPG neustále přibývá

Potíží s provozem auta se u přestaveb lpg bát nemusíte. Je již mnoho stanic LPG a tvoří hustou síť. Dokonce je i mnoho míst, kam zajet na servis lpg. Existuje i další varianta, a to kombinace pohonu na lpg a benzinu. V některých situacích se může zachování benzinového pohonu hodit. Minimálně si tak prodloužíte teoreticky dojezd, kdybyste náhodou nemohli narazit na čerpací stanici s plynem.

Kam s nádrží?

Určitou nevýhodou při přestavbách na lpg může být nutnost umístit někam do vozu nádrž na plyn. Ta zabere místi pro rezervní kolo nebo část kufru. U nových aut už se s ní počítá, a odpadá povinnost vozit rezervní kolo, ale při přestavbách lpg starších vozů se zkrátka budeme muset s místem poněkud uskromnit.

A jak je to s bezpečností jízdy na plyn?

Obavy z jízdy na plyn nejsou na místě. Nádrže jsou montovány odborníky a využívají se pouze zařízení schválená, aby byl alternativní pohon bezpečný. Přestavba diesel na lpg vám dokonce zajistí vyšší bezpečnost. Pokud by došlo k nehodě a nárazu, uzavře se okamžitě přívod plynu. Nádrže na LPG prochází tlakovou zkouškou a jsou při výrobě pečlivě kontrolovány. Jsou vybaveny multiventilem, který má tlakovou a tepelnou pojistku.

Nebezpečná amatérská přestavba

Pozor ale na amatérskou přestavbu! Vyhýbejte se firmám nebo jedincům, kteří k přestavbě LPG nemají oprávnění a přesto ji nabízejí. Je třeba plnit bezpečnostní normy a mít dostatek zkušeností. Systém pohonu LPG závisí na tom, jaké vozidlo konkrétně máte. Od amatérských služeb dejte ruce pryč. Profesionálové provedou lpg přestavby podle norem a ještě vám zapůjčí náhradní vůz, pokud se po tuto dobu neobejdete bez auta.

 

iOdhadce.cz

Potřebujete zpracovat znalecký posudek? Stavíte dům a chybí Vám PENB? Nebo řešíte dědické řízení a hledáte někoho, kdo pro Vás zpracuje odhad pro dědictví? Potřebujete znát rychle tržní cenu nemovitosti?

Obraťte se na nás. Pracujeme rychle a efektivně přes náš portál iOdhadce.cz, kde je možné online zažádat o vypracování uvedených služeb. Ihned vidíte cenu za službu a další podrobnosti o objednávce.

Internetový portál iOdhadce.cz poskytuje komplexní služby v oblasti oceňování nemovitostí a energetické náročnosti budov po celé České republice. Působíme na českém trhu od roku 2009. Tento nadčasový internetový projekt propojuje zákazníky se znalci a energetickými specialisty.

Odhad online startuje na cenách od 127 Kč. Vše vyřídíte rychle z Vašeho domova. Odhady online Vám poskytují orientační určení obvyklé ceny nemovitosti (rodinného domu, bytu, pozemku, garáže…). Výstupní dokument s lokalizací, popisem a odhadovanou cenou obdržíte v elektronické podobě.

Znalecký posudek je potřeba zejména pro finanční úřady (stanovení daně z nabytí nemovité věci), bankovní účely (hypotéky), exekuční a insolvenční řízení, vypořádání SJM, za účelem prodeje či koupě nemovitosti, soudy a další.

Časté využití služeb iOdhadce.cz je i pro účely vytvoření průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), který je potřeba například při stavbě nového domu, prodeji nemovitosti, žádání o dotace atd.

S klientem komunikujeme pomocí naší propracované „online kanceláře“, která je dostupná z našeho webu. Umožňuje správu objednávek, přehled stavů, vystavení faktur a platebních údajů. Celá aplikace je velice intuitivní, přehledná a jednoduchá.

Naše služby jsou určeny pro jednotlivce, ale i pro firmy, které potřebují ke své činnosti některý z druhů posudků či odhadů. Působíme po celé České republice a máme zájem o navazování nových dlouhodobých obchodních kontaktů. Spolupracujeme s experty, kteří se zabývají prodejem, odhadem, financováním a celkovým servisem v oblasti realit. Jsme rádi, že Vám naše efektivní poskytování služeb pomáhá a snažíme se průběžně o jejich vývoj a zlepšování.

Jablka – zázračný lék

Jablko se odpradávna užívá jako všelék. Už naši předkové moc dobře věděli, že na kdejakou nemoc nebo bolístku pomůže jablko. V dnešní době se moc jablek významně podceňuje a my raději sáhneme po ovoci dováženém (banány, ananas, citrón…). I toto ovoce nám dodá vitaminy a minerály, ale pro naše tělo je nejdůležitější ovoce a zelenina vypěstované tady u nás. A jablko mezi ně rozhodně patří.

 

Jablkům se v mírném pásmu daří velmi dobře. Toto výborné ovoce může sloužit jako prevence proti různým nemocem, pomoci, když už nás něco trápí a také nám může pomoci při hubnutí.

 

Co jablko obsahuje:

 • Vitamin A
 • Vitamin C
 • Vitamin E
 • Vitaminy skupiny B
 • Voda
 • Vláknina
 • Hořčík
 • Draslík
 • Mangan
 • Měď
 • Zinek
 • Železo
 • Sodík
 • Fluorid
 • Lutein
 • Bílkoviny
 • Sacharidy
 • Omega 3 a omega 6 kyseliny

Jablko obsahuje až 85 % vody, takže dokáže snadno zahnat žízeň a doplnit potřebné tekutiny. Díky draslíku navíc odvodňuje a zbavuje nás nepříjemných otoků. Vitamin C posiluje imunitní systém a chrání tělo před viry a bakteriemi, zvláště v období zvýšeného výskytu chřipek a nachlazení. Obsah vlákniny zase zaručí pravidelné vyprazdňování střev a zlepšení vstřebávání živin. Jablko dokáže stabilizovat hladinu cukru v krvi, a tak nedochází k rychlému kolísání cukru v krvi, jak je tomu třeba u sladkostí nebo těstovin a pečiva. Jablka jsou vhodné i pro ty, kdo trpí krvácením dásní. Železo je zase dobré pro krvetvorbu a při anémii. Pravidelná konzumace jablek se doporučuje jako prevence proti Alzheimerově a Parkinsonově chorobě.

 

Protože v sobě mají jablka hodně vody a málo kalorií, doporučují se jako dietní svačinka. Kombinace toho, vysokého obsahu vlákniny a vitamin C dělá z jablek skvělého pomocníka při redukci hmotnosti. Nejlepší je jíst jedno jablko k snídani, druhé po obědě a třetí ke svačině.

Stěhování Praha umožní hladce změnit bydliště nebo sídlo firmy

Potřebujete změnit bydliště nebo stěhujete firmu? Stěhování je velká věc samo o sobě, je přirozenou částí našeho života a kromě radosti přináší i starosti. Většina lidí má před stěhování velké obavy. Bojí se toho, jak si na novém místě zvyknou, a také problémů, které přesun věcí přináší. Stěhujete se po Praze nebo v okolí? Pak využijte služeb společnosti, která se stěhováním Praha zabývá a která vám pomůže tento krok zvládnout co nejlépe. Proč se zbytečně trápit věcmi, které řešit nemusíte?  Dobře zvolená firma pomůže sbalit veškeré věci a bez problémů nebo karambolů je přesunou na nově určené místo. Problémem nemusí být ani stěhování těžkých břemen.

Díky levnému stěhování Praha si ušetříte některé starosti

Aby vám stěhování nedělalo na čele vrásky, nebuďte na něj sami. Málokdo má dodávku nebo přátele, kteří ji vlastní. Obalový materiál pro některé věci může být také problém. Mít několik pomocníků, ochotných vás odstěhovat, se každému nepoštěstí. Levné stěhování Praha ale všechny tyto potíže vyřeší. Lidé dnes stěhování čehokoliv ve velké většině případů nechávají specializovaným společnostem. Nikdo nechce, aby se jeho věci zbytečně poškodily. Navíc kupovat krabice, pytle, folie a další věci se poněkud prodraží a stejně je po stěhování pravděpodobně vyhodíte. Díky stěhování Praha budete mít po starostech a ještě za příznivou cenu.

Nemáte na stěhování čas? Nevadí

Zejména u stěhování kanceláří chceme mít vše v pořádku. Odborníci vystěhují vaši firmu a nastěhují ji do nového. Pokud budete chtít, postarají se i o konečnou podobu kanceláře. Dají pozor na elektroniku i další zařízení, které rozhodně není nejlevnější. Mnoho lidí je navíc tak vytížených, že prostě na stěhování nemají čas. Ať už se jedná o stěhování domácností Praha, nebo o přestěhování společnosti, jsme rádi, že to někdo udělá za nás. I tak jsou to nervy. Zejména, jedná-li se o naše hlavní město. Profesionálové ze stěhování Praha budou ale mít vše pod kontrolou.

 

Poskytujeme vířivky, mobilní vířivky a infrasauny pro zaslouženou relaxaci

Parné dny i dlouhé zimní večery jsou jako stvořené pro absolutní regeneraci a očistu těla i ducha. Zrychlený životní styl by se měl vyvažovat relaxačními aktivitami, mezi které řadíme relaxační masáže, odpovídající sport, wellness, také zotavující odpočinek, pobývání v přírodě, práce na zahrádce, kulturní akce a rozmanitá hobby. Pomůžeme vám s jednoduchým domácím wellness zahrnujícím populární vířivé vany, praktické mobilní vířivky a oblíbené infrasauny.

Námi avizované moderní vířivé vany jsou garancí zaslouženého oddechu pro každý organismus

Hlavně sportující lidé, lidé s manuálním zaměstnáním, staré osoby, malé děti nebo rozverná mládež ocení všechny klady, jež přinášejí zdraví prospěšné vířivé vany. Dnešní doba umožňuje zabudování vířivé vany do každé koupelny s normálními proporcemi, v zahradě, případně podzemních místnostech, nebo v obývací místnosti, případně na jachtě. Nabízíme malé vířivky, ale také větší vířivé vany pro více lidí. Každý zájemce si u nás může vznést individuální požadavky a nároky, umíme se přizpůsobit každému jednotlivci.

Prodáváme cenově přijatelné, trendy mobilní vířivky

Nabídka domácích wellness potřeb se čím dál více blíží potřebám klientů. A tak si jednotlivý zájemce může v našem obchodě prohlédnout moderní mobilní vířivky, které se pyšní jednoduchou a rychlou instalací, ale i přijatelnou cenou. Dnes si tedy můžete vybrat mobilní nafukovací vířivky-spa, pro jejichž výrobu se použilo kvalitní laminované PVC a syntetická kůže. Průměrná kapacita mobilní vířivky je pro čtyři osoby. Podstatná je také informace, že se mobilní vířivky nemusejí hustit speciálním kompresorem, neboť mobilní vířivky obsahují automatický hustící mechanismus. Praktické mobilní vířivky jsou obohaceny o rozmanité trysky s různými proudy vody.

Infrasauny nepřekáží v žádném prostoru

Mezi klady veškeré infrasauny patří její ideální rozměry. Významný přínos infrasauny pro organismus tkví v prohřívání za pomoci infračervených paprsků, praktické informace poskytují naše webové stránky. Už tedy nepotřebujete utrácet za lístky do sauny, můžete ode dneška užívat svoji domácí.

Jak správně vybrat zásnubní prsten

Prsten jako dárek potěší srdce každé ženy. Je to totiž ozdoba, kterou může žena ukázat a pochlubit se. Muži by výběr takových dárků neměli především podceňovat. Ale ovšem nejtěžší úkol je pro ně vybrat správný zásnubní prsten. Takový, který bude ženu dělat krásnou až do dne svatby. A jelikož si ženy představují svůj zásnubní den už od dětství, mají také vyhraněné názory na to, jak by asi měl prsten, který je udělá šťastnými vypadat. Některé chtějí velký bílý diamant, jiné zase jen jednoduchý kroužek s drobnou perličkou. Muž by měl v tomto ohledu dávat velký pozor, co se jeho partnerce libí, neboť když už se rozhodl udělat nejdůležitější rozhodnutí ve svém životě a požádat svou milou o ruku, mělo by to také stát za to. Hlavně ukázat, jak moc dobře zná její vkus.

Dalším velkým rozhodnutím je pak zvolení prstýnků snubních. Některé páry nosí své snubní prsteny po celý život, proto bychom na nich rozhodně neměli šetřit a snažit se to celé tak nějak odbýt. Dnes je na výběr z nepřeberného množství druhů. Dělají se ze stříbra, zlata nebo i chirurgické oceli. Měly by být hlavně elegantní a vkusné. Oblíbenou variantou jsou snubní prsteny vyrobené z bílého zlata. Vypadají pěkně, i když jsou jednoduché, ale ozdoba v podobě malinkých kamínků jim dodá šmrnc.

Pokud máte vytříbený vkus a nechcete prsten, jako má každý jiný, pak je pro Vás ideální volbou svěřit se do rukou zlatníka Jaroslava Kouřila. Pokud máte své představy a nápady, vyhotoví Vám prsten přímo na míru. Všechny šperky jsou vyráběny ručně, aby jejich vzhled byl neobvyklý a výrobek byl maximálně kvalitní.

Ladislav Kouřil – zlatník
Havlenova 6
639 00 Brno

ITPA.cz – Servis počítačů a notebooků

Servis PC, Notebooku HKiTPartner

 • Zjištění závady, návrh řešení

Zjistíme závadu a navrhneme Vám nejlepší řešení

Odvirujeme počítač a nainstalujeme kvalitní antivirový program

Pokud se Vám rozbil počítač umíme zahránit Vaše důležité data

 • Sestavení počítače na míru

Postavíme Vám počítač přímo namíru Vašim požadavkům

Oddlužení

Přerostly vám vaše půjčky přes hlavu? Nedokážete je již splácet a hrozí vám exekuce? Exekutoři vám mohou sáhnout na spoustu věcí, pokud je nezbytně nepotřebujete k svému životu. Vaše případná nečinnost může vést až k odsouzení, a to i bez přítomnosti u soudu. Předejít takové situaci se dá osobním bankrotem, který předchází oddlužení. První úskalí osobního bankrotu – formuláře a tiskopisy. Váš návrh musí být precizně vypracován na oficiálním formuláři a musí s ním souhlasit váš manžel / manželka. Pokud se dopustíte při vyplňování formální chyby, může soud na jejím základě váš návrh zamítnout a pak ho už nelze znovu podat. Vyplatí se tedy obrátit se se žádostí o pomoc při vyplňování více-stránkového formuláře na odborníky. Firem, které tuto službu nabízejí, je dnes mnoho, jejich ceny jsou však často neúměrně vysoké a ne všichni finanční poradci jsou seriózní. Proto pečlivě vybírejte a přečtěte si o vybrané firmě recenze. Existují i online kalkulačky osobního bankrotu, které vám vypočítají, zda máte na oddlužení nárok.

Lidé se stále častěji vlastním a někdy taky cizím zaviněním dostanou do platební neschopnosti a nezvládají platit své dluhy. Je pro vás toto téma aktuální a vaše situace se stala neúnosnou, a například taková obyčejná jízda tramvají je výdaj, který si nemůžete dovolit? Tak to už opravdu osobní bankrot, je vaší jedinou nadějí. Než se však pustíte do vyřizování náležitostí a poběžíte s žádostí na soud, zjistěte, zda máte na osobní bankrot vůbec nárok. Během pěti let musíte splatit minimálně 30% svých současných dluhů, to znamená, že bez stálého příjmu to nebude možné. Vaše předpokládané i faktické příjmy však musí přednostně pokrýt vaše existenční minimum, do značné míry i existenční minimum vámi vyživovaných osob, všechny soudem stanovené vyživovací povinnosti a také odměnu správce konkurzní podstaty. Samozřejmě, že čím vyšší předpokládané pokrytí, tím vyšší šance, že soud váš návrh schválí. Dále musíte mít závazky nezaplacené 30 dnů po lhůtě bez schopnosti je splácet, vůči minimálně dvěma věřitelům.