Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Archive for Duben 2015

MS v hokeji 2015

Majstrovstvá sveta v hokeji opäť po 11 rokoch hostí Česká republika. Konkrétnejšie Ostrava a Praha, ktoré držia rekord návštevnosti majstrovstiev sveta z roku 2004. Slovensko odohrá svoje zápasy v ČEZ aréne v Ostrave s kapacitou 10 109 divákov. Domáca reprezentácia zase v Pražskej 02 aréne s kapacitou 17 360 divákov. Pôvodne malo Slovensko hrávať zápasy práve v Prahe, ale organizátori požiadali o výnimku a vymenili nás so Švajčiarskom. Rozhodcovia na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 2015 v Českej republike. Na MS v hokeji 2015 sa predstaví 32 rozhodcov. Konkrétnejšie 16 hlavných a 16 čiarových. Presne to je počet rozhodcov, ktorí si zapískajú na tohtoročných MS v Českej republike. Najväčšie zastúpenie v počte rozhodcov bude mať pochopiteľne krajina hosťujúca MS – Česká republika (2 hlavní, 3 čiaroví rozhodcovia) a Švédsko (3 hlavní, 2 čiaroví rozhodcovia). Zaujímavosťou je, že na tohtoročných MS si odbije svoju premiéru na seniorských majstrovstvách sveta viacero rozhodcov. Konkrétnejšie zo 16 hlavných rozhodcov to budú hneď 5 a zo 16 čiarových rozhodcov to budú dokonca až 7. Slovensko budú zastupovať Jozef Kubuš ako hlavný rozhodca a Peter Šefčík ako čiarový rozhodca. Najskúsenejším hlavným rozhodcom na MS hokej 2015 by mal byť Vladimír Šindler z Česka, ktorý si zapíska už svoje 12. majstrovstvá sveta. Najskúsenejším čiarovým rozhodcom by mal byť Anton Semjonov z Estónska, ktorý sa zúčastní 9. majstrovstiev sveta.

Termín: 1.5. – 17.5. 2015 v Prahe a Ostrave

Základné skupiny:

A-skupina: (PRAHA – O2 Aréna)
Švédsko
Kanada
Česká republika
Švajčiarsko
Lotyšsko
Francúzsko
Nemecko
Rakúsko

B-skupina: (OSTRAVA – ČEZ Aréna)
Fínsko
Rusko
Spojené štáty
SLOVENSKO
Nórsko
Bielorusko
Slovinsko
Dánsko

Ostavá nám už len hádať kdo vyhraje MS v hokeji, v každom prípade držíme palce, aby to bola Slovenská alebo Česká republika.

S pomocí technického či stavebního dozoru proběhne vaše stavba nebo rekonstrukce tak, jak má

Plánujete stavbu domu nebo objektu podobného druhu? Nebo potřebujete objekt pouze rekonstruovat? Pak budete bezesporu potřebovat stavební dozor či technický dozor, který zajistí, že celá akce proběhne naprosto bez problémů. Technický dozor nebo právě stavební dozor je pak ve vybraných případech nezbytností. Z toho důvodu více neváhejte a vyberte si takový, který vám poskytne ty nejkvalitnější služby.

Ulehčete si výstavbu s profesionálním dozorem

Sháníte vhodného člověk pro technický dozor či stavební dozor? Pak vám doporučujeme se obrátit na web stavbyadozory.cz, kde máte k dispozici rozsáhlou nabídku odborných služeb. Nabídka obsahuje rovněž stavební nebo technický dozor investora, vyřízení přejímky domu nebo bytu, zastupování ve fázích projektování (od vytvoření projektové dokumentace k samotné kolaudaci stavby), zajištění výkonu funkce koordinátora BOZP nebo například poskytnutí profesionálního poradenství. Je v podstatě jedno, zda vás čeká realizace menší nebo rozsáhlejší stavby, dozor a jeho výběr se nevyplácí podceňovat.

Technický dozor pro čerpání finančních prostředků z veřejných rozpočtů

Zákon říká, v jakých konkrétních případech se bez technického dozoru neobejdete. Stavební dozor je povinností pro každého, kdo výstavbu realizuje svépomoví. Spolu se stavebníkem zodpovídá za dodržování veškerých nezbytných předpisů. Technický dozor je pak potřeba tam, kde je využíváno financí z veřejných rozpočtů. Tak to ukládá stavební zákon. V jistých případech toto tedy není možné zanedbat.

Kdo je to ale vůbec technický dozor investora a o co se stará? Tento člověk úzce spolupracuje s investorem a dokáže mu poskytnout cenné rady již ve fázi projektování. V neposlední řadě je vám tak schopen ušetřit i nemalou částku peněz. Pak dohlíží na průběh stavby a hlídá možné problémy. Na stavbyadozory.cz si lze nalézt kvalitní dozor, který dokáže vše podstatné zařídit za vás, a ušetří vám tak čas i výdaje.

Okna a dveře s tradicí

Hledáte společnost, která vám dokáže vyrobit okna na míru, po té je také nainstalovat a zajistit veškerý servis? Jednou ze špičkových firem, která se zabývá výrobou plastových oken Jihlava, je Plastikov. Tuto společnost možná znáte, není divu, vždyť u nás patří opravdu k nejlepším dodavatelům těchto komponentů stavby. Je zde ale nejen pro Jihlavu, ale také pro další oblasti a všechny kouty naší země. Proto si můžete prohlédnout a po té nechat nainstalovat také plastová okna Brno, jste-li z Jižní Moravy.

Mnoho výhod u Plastikov

V nabídce služeb a produktů Plastikov nechybí ani plastová okna Žďár nad Sázavou, vždy samozřejmě v té nejvyšší kvalitě. A které jsou největší plusy oken od tohoto výrobce?

  • Skvělá tepelná izolace i za extrémních klimatických podmínek
  • Dokonalá izolace zvuku z okolí
  • Mechanická i statická odolnost
  • Dlouhodobá životnost
  • Šetrnost k životnímu prostředí
  • Nápaditý a stále se rozvíjející design

Plastová okna Jindřichův Hradec

http://www.plastikov.cz/podekovani/pobocky-1/jindrichuv_hradec-2 poslouží po velmi dlouhou dobu, jsou klidně pro více generací. Vybudujte taková okna a dveře, které budou také pro vaše potomky, nejlépe pak ve spolupráci s týmem zkušených odborníků. Právě firma Plastikov zahrnuje vše od počátku výroby, přes servis a všichni pracovníci se řadí ke zkušeným a kvalitním. Kdykoliv se tak na společnost můžete obrátit třeba jen s jednoduchým dotazem.

Vše pro zákazníky, co hledají okna

Strategií této společnosti, která mimo jiné nabízí také hliníková okna Praha, je dosáhnout maximální spokojenosti zákazníka. Pokud bude spokojený on, bude spokojeno také vedení firmy. Hlavním cílem u stavby je pak dosažení skvělé izolace a zabudování dokonalých oken či dveří na míru, tak aby zapadly do krajiny a okolního terénu, hodily se přesně k vašim stěnám a dalších architektonickým prvkům domu.

Kompletní rekonstrukce vaší nemovitosti

Rekonstrukce rodinného domu, to je opravdu běh na dlouhou trať a nevyplatí se nic podobného zkoušet takzvaně svépomocí. Zednické práce jsou jen jedna část mozaiky, řemeslníků prostě bude více a bude nejlepší nechat vše na specializované firmě. Pokud plánujete v dohledné době rekonstrukci, stačí nás kontaktovat – a něco už společně prostě vymyslíme! Provádíme nejen rekonstrukce rodinných domů Brno ale i rekonstrukce bytů, zateplení a novostavby na klíč.

Provedeme částečnou i celkovou rekonstrukci

Koupelna, obývák nebo dětský pokoj, klidně ale vše najednou. Částečná nebo úplná rekonstrukce rodinného domu, to je vždy spoustu nervů, čekání a peněz vysázených na stůl. Se stavební firma Brno BP stavinvest to ale nemusí být právě takto, ba naopak, s profesionálním přístupem z naší strany prostě budete spokojeni. Proč? Inu, není třeba, abyste se o něco konkrétního starali. Předběžnou nabídku i s několika variantami cenové kalkulace pro Vás připravíme zcela nezávazně. Vy už si jen vyberete přesně podle svého nejlepšího gusta.

Vyšleme k vám jen kvalitní řemeslníky

Spolupracujeme se špičkovými řemeslníky všech oborů a za jejich práci přirozeně ručíme. Ještě před tím, než započne práce, se dozvíte termín, kdy bude dokončena – a garantujeme Vám, že vše dokončíme opravdu včas. Bez problémů, bez výpadků, s vysokou kvalitou odvedené práce. Zajisté budete velice spokojeni!

Od nových betonů až po výměnu krovů

Nový krov, střecha, podlahy nebo omítky, to vše můžeme snadno zařídit. Všechny starosti prostě necháte na nás. Ušetříte i značné množství celkových nákladů oproti rekonstrukci svépomocí, která stojí i dost nervů a času navíc, který by se dal samozřejmě investovat někam úplně jinam. Zateplení či oprava fasády, rekonstrukce střešního pláště, zednické práce nebo elektroinstalace, postaráme se prostě o všechno, jsme maximálně komplexní. Garance maximální kvality, záruka Vaší spokojenosti. Rekonstrukce rodinného domu je u nás radost! Neváhejte a svěřte se do našich rukou, vše společně probereme a dohodneme!

Zámečnictví a kovovýroba

Zabýváme se zakázkovým zámečnictvím a kovovýrobou. Naše společnost vznikla již v roce 1992 a díky tomu mají naši zaměstnanci bohaté zkušenosti se zámečnickými pracemi. Vytváříme na zakázku schodiště a zábradlí pro domy a byty v Brně a okolí. Dále konstruujeme ocelové konstrukce, vrata, brány, branky, ploty, garážová vrata, mříže a další výrobky například i z plechu.

Naším cílem je spokojený zákazník, který se k nám bude rád vracet a doporučí nás dále. Nabízíme proto pouze profesionální jednání a nejvyšší kvalitu a rychlost, s jakou Vám poskytneme naše služby. Ke každému zákazníkovi přistupujeme individuálně, protože si uvědomujeme, že každý má jiné potřeby a těm chceme vyhovět. Navrhneme Vám tedy takové technické řešení, které pro Vás bude nejvhodnější.

Navštivte naši pobočku ve Veverské Bítýšce na ulici Nádražní 757 a zkonzultujte s námi Vaše požadavky. My Vám vytvoříme technické řešení, které bude pro Vás to nejvhodnější. Vytvoříme dále technickou dokumentaci a revizní zprávy a zajistíme samotnou výrobu a montáž. Naše výrobky jsou z kvalitního materiálu a vždy se budete moci spolehnout, že Vám vydrží dlouhá desetiletí. Vytvořili jsme už mnoho a mnoho schodišť a zábradlí v Brně, takže zvládneme každou situaci a technické řešení. Nic nás nepřekvapí.

V dnešní době je problém sehnat kvalitního řemeslníka. Pro oblast zámečnictví to platí obzvlášť. Je jen málo zámečnictví v Brně, které mají tak dlouhou historii a jsou schopni vytvořit tak kvalitní schody a zábradlí. Zámečnictví Sokol je ta pravá volba právě pro Vás!

Truhlářská výroba

Naše společnost se truhlářství Brno zabývá zakázkovou truhlářskou výrobou podle Vašich požadavků. Ke každému zákazníkovi přistupujeme individuálně, protože si uvědomujeme, že každý má jiné potřeby a těm chceme vyhovět. Navrhneme Vám tedy takové technické řešení, které pro Vás bude nejvhodnější.

Naším cílem je spokojený zákazník, který se k nám bude rád vracet a doporučí nás dále. Nabízíme proto pouze profesionální jednání a nejvyšší kvalitu a rychlost, s jakou Vám poskytneme naše služby. Zaměstnáváme odborníky s dlouholetou zkušeností v oblasti zpracování dřeva, jeho opracování. Nabízíme výrobky do exteriéru zahrady jako je například zahradní nábytek, masivní lavice a příslušenství do parků, pergoly, altány, zahradních chatky a další stavby na zahradu. Dále nabízíme výrobky na míru do interiéru.

Naše společnost nejčastěji zpracovává akát, ale také dub, buk, jasan a pro zakázkový nábytek borovici a smrk. Akátové dřevo má tu výhodu, že je velmi odolné proti povětrnostním podmínkám, dále je trvanlivé, má vysoký obsah silice a velkou hustotu na metr krychlový.

Neváhejte nás kontaktovat s Vaší poptávkou. My Vám zpracujeme návrh a pustíme se do práce. Díky vhodně zvoleným technologiím a kvalitní povrchové úpravě Vám nábytek vydrží dlouhá desetiletí.

Jak se dá omšelé koupelně vrátit její původní sláva

Většina tuzemských koupelen už dávno není řešena dnes už téměř pověstným umakartovým jádrem. Ale i některé zděné koupelny pomalu zastarávají, a tak by si mnohé z nich zasloužily nový kabát. Není nutné hned uvažovat o absolutní rekonstrukci. Většinou je dostatečná výměna jedné nebo dvou součástí koupelny. Mnohdy se vyměňují pouze koupelnová zrcadla,  vodovodní baterie či sanitární keramiky.

Moderní sanitární keramika nepodléhá zubu času

Základem každé koupelny je vana a umyvadlo. Popularita zabudovaných bidetů nebo klozetů v koupelnách stále roste. Žádná sanitární keramika nestárne tak okatě jako další koupelnové díly, avšak i umyvadla by si zasloužila někdy vyměnit. Jestli chcete opravdovou trendy koupelnu, je zapotřebí moderní sanitární keramika a ostatní součásti koupelny.

Koupelnová zrcadla odrážejí stav vaší duše

Investice do pořízení zrcadla nešplhají do astronomických rozměrů. Je známo, že hezká koupelnová zrcadla tvoří duši mnohé z koupelen. Nádherné zrcadlo dovede proslunit celý den, ale nedokáže jej pokazit. Podíváme-li se ráno do starého, zašlého, ba dokonce popraskaného zrcadla, s náladou pod psa to nic neudělá bez ohledu na to, co v zrcadle vidíme.

Kde si snadno koupit vodovodní baterie

Hovoříme-li o nabídce, vodovodní baterie by musely zvítězit. Z vodovodních baterií si můžete nekonečně dlouho vybírat takovou, jež bude pasovat do vaší koupelny a navíc bude pěkná. Pamatujte si, že moderní vodovodní baterie umí pozdvihnout eleganci umyvadla či vany, stejně tak dokáže konečný výsledek zkazit.

Kde se dají levně a jednoduše nakoupit díly do koupelny?

Internetové obchody dnes nabízejí i vybavení do koupelny. S tím jste nepočítali? Po zhlédnutí stránky internetového obchodu Lux-aqua.cz vám bude vše jasné. Ideální struktura členění stránek e-shopu a třídění výrobků vám zajišťuje, že jednoduše objevíte právě to, co by se vám zrovna hodilo.

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek podepsal Sektorovou dohodu pro chemii

Dorost pro chemický průmysl

Právě pod tímto názvem byla zpracována a připravena Sektorová dohoda pro chemii, kterou podepsali představitelé prvních strategických a výkonných partnerů.

Sektorová dohoda pro chemii „Dorost pro chemický průmysl“ vznikla jako jedna z osmi sektorových dohod s podporou Evropského sociálního fondu v rámci projektu „Sektorové dohody jako nástroj sociálního dialogu při řešení dlouhodobých problémů v oblasti rozvoje lidských zdrojů“, realizovaného Svazem průmyslu a dopravy ČR a Českomoravskou konfederací odborových svazů.

Jako první připojil svůj podpis pod tento významný strategický dokument ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek a vyjádřil tak podporu cílům a opatřením stanoveným v sektorové dohodě, která se se orientuje do těchto oblastí:
- Podpora odborného školství v oblasti chemie
-
Propagace chemie na základních školách
-
Popularizace chemie formou prvotního seznámení v předškolních třídách mateřských škol
-
Chemie včera, dnes a zítra.

Na zasedání představenstva Svazu chemického průmyslu ČR dne 16. dubna 2015 následně podepsali dohodu jménem svých organizací, které se staly strategickými partnery, prezident SCHP ČR Petr Cingr, předseda odborového svazu ECHO Zdeněk Černý, generální ředitel Spolku pro chemickou a hutní výrobu a.s. Daniel Tamchyna a Tomáš Hrodek, jednatel společnosti Lach-Ner s.r.o.

Pod sektorovou dohodu se již podepsali také první výkonní partneři – Synthesia a.s., Střední průmyslová škola chemická Pardubice, Lach-Ner s.r.o., Hexion a.s., Spolek pro chemickou a hutní výrobu a.s., Lovochemie a.s. a SYNTHOS Kralupy a.s.

Sektorová dohoda pro chemii má přímou vazbu na připravovanou Národní dohodu a 5 regionálních sektorových dohod, z nichž dvě vznikly v tradičních baštách chemického průmyslu, tedy v Ústeckém a Pardubickém kraji, a ve Zlínském kraji je zpracována dohoda o podpoře gumárenského a plastikářského průmyslu. S těmito kraji je předjednána vzájemná podpora a podpis SCHP ČR jako partnera regionálních sektorových dohod. Připravované regionální dohody na podporu plastikářského průmyslu v Plzeňském kraji a v kraji Vysočina s námi spolupracují v oblasti chemie zatím jen zprostředkovaně v rámci soutěže „Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR“, ale zjišťujeme možnosti, jak vzájemnou spolupráci dále rozšířit.

Ke dnešnímu dni se týmu Sektorové dohody pro chemii podařilo projednat zapojení celkem 24 strategických partnerů a 33 výkonných partnerů. Výkonní partneři přibývají každý den a jejich konečné číslo budeme znát 11. června 2015 – v den, kdy se v Pardubicích uskuteční třetí finále celostátní soutěže „Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR“. Předpokladem však je, že k sektorové dohodě jako k otevřenému dokumentu na bázi gentlemanské dohody se postupem času připojí i další organizace, které chtějí pracovat ve prospěch přípravy dorostu pro chemický průmysl. Společný přístup zdůrazňuje význam řešeného problému, vytváří platformu pro pravidelnou komunikaci a přispívá k tomu hlavnímu – pozvednutí zájmu mladé generace o chemii jako budoucím povolání.

Zálohové financování pohledávek před splatností se spolehlivým factoringem

Factoring je předem smluvně sjednané odkupování krátkodobých pohledávek, běžně se splatností do 180 dnů, factoringovou společností. Dodavatelé zboží či případně služeb na tuto firmu postupují pohledávky vzniklé při prodeji na fakturu. Tato firma se tak stává věřitelem a přebírá od dodavatele veškerá rizika a povětšinou vám je vyplacena část hodnoty takto postoupených pohledávek.

Co vlastně factoring přinese vaší společnosti?

Díky  faktoringu  lze s odběrateli jednat o něco pružněji, neboť jim nabídnete vyžadovanou dobu splatnosti, až 270 dnů, a rovněž tím vyzískáte konkurenční výhody. Sami si pak také můžete vybrat dobu upomínání pohledávek po splatnosti, popřípadě si lze sjednat pojištění rizika odběratelů. Nepřekvapí vás pak rovněž sezonní výkyvy ve výdajích a příjmech.

K čemu slouží regresní factoring?

Regresní factoring představuje zálohové financování pohledávek před splatností factoringovou společností. Splatnost faktur pak může být již od 2 týdnů až po 180 dnů. Financování je poskytováno od doby, než je faktorovi pohledávka uhrazena odběratelem, a to nejpozději do konce tzv. regresní lhůty. Regresní factoring je pak populární zejména pro svou nízkou cenu srovnatelnou například s bankovním úvěrem.

A co tzv. kreditní riziko?

U tzv. bezregresního  faktoringu  faktoringový podnik přebere riziko za postoupené krátkodobé pohledávky, toto kreditní riziko se pak převádí na určitou specializovanou pojišťovnu, a tím pádem jde o factoring s pojištěním. Za pomoci bezregresního  faktoringu  můžete financovat lhůty splatnosti u odběratelů, kde by případné neuhrazení pohledávky ohrozilo dodavatele. Bezregresního  faktoringu  je hojně využíváno rovněž v případě dodávek dosud neprověřeným odběratelům, či za hranice země.

Vitacredit

Potřebujete rychle peníze na cokoliv a nemáte dostatek prostředků? Nevadí, Vitacredit Vaše problémy vyřeší.

Pro fyzické osoby i podnikatele poskytujeme spotřebitelské úvěry a úvěry na bydlení od výše 50 000 Kč. Všechny úvěry, které poskytujeme, jsou ručeny nemovitostí a navíc může za žadatele ručit i třetí osoba, například příbuzný. Zakládáme si na transparentním a osobním přístupu ke klientům. Úvěry, které poskytujeme, můžete využít k čemukoliv. Vyřízení úvěru je rychlé, obvykle do 3 dnů. Výsledná výše poskytnutého úvěru se řídí bonitou klienta a hodnotou ručené nemovitosti. Výsledná splátka je vždy stanovena s ohledem na možnosti klienta. Úvěr ručený nemovitostí Vitacredit není spojen se žádnými skrytými poplatky. Jediný poplatek, který platíte, je za uzavřené smlouvy. Tento poplatek se strhává z první splátky, tudíž neplatíte nic předem.

Naše nabídka úvěru je jedna z nejvýhodnějších na trhu. Díky tomu se těšíme spousty spokojených klientů, kterým jsme našimi úvěry pomohli v obtížných finančních situacích.

Všechny rybářské potřeby pro laiky i ostřílené rybáře na jednom přehledném e-shopu Rybina

Nadcházející rybářská sezona s sebou nese pro každého rybáře nutnost obnovení rybářské výbavy. Zdaleka ne na všechny rybáře se usměje to štěstí, že blízko jejich domova existuje kamenná prodejna, kde si pořídí rybářské potřeby. Předností e-shopu je, že si klienti kompletní rybářské vybavení vyberou a nakoupí pohodlně z domova.

Rybářské potřeby všech milovníků rybolovu vyplní e-shop Rybina

Po pozorném prohlédnutí si obchodu Rybina, jehož nabídka je soustředěna na rybářské potřeby, uvidíte skvosty nejrůznějšího ražení, jejichž existence pro vás doposud byla velkou neznámou. Základní i rozsáhlé rybářské potřeby jsou nabízeny v pestré škále s navijáky, různé rybářské pruty a mnohé další příslušenství pro kaprový, mořský, přívlačový, muškařský a sumcový program. Na e-shopu si ještě můžete vybrat například zátěže, nástrahy, těsta, háčky, krmítka, krmení, ale i z dodatkový sortiment, kam patří například čelovky do tmy, rybářské stoličky, krabičky pro rybáře, deštníky a spacáky.

Povedený rybolov pomáhají zajistit rybářské pruty od prvotřídních výrobců

Kvalitní rybářské pruty jsou nepostradatelnou položkou v rybářské výbavě. E-shop Rybina nezklame zájemce o rybářské pruty, jako například světoznámé kaprové pruty dělené, teleskopické pruty, feederové, pickerové, přívlačové, sumcové a mořské rybářské pruty pro rybolov ve fjordech v Norsku, štikové rybářské pruty na vyvěšenou přední značky Mivardy, tenké a lehké boloňky, matchové rybářské pruty značek Mivardi, Shimano, Daiwa, Cormoran, muškařské pruty pro lov na mušku značky Shakespeare, užitečné rybářské potřeby pro začátečníky a děti značek Shimano, Cormoran a teleskopické biče Cormoran, Mivardi. Světově proslulé rybářské pruty a rybářské potřeby jsou vizitkou našeho obchodu, pro každého zájemce je připraveno rybářské náčiní od více než pětadvaceti výrobců.

Před sezonou si pečlivě zkontrolujte rybářské navijáky

Správně zvolené rybářské navijáky zaručují úspěšný rybolov. Prohlédněte si v naší nabídce kvalitní rybářské navijáky s volnoběžnou, zadní, přední, či nebo bojovou brzdou Shimano. Pestrá paleta zahrnuje ale i matchové rybářské navijáky, či multiplikátory Shakespeare, Penn, muškařské rybářské navijáky Carson, Hanák, které jsou výsledkem práce více než dvaceti dodavtelů rybářských potřeb. Vše závisí na jednotlivém rybáři, jaký typ rybolovu ho baví. Pokud si nevíte rady, směle se na nás obraťte, poradíme vám na našich internetových stránkách.

Pěstujte bylinky a další rostliny

Chcete se vrhnout na pěstování bylin, léčivek, dřevin nebo třeba trvalek a skalniček? Pak potřebujete dobrou prodejnu, kde rostlinky pro následné pěstování, nebo jejich semena a sazenice, zakoupíte. Nemusí jít ani o kamennou prodejnu nebo zahradnictví. Přes internet to dnes jde taky, a velmi pohodlně. Objednejte si vaše rostliny až domů a ušetříte si cestu. Navíc ceny jsou velmi zajímavé a příznivé. V e-shopu Honzovy bylinky máte výjimečný výběr a nezatížíte ani tolik vaši peněženku. Jak už název vypovídá, základem sortimentu jsou různé bylinky nebo léčivé rostliny.

Vsaďte na sílu přírody

Generacemi ověřené recepty přírodní medicíny dokážou pomoci v mnoha případech. Na různé neduhy zaberou čaje, sirupy, masti a odvary. Můžete si koupit bylinky v akci. Mnohé z nich jsou nedocenitelné při vaření. Navíc je můžete sušit či mrazit a uchovat na později. Byliny pomáhají při různých neduzích, nemocech, stresu, nespavosti, zefektivní hubnutí, vylepšují náš vzhled. K jejich pěstování ani nemusíte mít velkou zahradu. Stačí malá zahrádka, terasa či balkon. Některé si můžete vypěstovat i za oknem v paneláku. Někdo si doma pěstuje i zeleninu či ovoce. Velké oblibě s dnes těší chilli papričky. Jsou vynikající jako koření a dochucovadlo, a také na různé neduhy.

Na zahrádku i balkon

Mnoho lidí na zahradě pěstuje alespoň drobné ovoce. Jedná se třeba o keře s rybízem, angreštem, maliny, jahody a další plodiny. Nejde o nic extra náročného a domácí vitamíny potěší asi každého. Pokud máte jen balkon nebo terasu, zkuste pěstovat balkonové rostliny. Výběr je dnes opravdu široký. Pokud máte rádi něco speciálního, možná vás zaujmou zakrslé jehličnany a čarověníky. Mnoho lidí už propadlo jejich kouzlu.

Semena, dřeviny i rostliny na živý plot

Nakupte výhodně a pohodlně v internetovém zahradnictví. Mezi nejprodávanější semena patří goji, dýně hokaido, stříbrný déšť, travní směsi, šáchor, okurka, rajče nebo stévie. Jsou to většinou rostliny s užitkem, nejen okrasné. Dřeviny na prodej zahrnují javor, tis, zlatý déšť nebo třeba habr. Populární je i výběr rostlin na živý plot. Mezi ty tradiční patří buxus, tis nebo thuje. Pokud se chcete o svou zahradu dobře starat, neobejdete se bez nějaké té zahradní techniky. Tu lze taky zakoupit výhodně přes internet.

Návod, jak ušetřit za plyn rychle a jednoduše

I přestože byla letos zima relativně mírná, takže tuzemské domácnosti zaplatí za vytápění méně, avšak příští topná sezóna může být o to intenzivnější. Proto už teď můžete zauvažovat nad změnou dodavatele zemního plynu. Pojďme si tedy nyní společně ukázat, co změna dodavatele plynu vlastně obnáší, kolik korun můžete ušetřit a jak zvolit ten nejlevnější plyn.

Levný plyn

Plyn, který se k vám dostane potrubím, bude zcela stejně kvalitní, ať vám jej bude dodávat prakticky kdokoliv. Stále půjde o stejnou komoditu, která se k vám dostane za pomoci tzv. distributora. Jak se tak může stát, že někteří dodavatelé nabízejí levný plyn a jiní nikoliv? Důvodů je poměrně hodně. Jedním z nich je třeba schopnost dodavatelů plynu pořídit jej levně na komoditních burzách. Do konečné ceny plynu se pak promítne také celková efektivita dodavatelské společnosti. Někde se totiž stále ještě topí ve spoustě papírů a jinde mají vše elektronické. Odišené jsou také různé cenové politiky konkrétních dodavatelů. Někteří tak např. sníží cenu velkému odběrateli, aby si jej udrželi, ale přitom musí navýšit cenu menším odběratelům. Jinde jsou ceny rovnoměrnější, z čehož těží hlavně domácnosti, které většinou tahají za ten kratší konec provazu.

Spočítejte si, jestli se vám změna dodavatele vyplatí

Určitě není chytré změnit dodavatele jen na základě jeho reklamy v tisku nebo třeba v televizi. Změně dodavatele plynu by měl předcházet propočet, který dokáže napovědět, zda se vám takováto změna vyplatí. Abyste nemuseli nic počítat, existuje tzv. kalkulačka plynu, která všechno vypočte za vás. A kolik že můžete změnou dodavatele ušetřit? Úspory jsou velice odlišné dle toho, zda zemní plyn používáte pouze k vaření nebo i k topení, ale zpravidla se jedná o tisíce korun ročně.

Nakupujte chytře pánské a dámské oblečení v kvalitních e-shopech

Každý potřebuje nějaké oblečení, boty a také doplňky. Dnes je mnoho možností, kde dobře nakoupit. Oblíbené jsou nejen kamenné prodejny, ale i e-shopy. Stylomat nabízí nejnovější módu za dostupné ceny. Seženete tu pánské i dámské oblečení podle nejnovějších trendů. Dokonce si můžete přečíst zajímavé články o tom, co zrovna frčí, a co se vyplatí si pořídit. Někdo dává přednost kvantitě před kvalitou, jiný si raději pořídí několik kousků, ale hodně kvalitních. Je to na každém. V e-shopech ale seženete i věci, které mají dlouhou životnost a pěkné zpracování. Například dámská kvalitní obuv se opravdu vyplatí. Pokud budete mít v botníku několikero kvalitních bot, které se dobře kombinují s oblečením, máte vystaráno na mnoho let dopředu. Každá žena by měla vlastnit nějaké lodičky, kozačky, pohodlné polobotky a nejlépe i sportovní obuv. Další kousky jsou už volitelné podle situace.

Praktický základ šatníku

Odborníci doporučují mít v šatníku základ z kvalitních a nadčasových věcí, které se snadno kombinují a jen tak nevyjdou z módy. Podobně je to u dámské a pánské obuvi. Doplňovat pak outfit různými módními výstřelky není zase tak složité. Posloužit mohou i krásné kabelky a doplňky pro dámy, stejně jako módní doplňky pro muže. Rozhodně ale není vůbec prozíravé založit svůj šatník jen na výstřelcích a věcech, které jsou v módě právě tuto chvíli. Pak je velmi pravděpodobné, že každou sezonu budete kompletně svou skříň obnovovat, a to kompletně. To určitě neprospěje našemu rozpočtu.

Nezapomeňte na pánské a dámské prádlo

Prozíravě nakupujte nejen oděvy, ale i pánské a dámské spodní prádlo. Jakmile totiž prádlo dobře sedí, dokáže pomoct ještě lepšímu vzhledu a potlačit některé nedostatky. Molo by být rovněž pohodlné, vždyť v něm trávíme celý den. Vzhled dámského a pánského prádla je také důležitý. Velmi chytré je využívat k nákupům různé slevy a akce na oblečení. Obchody jich během orku nabízejí dostatek. Využít lze také věrnostní karty a slevy pro stálé zákazníky.

Výhodné telefonování díky kombinaci dvou tarifů dual sim v jednom telefonu

Co to vlastně je technologie dual sim? Pak jste si asi nedokázali představit, že existuje možnost, že byste si rovněž mohli úsporně propojit dva tarify od odlišných operátorů. K této variantě vám dopomohou mobilní telefony dual sim.  A tak nyní můžete například v rámci jednoho tarifu levně telefonovat, druhého tarifu zas využít pro brouzdání na mobilním internetu. Naznačme si něco více o dual sim telefonech.

Jaká pozitiva přinášejí mobilní telefony dual sim?

Vysvětlení fungování telefonů dual sim je velmi prosté. Jednoduše do takového telefonu vložíte dvě SIM karty a bez problémů využíváte jejich výhod. Nějaké překážky tu ale existují. Komplikace mohou začít již u výrobce telefonu, nebo vývojáře příslušného operačního systému. Využití dvou SIM karet musí jednak umožnit mobilní telefon, což je jasné, jednak i software telefonu. Když jsou tyto důležité podmínky naplněny, máte před sebou mobilní telefon dual sim.

Mobilní telefony dual sim potěší mnohé uživatele

Důležitou předností je propojení dvou tarifů, díky čemuž má uživatel jedinečnou možnost využívat nabízených možnoustí obou. Mobilní telefony dual sim jsou často využívány uživateli, již u sebe mají předplacené karty, a proto si opakovaně dobíjejí kredit. Očividně se jim již nepřihodí situace, že se jim na kartách nebude dostávat kreditu, a proto si nezatelefonují. Výhody dual sim telefonů oceníte také v okamžiku, kdy se vám jednu ze SIM karet podaří zablokovat.

Kde si můžete pořídit mobil na dvě SIM karty?

Dychtíte-li po mobilním telefonu, který oplývá touto technologií, uděláme vám radost skvělým sdělením. Poptávka po telefonech dual sim je nyní velice vysoká, a tak jsou telefony dual sim běžným artiklem skoro každého výrobce. Proto jsou samozřejmou součástí nabídky skoro každého specializovaného e-shopu. Vyberte si vhodný mobilní telefon dual sim na e-shopu supermobily.sk, který je specializovaný právě na telefony a příslušenství.