Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Archive for Červen 2013

Elektronické cigarety

E-shop SuperCigareta.sk nabízí nejkvalitnější elektronické cigarety, které jsou k dostání na trhu. Díky dlouholeté spolupráci může e-shop nabízet nejlevnější ceny. Elektronická cigareta MircoCig Vám dodá stejný pocit, jako když kouříte klasickou cigaretu s tím, že si nijak neničíte zdraví. Stálý zákazníci obchodu mohou čerpat různé benefity, kterými si můžete zpříjemnit Váš každodenní, jedná se o výrobky poskytované partnery obchodu, díky čemuž jich je poměrně velké spektrum. Samotný e-shop nabízí ty nejnovější produkty vyvinuté firmou MicroCig.

SuperCigareta ve svém obchodě nabízí veškeré příslušenství, které je k cigaretám potřeba, jako jsou akumulátory, nabíječky, příjemné a efektní obaly, výměnné součástky. Především pěkný obal můžete velmi ocenit, nemusíte se starat o to, že máte na stole nepěkně vyhlížející krabičku cigaret, naopak máte před sebou položenou moderní krabičku, která může sloužit i jako nabíječka. Svým vzhledem lze lehce zaměnit za nový telefon a Vy pak působit velmi moderně. Výměna náplně cigarety je velmi intuitivní a na trhu existuje spousta druhů různých příchutí a síly, takže můžete vyzkoušet, co Vám nejvíce vyhovuje a případně experimentovat, co Vám opravdu chutná a způsobuje ten pravý pocit blaženosti. Přímo v e-shopu si můžete vybrat různé liquidy (náplně), kterými si Vaši cigaretu naplníte.

Tím, že si zakoupíte elektronickou cigaretu, pomůžete ulevit nejen svému zdraví, ale uleví se i Vašemu okolí. Spoustu kuřáků trápí nepříjemný zápach oblečení a z úst, tomu se teď můžete vyvarovat cigareta MicroCig není nijak cítit a Vy si tedy můžete zakouřit i v situacích, které byly pro Vás předtím nemyslitelné. Neustálý vývoj vpřed posunul kvalitu elektrických cigaret na úplně jinou úroveň než před několika lety. Neničte si tedy zdraví, a pokud potřebujete kouřit, tak kuřte elektronické cigarety!

Pohovor otázky a odpovědi zvládnete hravě

Hledáte práci? Pokud ano, naprostou nezbytností bývá rozesílání životopisů, motivačních dopisů a chození na pohovory. Připravte si všechno včas a buďte důkladně připraveni, aby Vás nemohlo nic zaskočit. Nejprve si můžete stáhnout strukturovaný životopis vzor zdarma na našich webových stránkách. Podle tohoto vzoru bude velmi snadné napsat svůj životopis, ve kterém o sobě stručně a jasně řeknete, jaké máte vzdělání a profesní zkušenosti. Stejně tak důležitý je i motivační dopis. Opět se podívejte na naše stránky, kde se dozvíte všechny potřebné informace, abyste neudělali zbytečné chyby, které by Vás mohly stát pracovní místo. Nezapomínejte, že lidí bez práce je velmi mnoho a proto musíte být něčím výjimečný, aby si zaměstnavatel vybral právě vás.

Připravte si motivační dopis, který zaujme

Jak napsat motivační dopis? To není opravdu nic složitého. Nejde o žádný dlouhý spis, naopak. Snažte se být maximálně struční a výstižní. Nezapomínejte, že motivační dopis je velmi důležitou součástí při žádosti o práci a měl by splňovat určité náležitosti. Hodně zaměstnavatelů dává dokonce motivačnímu dopisu větší váhu, než životopisu. Je to zkrátka první informace o Vás, kterou se dozví a kromě obsahu, záleží také na stylizaci dopisu. Musí být psaný formálně, důležité je oslovení, bez pravopisných chyb a také rozloučení a podpis. Nebojte se toho, zvládne to opravdu každý. Sledujte naše webové stránky, kde se dozvíte vše, co potřebujete při ucházení se o pracovní místo.

Přestaňte hubnout, zhubněte!

Snažíte se zhubnout měsíce, nebo dokonce roky a výsledek žádný? Nebo se Vám povede pár kilo shodit, ale po čase se vše vrátí zpět a ještě pár kilo navíc? Jedná se o tak zvaný jojo efekt, jakmile změníte jídelníček, kila jdou nahoru. Slyšeli jste někdy pojem tukožroutská polévka? Věřte, že uvařit si ji doma není nic složitého a může být dokonce i velmi dobrá. Zkuste si tuto polévku vařit sedm dní v kuse místo hlavního chodu a sami uvidíte, že kila půjdou dolů. Samotná úprava jídelníčku však nestačí. Ať už chcete nebo ne, bez pohybu se neobejdete. Jak zhubnout břicho, ale i ostatní rizikové partie se opět dočtete na našich webových stránkách.

Chystáte oslavu a hledáte vhodné prostory? Kontaktujte ZD Partutovice

Produkce kvalitního mléka z nedotčené podhorské krajiny, ale také výroba domácího cukroví či pronájem sálu tvoří portfolio služeb úspěšného Zemědělského družstva Partutovice na Hranicku. Báječně chutnající domácí cukroví si můžete snadno objednat, stačí kontaktovat ZD Partutovice, a to telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím kontaktního formuláře. Pečení cukroví se sehraný tým šikovných a zkušených cukrářek věnuje dlouhodobě a nabídka produktů je opravdu pestrá. Předností domácího cukroví z nabídky ZD Partutovice je využití vlastních ingrediencí, bez chemických látek!

 

Pochutnejte si na kokosových řezech nebo máslových trubičkách

Jaké sladké dobroty si můžete na váš sváteční stůl objednat? Velmi chutnat vám  budou medovo žloutkové kostky, dortíčky s mandlí či vlašským ořechem, pařížské rohlíčky, bílkové řezy s mokka krémem i další domácí cukroví. V cukrářské dílně ZD Partutovice probíhá pečení cukroví podle klasických výrobních postupů a právě pro vás připravují novinku, nadýchané bramborové mračky. Milovníci sladkých chutí budou s bohatou nabídkou ZD Partutovice rozhodně spokojení!

 

Pronájem sálu s kuchyní a kompletní servis pro hosty

Nevíte, kde uspořádat svatební hostinu nebo sjezd abiturientů? Potřebujete pro vaši narozeninovou oslavu vhodné prostory? Velmi příjemně se budete cítit v prostorném sále ZD Partutovice, které pronájem sálu, spolu kuchyní, nabízí za skvělé ceny. Do sálu se pohodlně vejde až 70 osob a s personálem se můžete domluvit jak na pronájmu, tak i na dalších službách. Zajištěno pro vás bude výborné jídlo a na slavnostní tabuli nebude scházet ani výtečné domácí cukroví. Pokud jste z okolí města Hranice nebo se zde chystáte zorganizovat například svatbu, pěkně upravený sál se vám bude jistě hodit!

Zpestřete si rodinnou oslavu výborným domácím cukrovím

Na rodinné oslavě, svatební hostině nebo při posezení s přáteli nemůže na stole chybět dezert. Překvapte své hosty tradičním a výtečně chutnajícím cukrovím! Nemáte na pečení čas nebo si nevíte rady? Domácí cukroví si lze objednat u ZD Partutovice. V tamní cukrářské dílně vznikají výrobky z kvalitních surovin, bez  umělých náhražek a chemických látek. Pečení cukroví z vlastních ingrediencí je devízou podhorského zemědělského družstva, které zaměstnává šikovné a kreativní cukrářky. Domácí cukroví z pestré nabídky ZD Partutovice se skvěle hodí na svatby, narozeninové oslavy, promoční hostiny a oživí váš stůl i během velikonočních nebo vánočních svátků.

 

Klasické a léty prověřené postupy

Máte chuť na oblíbený pařížský rohlíček, ovocný košíček s pudinkovým krémem či báječný kokosový řez? Telefonicky, e-mailem nebo pomocí online formuláře lze kontaktovat ZD Partutovice a jednoduše si domluvit detaily vaší objednávky. Pečení cukroví probíhá podle ověřených a spolehlivých receptur, avšak cukrářkám nechybí inovativní nápady. Právě pro vás chystají novou dobrotu, a to nadýchané bramborové mračky. Nabídka domácího cukroví zahrnuje i žádané medovo žloutkové kostky, linecké kytičky, domácí máslové trubičky, dortíčky s mandlí či ořechové mušle.

 

K dispozici je sál s kuchyní

Ke kvalitním službám, kterými vychází ZD Partutovice vstříc všem zájemcům, patří pronájem sálu za příznivou cenu. Prostorný sál, včetně kuchyně, je možné využít k oslavě významného životního jubilea, svatbě nebo setkání bývalých spolužáků. Sál má kapacitu 70 osob – a o vše potřebné se na vaše přání postará  ochotný personál ZD Partutovice. Zajistí nejen občerstvení, ale také obsluhu, hudbu a zábavu. A kde půvabnou podhorskou obec Partutovice naleznete?   Nedaleko města Hranice, které leží v prostoru Moravské brány v přerovském regionu.

Capacco – dobrá volba střešní krytiny

Když jsme se ženou stavěli dům, snažili jsme se myslet hodně do budoucna a při nákupu stavebnin jsme se snažili vybírat materiál a veškeré důležité součásti domu v té nejlepší kvalitě a s dlouholetou životností.

Kromě stavebních hmot, oken a dveří jsme věnovali hodně pozornosti střeše a hledali střešní krytinu, která by plně splňovala naše požadavky. Střechu na domě mých rodičů nám zničilo krupobití, takže jsme hledali velmi odolnou krytinu, která by vydržela všechno. Výběru jsme se věnovali hodně dlouho, byli jsme na stavebních výstavách, prohlíželi střechu každého domu a objížděli prodejce střešních krytin a vybírali a vybírali. Líbil se nám vzhled klasické pálené střešní tašky, ale nebyli jsme si jistí, jestli je to to pravé a navíc cena byla docela vysoká. Další variantou, o které jsme uvažovali, byla břidlicová střecha, přírodní vzhled střechy se nám velmi líbil, ale pokládka byla velmi složitá a tašky drahé. Plechovou  a dřevěnou střechu jsme jednoznačně zamítli, uvažovali jsme tedy o betonové krytině, ale u té není tak vysoká odolnost proti mrazům a také je dost těžká.

Výběr byl velký a druhů hodně, ale žádná krytina v sobě nespojovala všechny výhody, které jsme chtěli. Pak jsme na jedné z výstav objevili plastovou střešní krytinu Capacco a ta nás velmi zaujala. Svou černošedou barvou vypadala úplně jako pravá břidlice, ale měla spoustu výhod. Informace jsme zjišťovali přímo u výrobce na výstavě, kde nám ochotně vysvětlili, z čeho a jak se plastová krytina vyrábí a jak je vůbec napadlo střešní krytinu z plastu začít vyrábět. Byli jsme nadšení z vlastností krytiny a také proto, že se jednalo o český výrobek. Zaujala nás hlavně pružnost a pochůznost krytiny, kterou po letech neztratí a tedy i její nerozbitnost. Žádné rozbité tašky po krupobití, ani po návštěvě nešikovného kominíka. Další z výhod byla mrazuvzdornost i odolnost vůči horkům a nejvíc nás nadchla bezúdržbovost krytiny, na kterou se díky materiálu nechytají mechy.  Moje žena byla navíc nadšená, protože krytina je vyráběna z recyklovaného materiálu a ona se zajímá o vše eko a bio. Když jsme se navíc dozvěděli, že montáž je velmi snadná a střecha z plastové krytiny ani po letech neztratí barvu a je lehká a levná, bylo vybráno. S volbou jsme spokojeni a doporučujeme plastovou střešní krytinu všem známým, kteří staví, nebo rekonstruují dům.

Recept na zdraví v jakémkoliv věku

Je mi lehce přes třicet, a přestože se může zdát, že jsem velmi mladá, podle tvrzení mých lékařů je tomu asi naopak. Když jsem se totiž cítila stále více unavená a stěžovala si na to u svého doktora, dozvěděla jsem se, že to bude nejspíš věkem. Když jsem se začala potýkat s problémy s nadváhou, které jsem nikdy neměla, a to ani přes to, že jsem vždycky hodně jedla, další lékař mi řekl: „Už nejste nejmladší, musíte jíst méně a zdravě.“ Tak dlouho jsem tyto fráze a jim podobné slýchávala, že jsem jim nakonec uvěřila a smířila se s tím, že s mými zdravotními problémy nic neudělám.

Že máte podobnou zkušenost? Mám pro vás dobrou zprávu – nejste jediní! S takovými problémy se totiž potýká snad celé mé okolí. Ne všichni však hodlají sedět doma a čekat až je jejich zdravotní komplikace pohltí a vyústí v nějakou civilizační chorobu, která může mít fatální následky. Já jsem se taky rozhodla takzvaně vzít osud do svých rukou a začala jsem pátrat po příčinách mých zdravotních problémů.

V průběhu „šetření“ jsem se na webových stránkách www.remedicum.eu dočetla o překyselení organismu a zjistila, že jsem ukázkový případ člověka trpícího tímto problémem. Únava, problémy s nadváhou, různé bolesti, s tím vším jsem se potýkala. Mé tušení mi pak potvrdily i pH testovací proužky, které jsem našla v e-shopu na uvedené webové stránce. Spolu s nimi jsem si prozíravě objednala i pH BALANCE, produkt z mladého ječmene a pšenice, jenž měl podle informací uvedených na www.remedicum.eu pomoci právě lidem trpícím překyselením organismu.

Během pravidelného užívání pH BALANCE jsem na sobě již za velmi krátkou dobu poznala jeho účinky. Cítila jsem se mnohem lépe, vitálnější a hlavně zdravější. Navíc díky vysokému obsahu vlákniny nyní velmi dobře trávím, nejsem pořád nafouklá a netrpím nadýmáním. Navíc daleko rychleji hubnu, což dokazují mimo jiné o číslo menší kalhoty. Výrobek obsahuje i antioxidanty, které mimo jiné pozitivně ovlivňují pleť. Mou imunitu zase posilují vitamíny a minerály, jež jsou také nedílnou součástí tohoto produktu.

Prášek z mladé pšenice a ječmene, pH BALANCE od firmy Remedicum je pro mne jednoduše zázrak. Nikdy bych totiž nečekala, že něco tak malého dokáže takhle zkvalitnit celý můj život. Vyzkoušejte a uvidíte sami!

Objednejte si cukroví mnoha chutí, výběr je pestrý!

Chystáte rodinnou oslavu nebo posezení pro dobré přátele? Plánujete jako součást pohoštění sladkou tečku? Vyzkoušejte výtečné domácí cukroví, jehož výrobou se zabývá ZD Partutovice. Všechny výrobky z tamní cukrářské dílny jsou připravovány pouze z kvalitních surovin, používány nejsou žádné umělé náhražky či chemické látky. Pečení cukroví z vlastních ingrediencí, vypěstovaných v nedotčené podhorské krajině, je garancí nejvyšší kvality a výjimečné chuti. Domácí cukroví z nabídky ZD Partutovice se ideálně hodí na svatby, narozeninové oslavy, firemní party či další slavnostní příležitosti.

 

Cukroví vyráběné klasickými postupy

Chcete ochutnat kokosový řez, pařížský rohlíček nebo třeba ovocný košíček s pudinkovým krémem? Telefonicky, případně online kontaktujte ZD Partutovice a můžete si domluvit veškeré detaily vaší objednávky. Pečení cukroví je záležitostí zručných a zkušených cukrářek, které sladké dobroty vyrábějí tradičními a ověřenými postupy. Na slavnostní tabuli se bude nazdobené cukroví báječně vyjímat a bude potěchou pro mlsný jazýček všech vašich hostů. Nabídnout jim můžete medovo žloutkové kostky, ořechové mušle, dortíčky s mandlí, linecké kytičky, domácí máslové trubičky apod.

 

Pronájem sálu pro různé příležitosti

Budete pořádat oslavu významného životního jubilea? Plánujete svatbu nebo připravujete setkání bývalých spolužáků? Příjemné prostředí vám poskytne ZD Partutovice. Pronájem sálu je další z atraktivních služeb, které jsou zájemcům nabízeny za výhodné ceny. K dispozici vám bude jak prostorný sál (s kapacitou 70 osob), tak i moderní kuchyně. Rezervovat sál si mohou místní obyvatelé obce Partutovice i nedalekého města Hranice, avšak velmi vítáni jsou také všichni přespolní hosté! Na vaše přání zajistí ochotný personál slavnostní menu, pozornou obsluhu i zábavu, včetně hudby.

Proč vzít lety do Itálie a zúčastnit Itálie Benátský karneval!

Tato akce vznikla v třináctém století. Ačkoli karneval čelila mnoha přestávky po zachycení Itálii Napoleon Bonaparte a režim fašistického vládce Mussoliniho, ale to je ještě oslavovaný s tradičními kouzlo. Benátčané také volat tento festival Carnevale di Venezia „.“ Říká se, že slovo „karneval“ je odvozen z latinského slovníku „carne vale“, což znamená „sbohem maso“. Ti, kteří s lety do Itálie vždy cítit radost z přistoupení k této události. Tento karneval je slaven s radostí v Itálii a na mnoha místech po celém světě 40 dnů před Velikonocemi každý rok. V Itálii oslava trvá po dobu deseti dnů od obecně z posledního týdne prosince ačkoli datum spuštění se liší v dnešní době.

 

Je to v podstatě maskou na sobě festival, ale celá řada dalších aktivit jsou také součástí této akce, včetně, kostýmních přehlídek, hazardní hry a párty. Davy návštěvníků se dostat do italských Benátkách, přičemž levné lety do Itálie, aby se součástí tohoto deset dnů oslav. Existují různé příběhy této masce nošení jídla, jako je společné přesvědčení, že, maškarní byl kladen na každý z obecných Benátčané k otrokům, aby oslavili zimu a zároveň se chránit před mrazivé zimy, a později se tvar festival. Je tak populární festival, který se více než 30.000 návštěvníků přichází do Benátek každý den karnevaly tím, že Itálie lety.

 

Nošení masky je zaměřen na skrývání nositele identity umožňují účastníkům různé identity a sociálního postavení jednat volněji v interakci s ostatními členy společnosti bez ohledu na identitu a každodenní konvence. Maska je základním rysem karnevalu a po vašich levné lety Itálii si můžete koupit to od různých obchodů po celém městě v Benátkách, kde si můžete koupit masku z nejkrásnějších na děsivé. Volto nebo Larva je nejjednodušší a je běžně používán jako maska ​​je tradiční italská masku. Ostatní masky patří: Bauta a Moretta. Poté, co vzal si levné letenky do Itálie z Velké Británie, budete najít divadla, ulice, náměstí a veřejné budovy stávají protagonisty četné iniciativy a show. Stručně řečeno se festival bude plné barev a kouzla

Dámy maškarní kostýmy

Od dávných dob, obě ženy stejně jako muži měli fantazie pro make-up a kostýmy, maškarní kostýmy a paruky jako součást uměleckých a kulturních zábav. Vůbec nejlepší vitríny pro maškarní oblečení patří karnevaly / Svátek, Halloween party (ošetřením duch, strašidelný upír, vlkodlak a mumie) a Vánoce.

 

Coming out s oděvu pojmy nevyžaduje nutně investovat obrovské peníze, nebo je potřeba jedna nakupovat oblečení, který je možné nosit jen jednou za život. Většina jedinců pozvaní na večírek může zjistit, že se jim podařilo získat jedinečnou sbírku od nejbližší půjčovně snadno, ale pokud jste čekali, až poslední chvíli, aby se najít cestu, která jiní ne, můžete si určitě čerpat několik vděčné připomínky strana.

 

Tipy pro výběr dam maškarní kostýmy

 

Udělejte si seznam nápadů o tom, co byste chtěli dát na. Myslete na skutečných attires spíše než specifické kostýmy jako dlouhé šaty, komická postava výstroj nebo mini sukni. Bude poskytovat jeden výchozí bod pro práci na kostýmech.

Je důležitější kvalita nebo to zábavné prvky na tom? Jestliže jeden se chystá zúčastnit svatební hostiny, maškarní pak samozřejmě kvalita oblečení s odpovídajícími doplňky záleží.

Chystáte se nosit oblečení více než jednou? Existuje několik dámy maškarní kostýmy, které lze dát na více než jednou na mnoha stran. Jste-li rozpočet orientovaný zákazník, můžete si vybrat oblečení, které můžete nosit v kanceláři vánočním večírku nebo rodinné oslavy stejně.

Comfort vaše důležitým faktorem v úvahu? Nebo: „Wow“ dopad je mnohem významnější. Představte si vstup do strany, bylo by to, aby oblečení cítit pohodlně, kroucení s rozpaky, nebo je nadšená, jsem přemýšlel o tom. Tak za prvé, myslím, že dojem, který chcete odvodit na ostatní ve straně.

Udělejte si seznam příslušenství, které byste chtěli nosit na party a zapisovat příslušenství, které byste chtěli nosit.

Můžete přidělit větší část své investice do šumivého příslušenství nebo spíše chtějí, aby to jako minimum jak je to možné. Volba správného druhu povrchové úpravy a dotkne se vaší maškarní kostým může být opravdu zábavné. Někdy je to jen doplněk, který určuje, zda fantazie oblečení bude fungovat nebo ne.

Je k dispozici ve vaší velikosti? Na maškarní kostýmy dámy jsou hodně snadné zjistit, a tam jsou některé dobré stránky, které nabízejí dostatek informace o měření nebo se zapojit do prodeje attires v různých velikostech šaty.

Jakmile jste si jisti, že vhodné a přesné velikosti vašeho oblečení, je nutné provést kontrolu na dostupnost.

Co je Go Board Game?

„Jdi Board Game“ je známý jako „Weigi“ na čínský, „iGO“ nebo „jít“ na Japonce a „baduk“ do korejštiny.

 

Hra „Go“ nebo „Weigi“ je vysoce intelektuální desková hra, vyvinutý v Číně více než 3000 lety. Kromě toho, že jeden z nejstarších deskové hry známo, že muži, je také považován za jeden z nejvíce komplexní a náročná deskové hry. A s největší pravděpodobností i nadále hrají milióny na celém světě ve své původní podobě  http://akehry.blog.cz/1304/musite-vedet-jake-stolni-hry-hrat dodnes.

 

To je považováno za složitější než Čínské šachy, zábava a intelektuální hru hrát.

 

To je normálně hrál na standardní desce s rošty 19 řádků x 19. I když se hraje někdy zjednodušené verzi, na různých úrovních.

To se hraje s černými a bílými kameny, a je hrán jen dva protihráče, umístěním kameny na průsečíků linií alternativně.

 

Hlavním cílem hry „Go“ je získat co nejvíce území, jak je to možné.

 

„Jdi Desková hra“ pomáhá člověku koncentrace, kreativita, výpočet, schopnost myšlení a paměť. Rozvíjí myšlení člověka, schopnosti a rozvíjet smysl pro rozhodnutí.

 

„Go“ byl používán čínských astrologů předvídat a předpovídat budoucnost v dřívějších dobách svého vynálezu. A později se stala zábava pro hazardní hráče a volný čas zahalečů. Kromě toho získal popularitu a byly těší dobré pokračování jako světový nejnáročnější a intelektuálně stimulující deskové hry.

 

Mohou existovat různé historky o „Go desková hra“, jeho stále zůstává skutečnost, že hra Go je velmi příjemné, zajímavé a náročné hry. Je to intelektuální a také velmi zábavné se učit a hrát.Hraní na „Go desková hra“ se stala taková událost, která kdy jiná skupina lidí z různých zemí, kteří mluví různými jazyky a mají různým kulturám „Go desková hra“ Zdá se, že tvoří most mezi těmito lidmi v mezinárodním měřítku.

Ozbrojený muž chodí už rok po Litomyšli.

V Litomyšli 11. června

 

Rytíř jako z pohádky provede děti a rodiče tajuplnými uličkami, sklepy a dvorky Litomyšle v neděli 16. června od 19 hodin po skončení Pošťácké pohádky. Vychází se z Klášterních zahrad a dobrodružná prohlídka historického města trvá podle zájmu dvě hodiny.

 

Během letošního jara se hlásí mnoho škol a školek z celých východních Čech. Klesá zájem o pasivní prohlídky běžných výletních míst. Snaha odpoutat děti od televizních obrazovek a počítačů vede rodiče a učitelé vybírají pro své děti programy, které je pobaví a prospějí jim. O prohlídku s litomyšlským rytířem je takový zájem, že každý týden provede padesát dětí ze třech různých škol. S nadšením o rytíři vyprávějí žáci například těchto škol: Nové Hrady, Choceň, Rokytno, Čistá, Rychnov nad Kněžnou, Deštné, Linhartice a další.

 

Rytíř Toulovec je měšťan, který žil v Litomyšli v době gotiky za vlády Karla IV. Byl prvním, kdo založil nadace a podporoval nemocné. Proto se těšil obdivu krále, ale u sprostných lidí budil pochyby: Kde asi k majetku přišel? Povídá se, že loupil na Moravě a ukrýval se před spravedlností ve skalách u Litomyšle. Říká se jim Toulovcovy maštale. Šlechtic vlastnil několik obcí v okolí města a rozsáhlé pozemky, které dnes patří Litomyšli. Toulovec patří mezi několik významných osobností města. Lidé z vděčnosti po něm pojmenovali náměstí – Toulovcovo. Mnohé pozemky města bývaly rytíře.

 

Také dnes můžete rytíře potkat ve zbroji s kuší přes rameno. Jen místo loupení a obchodu vzdělává. Školním dětem a poutníkům ukazuje krásy renesanční Litomyšle. Na procházku s ním můžete jít kdykoliv, včetně pondělků, nedělí a zimy. V noci zapaluje ohňovou louči. Těší se velkému zájmu škol i turistů. Několikrát týdně je vidět, jak vede děti základních škol po městě jako po učebnici. Chodí ulicemi a obrací stránky dějepisu. Ukazuje stavby gotické, renesanční zámek a mluví pěkně fortelně. Ukazuje dům, kde bydlel Jirásek a s dětmi mluví o tom, co nám svým životem dal. Je to dobrodružné. Prochází se tajemnými uličkami a dvory. Mluví o Smetanovi, Mařákovi. „Ejhle – v tomhle domě, jenž zove se Zlatá hvězda, bydlela Božena Němcová. Jak jsem jí znal, měla bědný život. Núze ji súžila a čekala, že se k ní přihlásí její pravá matka a šlechtický původ vyjde najevo. Několikrát jsem ji viděl plakat i smát se na plesích.“ Rytíř se zastavil s dětmi na náměstí a ukazuje na dům. Kdo odpoví na rytířskou otázku, dostane zlaťák.

 

„Dnes děti tráví hodně času u televize nebo hrají násilné počítačové hry. Já myslím, že zážitky tátů a maminek s dětmi přímo venku a navíc s rytířem, jsou lepší. Něco se dozvíme, zažijeme dobrodružství ve sklepení a večer půjdeme spát krásně unavení.“ Hodnotí zážitkové provázení s rytířem Ludmila Adámková z Chocně.

 

Rytíř získal ocenění 2. nejlepší projekt Pardubického kraje a má záštitu radní Pardubického kraje. Kdo baží po vědění a dobrodružství, nechť volá na páže rytíře, jenž smlouvá schůzky.  Kontakt je 777 637 888 nebo pište na info@rytirLITOMYSL.cz. Cena je 100 korun za osobu a výtěžek financuje pohádky pro děti.

Netex – výroba plsti s tradicí

Ovčí vlnu utkanou do podoby textilní látky, tzv. plst, začali lidé vyrábět už před několika tisíci lety na území dnešního Turecka. Výroba plsti postupem času dorazila také do českých zemí, avšak dnes už se v České republice plst vyrábí jen na jednom jediném místě – v továrně společnosti Netex, spol.  s.r.o. v Děčíně.

 

Výrobou plsti se tato továrna zabývá již více než 130 let. Nejčastěji jsou zpracovávány ovčí vlny, ale plst lze vytvořit také ze srsti některých dalších zvířat nebo vybraných druhotných surovin. Konečným produktem továrny jsou plstěné tabule, plstěné kotouče nebo tvarové výrobky.

 

Využití plsti je široké, používá se například při výrobě plastových oken, v kovoprůmyslu, strojírenství, sklářství nebo šperkařství, kde je používána zejména pro leštění. Dále plst nachází své uplatnění v automobilovém průmyslu, slouží jako podlahová krytina nebo tvoří povrch kulečníkových stolů.

 

Vedle výroby plsti se továrna společnosti Netex zaměřuje také na výrobu a dodávku tvarových výrobků z netkaných textilií. Netkané textilie se nejčastěji používají v automobilovém průmyslu a v případě zájmu klienta je lze přímo ve výrobě opatřit samolepící vrstvou.

 

Ačkoliv obliba a hojnost užívání plsti v posledních desítkách let mírně poklesly, stále se jedná o jedinečný přírodní materiál, který je v jistém slova smyslu nenahraditelný. Právě proto společnost Netex nadále pokračuje ve výrobě plsti a dodává výrobky té nejvyšší jakosti.

Nastrojan.cz – Obchodní dům plný slev

Nastrojan.cz – Obchodní dům plný slev se během svého působení na trhu zapsal do povědomí zákazníků jako cenově velmi výhodný, bezpečný a pohodlný pro nákup zboží všeho druhu.
Nastrojan.cz se řadí mezi středně velké, ale nejrychleji rostoucí internetové obchody v České republice.
Každoročně obsloužíme tisíce spokojených zákazníků, z nichž většina u nás nakupuje opakovaně, což svědčí o vysoké úrovni poskytovaných služeb.
Začátkem roku 2012 jsme dostali povolení prodávat zbraně a střelivo, náš sortiment se tedy rozrostl o Pyrotechniku, Airsoft, Paintball a jiné vzduchové zbraně a jejich příslušenství.
Průběžně máme skladem většinu tedy cca 95% nejprodávanějších položek.
V průběhu Vašeho on-line nákupu si můžete být jisti naší kvalifikovanou pomocí a ochotou vám pomoci.
Naším hlavním cílem je kvalitně a rychle zpracovat všechny objednávky tak, abyste u nás rádi a s důvěrou i nadále nakupovali!

Plastová střešní krytina? Skvělá volba!

Plast se již dostal do všech oblastí našeho života a není tomu jinak ani ve stavebnictví.  Klasické materiály pro střechy jsou nahrazovány novými, které mají lepší vlastnosti. Taková střecha z umělé břidlice svým vzhledem dokonale imituje klasickou břidlicovou střechu, ale díky použitému materiálu je lehká, odolná a nerozbitná. První českou společností, která se výrobou plastové střešní krytiny zabývá je společnost Capacco spol. s r.o. A z čeho přesně se vlastně taková umělá břidlice vyrábí?

Plastová střešní krytina Capacco je vyráběna z recyklovaného plastu kabelových izolantů, který v sobě spojuje spoustu ideálních vlastností. Krytina vyrobená z tohoto materiálu je vysoce odolná proti mechanickému poškození a je stálé pružná a pochůzná. Nemusíte se tedy obávat rozbití střechy např. při krupobití a tuto vlastnost oceníte také proto, že když si zavoláte kominíka, rozhodně se nestane, že by střechu při revizi komínu mohl poškodit.

Z pohledu složení materiálu krytiny se jedná PVC (polyvinylchlorid), který se vyznačuje samozhášivostí a dobrou odolností proti UV záření, což je další z výhodných vlastností pro střešní krytinu. Složení krytiny také samozřejmě zaručuje její mrazuvzdornost i odolnost vůči vysokým teplotám.

 

Další ze skvělých vlastností, kterou umělá břidlice Capacco má je její lehkost, tato vlastnost Vám přijde vhod při rekonstrukcích, protože není nutno zesilovat krov. Při rekonstrukci také oceníte možnost pokládat střešní krytinu na starší, respektive horší bednění, kterému se střešní krytina skvěle přizpůsobí díky své pružnosti. Po pokládce dojde k dotvarování krytiny přilehnutím k podkladu, tím, že se jednotlivé šablony ve střední části mírně prohnou.

Vlastnost, která Vás potěší je, že není nutné žádné další ošetřování střešní krytiny. Materiál, z něhož je krytina vyrobena zajišťuje, že střecha neobrůstá mechem. Při výrobě se totiž do výsledného produktu dostávají mikroskopické částice mědi z kabelových izolantů a ty zajišťují bezúdržbovost krytiny, napomáhají tomu, aby se na krytině neuchycovali částice prachu a tedy ani mech.

Poslední informace, která Vás přesvědčí o pořízení umělé břidlice je její nízká cena, která v poměru ke kvalitě a dlouholetosti střechy rozhodně potěší. Více informací si můžete přečíst na www.capacco.cz.

Necítíte se dobře? Zkuste mladý ječmen!

Necítíte se dobře? Zkuste mladý ječmen!

21. století přináší výrazný technologický pokrok a objevy, které nám velmi usnadňují život, vybírá si za to ale i svou daň, v podobě vysoké míry stresu, hektického způsobu života, rychlého a často nezdravého stravování. Pracovní tempo většiny lidí je vysoké, mnohdy až za hranicí únosnosti, přibývá smogu a ubývá přírody, do které se v minulosti člověk uchyloval k odpočinku. A právě mnohdy tyto faktory, jako špatná a nedostatečně pestrá strava, stres a přílišné vypětí mohou vést k mnoha chorobám a problémům organismu, jako je např. překyselení organismu.

Ačkoliv to může znít jako banalita, překyselení organismu pro nás představuje vážné zdravotní nebezpečí. Často bývá problém jej rozpoznat, protože škála příznaků je velmi široká. Překyselení se může projevit například popraskáním koutků, zvýšeným zápachem potu, ale také například pálením žáhy, v extrémních případech i artritidou nebo revmatem.

„Často jsem měl potíže s pálením žáhy, užíval jsem sice jedlou sodu a podobné „osvědčené“ přípravky, ale nic mi nepomáhalo, potíže zmizely vždy jen dočasně a po nějaké době se zase vrátily“, říká pan Petr z Loun. Pak mu ale kolega z práce doporučil přípravek Mladý ječmen od společnosti Remedicum, s.r.o.

Mladý ječmen je rostlina, rostoucí v panenské přírodě Nového Zélandu a je velice bohatá na chlorofyl. Chlorofyl je zelené barvivo, které rostliny vytvářejí během fotosyntézy. Má výjimečně silné alkalizující vlastnosti a je jedním z hlavních fytonutrientů potřebných pro zachování alkalického prostředí v těle. Právě tento je přitom při léčbě velice důležitý. Užívání Mladého ječmene tedy výrazně snižuje kyselost organismu a pomáhá zmírnit nebo dokonce odstranit některé příznaky.

Účinky Mladého ječmene jsou nesporné. „Po té, co jsem na své pálení žáhy začal používat kolegou doporučený přípravek Mladý ječmen, velmi se mi ulevilo. Pálení se postupně zmírňovalo, až nakonec vymizelo úplně a dnes již žádný problém s žáhou nemám.“, dodává spokojený pan Petr z Loun. Od svého uvedení na trh má přípravek společnosti Remedicum Mladý ječmen mnoho spokojených uživatelů, kteří díky němu opět nalezli svou zdravotní pohodu. Jako například paní Barbora z Jevišovic. „Mladý ječmen jsem si koupila kvůli potížím se střevy. A dobře jsem udělala, po pár týdnech užívání se mi trávení upravilo a celkově jsem v dobré kondici. Mladý ječmen mohu jen doporučit.“ říká nadšená paní Barbora.

Základem pro odstranění překyselení je však změna jídelníčku, ze kterého často vyřazujeme pokrmy, jako jsou brokolice, špenát nebo celer. Produkt Mladý ječmen je doplněk stravy a nenahrazuje tak bohatý a pestrý jídelníček, který je pro zdravý organizmus naprostý základ. Pro více informací se obraťte na stránky www.remedicum.eu .