Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Archive for Únor 2015

Citrusy

Citrusové plody jsou bohaté na cenné látky, které naše tělo potřebuje ke správnému fungování a obranyschopnosti. Pomeranče, grapefruity, mandarinky, limetky, citróny i pomela rozhodně stojí za naši pozornost.

 

Citrusové plody jsou bohaté na vitaminy C, E, P a také na provitamin A. Děti nejvíce milují mandarinky a dospělí si zase začínají hledat cestu ke grepu a k pomelu. Grep je z citrusů bohužel nejméně oblíbený kvůli vysokému obsahu chininu a tudíž k vyšší hořkosti. Jeho účinky jsou ale velmi blahodárné a tak není třeba ho zatracovat. Grep usnadňuje látkovou výměnu, trávení tuků a povzbuzuje vylučování žluči. Dokáže tak významně pomoci i v boji s nadváhou. Grepy by se neměli konzumovat pouze v případě, že se léčíte s vysokým krevním tlakem, berete antibiotika, antidepresiva nebo antikoncepci. Grep totiž zvyšuje účinnost některých léků a například u antikoncepce zase jejich účinnost výrazně snižuje. Mandarinky jsou zase nejsladší mezi citrusy, a proto si je oblíbili zejména děti. Výborně chutná čerstvě vymačkaná šťáva z pomeranče, grepu a mandarinky – vyzkoušejte ji a uvidíte, že vám zachutná. Pomeranče obsahují vysoké množství vitaminu C a mandarinka má zase hodně minerálních látek.

 

Pomeranče mají svůj původ v Číně, kde po dlouhá léta rostly planě. Prvními, kdo toto ovoce transportovali, byli Římané. Toto ovoce se tak dostalo na lodích až do Osla. Po pádu Říma však pomeranče na stovky let úplně vymizeli. V 8. století pak do jižního Španělska přivezli pomeranče Muslimové. Španělští námořníci přivezli pomeranče do Ameriky v šestnáctém století. V současné době je největším producentem pomerančů Brazílie. Smutné je, že téměř 65% všech sklizených pomerančů jde na výrobu pomerančového koncentrátu. Lepší totiž je konzumovat pomerančovou šťávu čerstvou, jen tak si totiž uchová všechny potřebné vitaminy a minerály. Pomeranče jsou třetím nejoblíbenějším ovocem na světě (hned po banánech a jablkách). Pokud budete pomeranče konzumovat pravidelně, snížíte riziko infarktu až o 30%.

Hlavně bezbolestně

Hlavně bezbolestně

Moderní stomatologie neznamená pouze moderní a krásné vybavení. V současné době je prvořadý pacient a to, aby jeho ošetření bylo maximálně bezbolestné. Bezbolestné zákroky jsou v dnešní době naprostým standardem. Stomatologie Praha ke zpříjemnění návštěvy používá anestetika, díky nimž dojde k znecitlivění místa zákroku. Například i před pár lety velmi bolestivé ošetření jako třeba trhání zubů, či čištění kanálku je dnes prováděno zcela bezbolestně. Jestliže patříte k pacientům, kteří jsou výrazně citliví, je samozřejmě možné na vaše speciální požádání přistoupit k „přispání“ pomocí analgosedace. Celková anestezie se prování jen u výjimečných případů a zákroků. Návštěvy u stomatologa se už v žádném případě bát nemusíte. Zejména při návštěvě zubní ordinace Praha 2.

Propojení módy a designu

Propojení módy a designu

Trendy ve světě módy a designu jsou často úzce propojeny. Nechte si vytvořit interiéry Praha podle svých představ i podle momentální módy. Uzpůsobit a proměnit bydlení aktuální době a situaci je občas potřeba. To, co vám vyhovovalo před deseti lety, už dnes vyhovovat nemusí. Je tolik možností, že je škoda je nevyužít. Svět designu a módy dnes propojuje dynamika, struktura i barvy. Pokud se vám líbí nějaký materiál nebo barva, nemusíte jej mít pouze na oblečení, ale také je možné zakomponování do interiéru. Pokud to sami nezvládnete, pomůže vám bytový design návrhy interiérů Praha.

Smart card pro rozmanité využití

Pro podnikání jsou často třeba nejrůznější karty pro zákazníky. Využijí je menší i větší firmy a společnosti. Nemusí se jednat pouze o obchody. Custom plastic cards jsou kartičky z plastu s širokým využitím. Mohou nést jméno a údaje o uživateli či zákazníkovi, často se vybavují různými čárovými, magnetickými i dalšími kódy pro další možnosti identifikace a využití.  U smart card nesmí chybět potisk na kartičky. Holá karta bez barev, obrázků a nápisů by asi moc valný úspěch neměla. Potisk se dá využít k mnoha věcem, nejen k ozdobení karty. Zvolte barvy charakteristické pro váš podnik, vtipné nebo poutavé motivy, a uvidíte, že vaše karty budou mít úspěch a jen tak se nezaloží do peněženky k zapomnění.

Varianty potisků a aplikací

Plastic card printing přináší mnoho variant provedení, potisků, písma a možností. Plastický tisk a laminování jsou tradičním způsobem, jak kartu zviditelnit. Uk id card a všechny další kartičky jsou vyráběny z kvalitního a odolného plastu, s laminováním z jedné nebo obou stran. Velmi pěkně vypadá golden tipping on embossing, kromě zlaté barvy jsou zde ale další možnosti, jako třeba černá nebo stříbrná.

Varianty plastových karet

Jaké je využití karet? Mohou to být advertising cards, které slouží k propagaci obchodu či společnosti, dále všemožné magnetické karty, chipové karty, karty s čárovými kódy, zákaznické karty různých společností, karty bezpečnostní pro vstup do budov nebo turniketů, platební karty, karty pro cestování dopravními prostředky a mnoho dalších. Vstupy na karty, slevy na zákaznické karty a podobné využití je dnes velmi časté a jedná se o chytré řešení.

Nezapomeňte na personalizaci

Personalizace karty je také velmi důležitá. „Application od plastic cardsumožní modifikaci karty individuálními údaji jako je číslo karty, údaje o majiteli, délka platnosti a mnoho dalšího. Na kartu je možno vytisknout i fotografii majitele. Luxusně vypadá reliéfní tisk a metalické písmo.

Zásobte se

Zásobte se

Jestliže si budete pořizovat výrobníky ledu, rozhodně byste neměli zapomenout ani na zásobníky na led. Ty jsou nepostradatelnou pojistkou a záchranou při větších nárazových akcí, kdy je potřeba jednorázově větší množství ledu. Zásobníky ledu jsou pro tyto potřeby doslova a do písmene dělané. Zásobníky ledu si můžete pořídit hned v několika velikostech, podle toho jak velkou potřebu ledu očekáváte. V nabídce jsou zásobníky o objemu několika málo kg ledu, až po velkoobjemové, které pojmou až 550 kg ledu.

Dodavatelé veškerých sortimentů jsou léty ověřené značky jako například Brema, Elektrolux, Zanussi, Helkama nebo také Gorenje. Mezi speciality, které jsou poskytování na vyrobnikyledu.cz patří také služba stavba chladících a mrazících boxů na klíč, které jsou určeny nejen zákazníků, se specifickými požadavky.

Jakýkoli problém se zuby se vyřeší

Jakýkoli problém se zuby se vyřeší

Když se jedná o zuby, je někdy potřeba opravdového odborníka, který to zkrátka umí. Někdy se holt stane, že zub už není tak dobrý, jak býval a potřebuje vyměnit. Na této klinice vám zubaři poradí ohledně zubních implantátů a právě i tady odvedou skvělou práci. Podmínkou pro zavedení zubních implantátů je nutnost mít dostatečně kvalitní kost, na kterou je nutné implantáty nasadit. Téměř vždy je ale potřeba kost nahradit kostí vlastní nebo umělou. Díky nejmodernější technice si zubař vytvoří šablonu s otvory, které navádí implantáty do míst, kde je kost nejkvalitnější. Tato metoda minimalizuje chirurgický zákrok, redukuje otok a následnou bolest.

Prsní implantáty

Prsní implantáty

Co se týče zvětšení prsou, spočívá na tento chirurgický zákrok v implantaci prsní protézy. I když slovo „protéza“ zní podivně a odstrašujíce, jedná se vlastně o vpravení silikonového polymeru různého tvaru a objemu do prsou. Tvar a objem takového implantátu se odvíjí od požadované velikosti a tvaru prsů, po kterých žena touží.

Jak plastika Plzeň, tak i plastická chirurgie Praha vám určitě doporučí, abyste s úpravami prsou počkaly až po všech těhotenstvích a kojení. Podmínka to však není.

Odvlhčení vzduchu a přitápění

Odvlhčení vzduchu a přitápění

Většina modelů klimatizace LG Brno dokáže efektivně odvlhčovat nebo naopak zvlhčovat vzduch podle potřeby. Klimatizační jednotka se může stát i tepelným čerpadlem, tudíž odpadní teplo je zpět přivedeno do místnosti. Jde o efektní režim zejména na jaře, v létě nebo při mírné zimě. Každá klimatizace vyžaduje servis a čištění klimatizace Brno pro dlouhé a správné fungování. Samozřejmostí je odborná montáž a správný výběr pro danou budovu a požadovaný účel.

Ceny e-cigaret příjemnější, než čekáte

Ceny e-cigaret příjemnější, než čekáte

Cena za elektronickou cigaretu se pohybují od pár stovek korun až po několik tisíc korun. Pořád je to ve srovnání za balíček cigaret zlomek ceny. Cena elektronické cigarety je odvozena od jejího druhu a dalších příslušenství, které s ní souvisejí. Například elektronická cigareta Joyetech eRoll se pohybuje v cenové hladině kolem 800 korun. Naproti tomu cigareta Joyetech eVic stojí kolem 1600 korun. Je tomu tak proto, že tuto cigaretu eVic můžete zapojit do svého počítače, kde následně můžete sledovat vaši kuřáckou aktivitu, porovnávat ji a následně vyhodnocovat. Ke své elektronické cigaretě si můžete samozřejmě nakoupit různé druhy příslušenství, jako je nabíječka, automatizér, doplňky jako pouzdro, šňůrku na krk a podobně.

Zajímavosti a články o zvířatech v internetovém magazínu živočich

Zajímavosti a články o zvířatech v internetovém magazínu živočich

Každý milovník přírody a zvířat ocení mít po ruce přehledné informace a zajímavosti ze světa zvířat. Internetový magazín živočich vám to nabízí, a ještě mnohem více. Dozvíte se mnoho o zvířatech domácích i divokých, stránky jsou přehledné a mají nepřeplácanou příjemnou grafiku. Ať hledáte seriózní informace, nebo se chcete zasmát, pokochat a pobavit, určitě budete spokojeni. Dokonce se můžete zaregistrovat a využívat mnoho funkcí.

Bonusy na stránce magazínu

Co říkáte na možnost vložit fotografii vašeho mazlíčka do galerie? Potřebujete se poradit s veterinářem ohledně vašeho zvířátka? Nyní máte možnost zadat dotaz v internetové poradně. Velmi žádanou sekcí je inzerce. Můžete inzerovat psy, kočky, exotická zvířata, terarijní a akvarijní zvířátka, hospodářská zvířata, literaturu nebo chovatelské potřeby. Nakupujte, prodávejte nebo propagujte vaše akce, chovy, prodejny, ordinace či výstavy. Aby byly stránky kompletní, nesmí chybět vše o zvířatech v útulcích nebo zoologických zahradách. Seznam útulků a zoo se může vždy hodit.

Stylové návrhy interiérů Praha

Interiérový design řeší návrhy a realizace interiérů z estetického, praktického i výtvarného hlediska. Navazuje na bytovou architekturu, tedy zohledňuje architekturu stavby, ve které se prostor nachází, ale také módní trendy a vkus majitele. Designér většinou sleduje určitý koncept a bere v úvahu životní styl obyvatel bytu nebo uživatelů daných prostor. Nemusí se totiž jednat pouze o obytné prostory, ale také o kanceláře, obchody a další. V některých případech může bytový design návrhy interiérů zasahovat i do dispozičního uspořádání a měnit jej. Mnohdy jsou totiž dispozice nevyhovující. Bývá tomu zejména u panelákových bytů a jejich malých umakartových jader. Koupelnu a WC lze spojit dohromady, zvětšit jejich dispozice. U pokojů se dá vytvořit příčka navíc nebo naopak, ve spolupráci se statikem, nějaká příčka odstranit pro vznik vzdušnějšího prostoru.

Moderní bytový design

Návrhy a realizace interiérů Praha mají za cíl realizovat ideální životní nebo pracovní prostředí. Zabývá se uspořádáním všech prvků, zejména podlahy, nábytku, dveří, stěn, schodů, vestavných prvků i dekorací. Řeší barvy a tvary. Pracuje se také s osvětlením, stíněním, ozvučením, elektronickými zařízeními a vytvářením ideálních podmínek k práci i odpočinku. Zanedbatelná nejsou ani umělecká díla. Důležitá je rovněž celková atmosféra. Realizace interiérů Praha může zahrnovat i atypické prvky a nestandardní řešení problémů a dispozic.

Praktické 3D vizualizace

Dohromady se musí skloubit představy designéra, a rovněž představy a finanční možnosti majitele. Vznikají pěkné a netradiční interiéry Praha, které odpovídají modernímu životnímu stylu. Dnešní návrháři interiérů běžně pracují s vizualizačními a animačními programy pro 3D vizualizace. Díky tomu si lze dobře představit výsledek a udělat potřebné úpravy ještě před jejich zrealizováním.

Jak vyhrát nad liknavými plátci v dopravní branži

Zákazníci se špatnou platební morálkou jsou noční můrou každého podnikatele, pro mnohé z nich mohou mít nesplacené pohledávky dokonce likvidační následky, obzvlášť v oboru dopravy. Pokud nechcete, aby vaše podnikání ohrožovali nezodpovědní obchodní partneři, měli byste při sobě mít silného hráče, který chybějící peníze dokáže získat zpět. A protože jen málokomu se chce pouštět do zdlouhavých a vyčerpávajících soudních sporů, je ideálním řešením vymáhání pohledávek přes inkasní službu. Tu nabízí například společnost TimoCom, provozovatel burzy nákladů a volných vozů.

V problému snadno a rychle

Každý podnikatel, dopravní obor nevyjímaje, již pravděpodobně zažil situaci, kdy mu obchodní partner uhradil fakturu až po její splatnosti. Krátké prodlení, zejména týká-li se nižších částek, může věřitel tolerovat, aniž by to pro jeho firmu mělo větší následky. Mnohdy však jediná nesplacená pohledávka znamená začátek nepříjemných komplikací a nebezpečného koloběhu, na jehož konci je v krajním případě i zánik celého podniku. O významu dobré platební morálky ví své i Oldřich Salát z oddělení vymáhání pohledávek společnosti JAPO – autodoprava s.r.o. Jako dlouholetý zákazník firmy TimoCom k tomu říká: „Platební morálka je pro nás zásadní, neboť s provozováním kamionové dopravy jsou spojeny vysoké náklady a lhůty splatnosti se v našem oboru pohybují běžně kolem šedesáti dnů.“

Služba TimoCom CashCare – řešení proti černým ovcím

Nepoctivé „černé ovce“ v oboru dopravy, které platbu zdržují úmyslně a platí teprve pod tlakem, nenechávají chladnými ani experty společnosti TimoCom, provozovatele burzy nákladů a volných vozů TC Truck&Cargo®. Ti přišli s efektivním řešením, které při setkání s neseriózním obchodním partnerem ocení nejeden podnikatel. V nepříjemné situaci přijde vhod zázemí a dlouholeté zkušenosti firmy a jejího inkasního oddělení, které s oficiálním úředním povolením poskytuje službu CashCare už od roku 2003. Nabízí kompetentní poradenství a podporu ve vymáhání pohledávek, navíc v mateřském jazyce zákazníka. Úspěšnost týmu inkasního oddělení při vymáhání neuhrazených pohledávek se v posledních letech pohybuje kolem úctyhodných 88 %, což potvrzuje i Oldřich Salát: „S inkasní službou TimoCom máme jen ty nejlepší zkušenosti. Využíváme ji poměrně hojně a v devadesáti procentech případů dokázali námi předané pohledávky od dlužníků získat.“

Zázemí a zkušenosti silného hráče

A v čem výhody inkasního oddělení TimoCom spočívají? Především daný problém řeší firma, která se sama pohybuje v oboru dopravy, a to již od roku 1997. Díky své burze nákladů a volných vozů TC Truck&Cargo® je doslova v centru dění, má přehled o vnitrostátním ale i mezinárodním dopravním trhu, zná prostředí a zároveň si sama vydobyla jméno a stabilní postavení. Pracovníci z inkasního oddělení jsou dobře informovaní, takže postup při vyřizování inkasa je důsledný, rychlý a nekomplikovaný. Existují přitom jasná a jednoduchá pravidla – jakmile uplyne prvních 30 dní od splatnosti a dlužník byl bez úspěchu upomínán, ujme se inkasního případu TimoCom, a to s oficiálním úředním povolením. Poškození zákazníci jsou v mateřském jazyce co nejrychleji informováni, zda mohou s penězi ještě počítat. To jim ušetří rozhodnutí o zbytečných nákladech na právníky a soudní řízení. Aby začal být TimoCom ve věci aktivní, musí poškozený zaslat formulář inkasního příkazu a příslušné doklady o přepravě, mezi které patří kopie faktury za uskutečněnou přepravní službu, potvrzení dodávky a zaslané upomínky.

Neseriózní firmy odradí předem

Z pevného postavení firmy TimoCom na dopravním trhu vyplývá i další nesporná výhoda. Díky svým platformám pro dopravu má totiž v ruce silnou páku – nespolehlivým plátcům může zakázat přístup ke své burze nákladů a volných vozů TC Truck&Cargo®, což je velmi důrazný prostředek s mezinárodním dosahem. Dobré zkušenosti s tím mají třeba ve firmě Luděk Volšička-VOLŠATRANS, jejíž jednatel oceňuje, s jakou rychlostí, profesionalitou a angažovaností přistupuje TimoCom k řešení pohledávek u zákazníků, kteří burzu nákladů používají. „S pomocí inkasního oddělení TimoCom byly naše pohledávky po splatnosti vždy urychleně uhrazeny, případně byla neseriózním společnostem vypověděna služba a byly odstraněny z databáze, aby ve svém podvodném jednání nemohly dále pokračovat. To je pro nás opravdu výjimečná pomoc a další z důvodů, proč s TimoCom nadále spolupracovat,“ dodává Volšička. Inkasní oddělení navíc funguje i jako preventivní opatření. Mnohé černé ovce odradí od používání softwaru TimoCom již předem, takže je ani nenapadne, aby se stali jeho uživateli, a poctivé společnosti jsou od jejich praktik uchráněny.

Jednoduché řešení velkého problému

Jste-li uživateli TimoCom a nevíte si rady s vymáháním svých pohledávek, využijte i vy všechny výhody, které nabízí inkasní služba TimoCom CashCare. Více informací najdete na http://www.timocom.cz/Bezpečnost/Správa-pohledávek.

Chcete si vyšívat vlastní loga?

Potřebujete si vyšívat vlastní firemní či zájmová nebo školní loga? Nechce se vám platit jiným firmám za tyto služby. Máte kapacitu a vlastní lidi, kteří by se tímto mohli zabývat?  Řešení je vcelku jednoduché – dnes již nemusíte pořizovat průmyslové šicí stroje za statisíce, ale velice dobře vám poslouží moderní elektronické stroje pro domácí nebo poloprofesionální využití za daleko méně peněz. Výšivka bude i přesto vypadat profesionálně a kvalitně.

Domácí vyšívací a šicí stroje jsou šikovnými pomocníky pro řadu menších firem, reklamních agentur, škol, kroužků či různých zájmových skupin. Lze vyšívat výšivky z paměti stroje nebo zakoupené či stažené z internetu, samozřejmě existují speciální vyšívací SW, díky nimž si můžete tvořit výšivky sami a to přesně na míru vašich potřeb.

Aby radost těla byla dokonalá a záhony bezbolestné

Aby radost těla byla dokonalá a záhony bezbolestné

Jsou mezi námi tací, kteří zkrátka bez toho, aniž by se rýpali v záhonech a vdechovali vůni kypré hlíny prostě nemohou žít. I když víme, že sekání trávy, zalévání, okopávání, rytí, pletí a podobně, nejsou pouze volnočasové aktivity, které nám přinášejí pouze radost těla a duše, stejně se jich nedokážeme vzdát. Práce na zahradě je totiž téměř vždy spojena i s bolestmi svalů a kloubů, mozoly a puchýři, nataženými svaly a vazy. Důsledkem jednostranného přetěžování pohybového aparátu si podle statistik přivodí každý rok více než 20 000 zahrádkářů zdravotní komplikace.

Vítejte jaro s úsměvem a radost těla se určitě dostaví

Vítejte jaro s úsměvem a radost těla se určitě dostaví

A je to tady! První sněženky již spatřily světlo světa a duch obrody přírody pomalu začíná. Konec února se považuje za období, kdy se i v lidském těle začíná probouzet nová energie, kterou je potřeba usměrnit tím správným směrem. Radost těla bude naplněna pouze tehdy, dokážeme-li tělo zbavit škodlivin, dokážeme-li si udržet čerstvou mysl, budeme-li přijímat stravu bohatou na vitamíny. Přidáme-li k tomu dostatek pohybu na čerstvém vzduchu a vhodné potravinové doplňky, budeme mít obnovu zdraví a vitality zaručenu. A pojem jarní únava? Ten se nás osobně při dodržení veškerých výše uvedených zásad vůbec nebude týkat.

Pryč se špekem

Před příchodem jara nastává to nejlepší období pro vyhlášení boje tukovým polštářům, které se mnohým z nás v zimních měsících vytvořily. Abyste tukovým polštářům dali na frak a utekli jarní únavě začněte třeba pěstovat walking. Začínejte pozvolna svižnými deseti minutami chůze a pomalu zvyšujte dávky. Později můžete přejít k joggingu. Bude skvělé, pokud se stane jedním z vašich stálých návyků. Abyste svým špíčkům doslova utekli, podpořte jejich odbourávání potravinovými doplňky na přírodní bázi a využijte nabídky na akcí pro hubnutí, které se právě v tomto období rozbíhají.