Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Nezařazené

Mýtus o půjčkách se zástavou nemovitostí

Když si někdo chce půjčit větší obnos peněz, tak se v mnoha případech dozví, že je nutné u půjčky ručit nemovitostí. Většinou to bývá u půjčky vyšší než 300.000,- Kč. Ovšem mnoho lidí má z půjček se zástavou nemovitosti problém. Hlavně díky nepoctivým subjektům, které v minulosti nabízely půjčky se zástavou nemovitosti a přitom se jednalo o dobře promyšlený způsob, jak někoho připravit o nemovitost. Většinou byl postup takový, že kdo si chtěl vyřídit půjčku, našel subjekt (většinou soukromou osobu), který mu přislíbil půjčku, ale požadoval ručení nemovitostí. Ovšem už tento krok nebyl pravdivý, protože smlouva říkala něco jiného. Smlouva většinou říkala, že peníze slouží ke koupi nemovitosti osobou, která peníze poskytovala. Díky tomu, že si téměř nikdo nečte smlouvu o půjčce, protože chce mít celou situaci rychle vyřízenou, se tento spěch v mnoha případech stal osudným. Za několik měsíců (doba byla většinou uvedena ve smlouvě) přišel „soukromý investor„, který peníze poskytoval a domáhal se práva na nemovitost, kterou údajně koupil a má na ni smlouvu, kterou mu klient podepsal. Takto končilo mnoho lidí v ještě horší situaci, než ve které byly předtím.

Jak na poctivou půjčku se zástavou nemovitostí

Asi nikdo by nepůjčil větší finanční obnos bez nějaké záruky. Tak tomu je i na trhu s půjčkami. Každý investor, ať už se jedná o soukromého investora, společnost či jinou instituci, chce mít jistotu, že o svoji investici nepřijde. Takže je nutné mít nějakou zástavu. Bohužel díky příkladům z minulosti jsou v tomto směru lidé opatrní a spíše nechtějí půjčku se zástavou nemovitosti. A už vůbec ne nebankovní půjčku se zástavou nemovitosti. Ovšem je třeba si uvědomit, že půjčka se zástavou nemovitosti není něco čeho by se člověk měl bát, když potřebuje akutně řešit tíživou finanční situaci.

Nebankovní půjčka se zástavou nemovitosti v praxi

Když chcete půjčku a nebankovní společnost či soukromý investor vám oznámí, že je nutné mít nemovitost, která půjde do zástavy, není to nic, čeho by bylo nutné se bát. V praxi to totiž funguje následovně. Pokud si budete chtít vyšší obnos obstarat tak, že oslovíte více společností, naberte si více půjček, čímž získáte celkovou potřebnou částku a zároveň se vyhnete ručení nemovitostí.  Pak přijde nečekaná událost a vy nebudete moci půjčku splácet, v tu chvíli vám nebankovní společnost či soukromý investor půjčku sesplatní a je nutné ji uhradit do určitého termínu, jinak bude vymáhána exekučně. V této chvíli si jistě říkáte „nikdo mi nic nemůže, nedal jsem nic do zástavy“. Opak je v tomto případě pravdou. Pokud vlastníte nemovitost, bude exekuce uvalena i na váš majetek, tedy vaši nemovitost, přesto že jste jí u půjčky neručili. V případě, že nebudete schopni půjčky řádně splácet, půjde nemovitost do dražby a při prodeji nemovitosti bude uhrazen váš dluh. Zbytek peněz, pokud nějaké zůstanou jdou pak vám. Takže půjčka se zástavou nemovitosti není nic, čeho by se měl někdo bát. Je to jen způsob, jak rychle, bezpečně a hlavně spolehlivě získat nebankovní půjčku, kterou potřebujete.

Hledání půjčky bez zástavy nemovitostí

Nebankovní půjčka, rychlá půjčka, online půjčka

Na internetu jistě naleznete i nabídky na půjčky, které jsou astronomické a bez zástavy nemovitosti. Jistě se každému v tu chvíli rozzáří oči a řeknete si, že to přece jen jde jinak. A o takovou půjčku si požádáte. Ovšem jakmile je vám „půjčka schválená“ zjistíte, že po vás někdo vyžaduje peníze jako jistinu řádného splácení půjčky. Tento způsob byl vždy praktikován u nebankovních společností. Po zaplacení jistiny (poplatku) s vámi již nikdo nebude komunikovat a půjčka najednou vlastně ani neexistuje.

Rozhodně se tedy vyplatí hledat poctivou půjčku i když je se zástavou nemovitosti. V případě nebankovní půjčky se zástavou nemovitostí, je vždy nutné si řádně přečíst smlouvu o půjčce a při sebemenším podezření, přizvat právního zástupce, který si smlouvu pročte a případně vše vysvětlí. Raději mít 100% jistotu, než se obávat, kdy příjde den, který bude pro vás kritický.

Top 5 HR procesů, které lze jednoduše automatizovat

Pokud pracujete na pozici personalisty, dobře víte, že personální práce prakticky nikdy nekončí. Každý den probíhají nové pohovory s uchazeči o zaměstnání, přijímání nových kolegů do pracovního poměru, organizace workshopů, hodnocení vzdělávacích akcí, školení pracovníků. Seznam personálních procesů je téměř nekonečný. Od okamžiku, kdy dorazíte do kanceláře, přes první telefon, který vyřídíte, až do poslední schůzky, je váš pracovní čas napěchovaný a záleží na každé vteřině.

 Jakýkoliv proces, který lze v oblasti řízení lidských zdrojů, zautomatizovat, je velkým přínosem pro personalisty. V následujících řádcích vás seznámíme s HR procesy, které automatizovat lze a to jednoduše, rychle a překvapivě levně.

ŽÁDOSTI O VOLNO A DOVOLENOU

 

Nejoblíbenějším procesem, který společnosti v oblasti HR nejčastěji předávají do rukou automatizovaného softwaru, je řešení žádostí o dovolenou, sick days, volna atp.

Pokud jsou tyto žádosti vyřizovány ručně, odčerpává jejich evidence a správa velkou časovou kapacitu personálního oddělení. Zaměstnanec musí vyplnit papírový formulář nebo zaslat email. Po schválení dokumentu nadřízeným manažerem se žádost dostává do rukou personalisty, který musí ve svých záznamech zjistit, zda má zaměstnanec na volno právo.

V případě, že se tento proces předá specializovanému HR softwaru, zaměstnanec si otevře v interním systému aplikaci, která mu automaticky ukáže, kolik volných dnů mu zbývá, žádost o dovolenou či volno může synchronizovat s interním kalendářem, ve kterém vidí, kdy není vhodné dovolenou vybírat a kdy naopak v práci být nemusí. Pomocí softwaru zašle zaměstnanec žádost svému nadřízenému, který jej jedním klikem myši schválí nebo naopak neschválí. Náležitosti žádosti jsou automaticky zkontrolovány systémem a personalista nemusí do tohoto procesu vůbec vstupovat, vše funguje automaticky.

 

AKTUALIZACE ZAMĚSTNANECKÝCH DAT

 

Pro řízení lidských zdrojů je nezbytné uchovávat základní data o zaměstnancích, jako je jejich adresa pobytu, telefonní číslo, email. V manuálním světě je na tuto práci většinou velmi málo času, personalisté ji odkládají a data pak nejsou aktuální. HR týmy poté velmi často musí ručně přepisovat data z papírových formulářů do interního systému.

Pokud se společnost rozhodne tento proces aktualizovat, může prostřednictvím HR softwaru požádat samotného zaměstnance při nástupu, nebo při pravidelné aktualizaci, o zadání či kontrolu těchto informací. Pokud potřebuje zaměstnanec nějakou informaci změnit, prostě zašle přes systém žádost a personalista vše aktualizuje. Nový zaměstnanec vyplní tento formulář digitálně při svém nástupu, HR pracovník pouze zkontroluje správnost vyplnění.

 

NÁBOR NOVÝCH ZAMĚSTNANCŮ

 

Nábor nových zaměstnanců je častým úkolem, který HR týmy předávají softwarovému řešení. Při nástupu nového kolegy je potřeba řešit a koordinovat mnoho činností. Personalista musí myslet na vyplnění pracovní dokumentace, předání informací finančnímu oddělení, přístup k dokumentům a softwaru důležitým pro výkon pracovní činnosti, zajištění obědů atp.

Všechny tyto činnosti vyčerpávají jak pracovníky personálního oddělení, tak i nové kolegy. Personalisté mají málo času na začlenění nového pracovníka do týmu, věnují se nezáživnému papírování. Díky využití automatizace formou specializovaného HR softwaru přitom může HR pracovník naplánovat nástup nového kolegy dopředu, připravit mu všechny potřebné dokumenty, přístupy k databázím a softwarům, rezervovat školící místnosti a předat dokumenty k prostudování on-line.

Softwarové řešení náboru nových zaměstnanců umožňuje personalistům osobní přístup k novému kolegovi, řešení otravného papírování lze přenechat počítači.

 

ODCHOD ZAMĚSTNANCE

 

Pokud se zaměstnanec rozhodne odejít nebo je propuštěn, znamená to pro personální oddělení realizaci celé řady povinných kroků. Personalista musí shromáždit všechen pracovníkovi předaný majetek, klíče, karty, přístupová data. Jeho úkolem je vyřešit vyplacení poslední mzdy a předat výstupní pracovní dokumentaci.

V tuto chvíli přináší možnost spolehnout se na softwarové řešení úlevu. Software HR pracovníkovi ukáže, které kroky je potřeba provést, personalista jednoduše zjistí, jaký majetek byl zaměstnanci předán, které přístupy jsou mu přiřazeny a může vše jednoduše řídit on-line. Ve srovnání s papírovým řešením je automatizace prostřednictvím softwaru bezpečnější, rychlejší a efektivnější řešení.

 

SYNCHRONIZACE ČASOVÉHO ROZVRHU

 

Každý zaměstnanec má svůj vlastní pracovní rozvrh, který sdílí často jen se svými nejbližšími kolegy z týmu. Pokud však personalista chce naplánovat školení, neformální firemní akci nebo pracovní setkání, musí všem zatelefonovat nebo napsat email a zeptat se, kdy mají volno. Plánování pracovních akcí lze však zjednodušit vytvořením interního sdíleného kalendáře, do kterého se automaticky přepisují všechna důležitá data o pracovních i volných dnech zaměstnanců. Personalista tak ihned vidí, kdy může plánovat společné aktivity.

 

S automatizací pomůže software Pinya HR: www.pinyahr.cz

 

Nejčastější problémy, které zaměstnanci řeší ve vztahu k personálnímu oddělení

Oddělení personalistiky je nezbytnou součástí každé úspěšné společnosti. Jedná se o oddělení, které administruje výplaty zaměstnanců, hledá nové kolegy a stará se o současné zaměstnance. I proto je HR páteří každé společnosti. Cílem personalistů je získat motivované a spokojené zaměstnance. Žádné oddělení personalistiky samozřejmě nefunguje 100 % a vždy se vyskytují oblasti, ve kterých mají zaměstnanci k řízení lidských zdrojů výhrady.

A jaké hlavní výhrady a personální problémy zaměstnanci ve vztahu k HR oddělení řeší? Na to odpověděl zajímavý zahraniční výzkum společnosti Paychex, který se ptal 1000 zaměstnanců v různých společnostech a zjišťoval jejich spokojenost a nespokojenost s řízením lidských zdrojů. Zde jsou nejzajímavější výsledky tohoto průzkumu, které můžeme bez problémů vztáhnout i na Českou Republiku.

 

Srovnání očekávání a skutečnosti

Většina zaměstnanců i pracovníků HR oddělení souhlasí s tím, že úkolem řízení lidských zdrojů je řešení konfliktů mezi zaměstnanci, správa zaměstnaneckých výhod a zpracování mezd. Rozdíl však panuje ve vnímání vzdělávání a práce s novými uchazeči. Zde zaměstnanci neočekávají, že má personální oddělení trávit tolik času výběrem nových kolegů a jejich tréningem.

Nespokojenost zaměstnanců s výkonem personálního oddělení

Ze zjištěných dat vyplývá, že zaměstnanci nejsou spokojeni především s péčí, kterou jim oddělení personalistiky věnuje v oblasti řešení sporů, vzdělávání a najímání nových kolegů. Naopak s úrovní administrativní práce jsou většinou spokojeni. Je tedy zřejmé, že personální pracovníci by se měli více věnovat svým současným kolegům a omezit administrativní a papírové činnosti, které je v této oblasti nejvíce brzdí.

Stížnosti na personální oddělení podle pracovního zařazení

Nejvyšší míru nespokojenosti vykazují pracovníci tzv. seniorské úrovně, tedy manažerské pozice podléhající vrcholovému managementu. Na tyto pracovníky nejvíce doléhají problémy při řešení celé řady sporů, navíc se často cítí platově nedoceněni.

 

Jak zlepšit očekávání pracovníků?

 

Očekávání a požadavky zaměstnanců ve vztahu k řízení lidských zdrojů jsou velké a personální oddělení často nemá časové ani lidské zdroje pro splnění všech požadavků na oddělení kladených.

Řešením je jednoznačně automatizace administrativních a papírových procesů. Tyto pravidelné opakující se činnosti umí jednoduše, přehledně a levně řešit specializovaný HR software, který za personalistu provede nezáživnost administrativní práci a dá mu čas a prostor věnovat se skutečné práci s kolegy.

S automatizací těchto HR procesů vám rádi pomůžeme. Vyzkoušejte bezplatně a zdarma software Pinya HR, který za vás převezme veškerou administrativní činnost.

Požádat o vstup do dema Pinya HR: www.pinyahr.cz

 

Nový zaměstnanec: co udělat pro jeho správné začlenění do firmy

Nový zaměstnanec znamená pro každého personalistu výzvu. Pro nového kolegu musí zajistit všechnu potřebnou pracovní dokumentaci, pracovní pomůcky důležité pro výkon jeho profese, představit jej týmu, zajistit proškolení a vše přitom provést tak, aby byl nový zaměstnanec motivován a HR oddělení jej nezatěžovalo přílišnou mírou byrokracie.

Připravili jsme pro vás souhrn několika kroků, které vám zjednoduší nástup nového kolegy a zajistí, že nový zaměstnanec bude moci rychle vykonávat svou práci na 100 %.

 

Eliminujte možnost lidských chyb

 

Složité, zdlouhavé a otravné papírování je nedílnou součástí každého nástupu nového zaměstnance. Pokud se tato administrativní činnost provádí ručně, přináší vysoké riziko chybovosti. Tento proces však můžeme výrazně zefektivnit pomocí využiti specializovaného softwaru určeného pro správu HR procesů. Správně zvolený software za personalistu vyplní všechna důležitá zaměstnanecká data, připraví automaticky personální dokumenty, provede on-line školení nového zaměstnance, přiřadí mu potřebné pomůcky a naplánuje důležité schůzky.

Možnost lidské chyby je eliminována na minimum a personalista má čas a prostor věnovat se začlenění nového kolegy do týmu.

Velmi rádi vám pomůžeme s automatizací administrativní práce související s novým nástupem zaměstnanců. Vyzkoušejte zdarma a nezávazně demo softwaru Pinya HR, který za vás vyřídí všechnu papírovou práci týkající se evidence zaměstnanců, předávání pracovních pomůcek, školení a dalších aktivit.

Software Pinya HR si můžete vyzkoušet zdarma a nezávazně: POŽÁDAT O VSTUP DO DEMA PINYA HR

 

 

Vytvořte „uvítací tým“

 

Kromě základního školení, které můžete provést online prostřednictvím softwarového vybavení, je velmi přínosné, pokud se novému zaměstnanci v začátku své práce věnují ostřílení členové týmu. Tito zkušení pracovníci jsou ovšem většinou velmi zaneprázdněni a často na práci s novými kolegy zapomínají nebo ji odkládají. Je proto vhodné vytvořit závazné postupy pro začlenění.

Postupy adaptace nového kolegy jsou vždy individuální a záleží na nastavení vnitřní firemní kultury ve společnosti. Velmi přínosné bývají krátké zhruba 20minutové schůzky s kolegy jak v nejbližším týmu, tak z jiných oddělení, které se nesou v neformálním duchu. Dalším přínosným nástrojem na stanovení mentorů, kteří nového kolegu provází veškerými procesy ve firmě. Pracují společně a mentor dohlíží na správnou realizaci úkolů nového pracovníka. Mentor může provádět i testování nováčka, formou dotazů na některé úkoly, o kterých se v minulosti bavili.

Vytvoření uvítacího týmu včetně mentorů vám usnadní software, který umí automaticky vytvářet organizační strukturu a přiřazovat zaměstnance konkrétním nadřízeným. Také tuto funkci zastane software Pinya HR. Vyzkoušejte si organizační strukturu v demu zdarma a nezávazně: POŽÁDAT O VSTUP DO DEMA PINYA HR

 

 

Nezapomínejte na dobrou náladu

 

Lidé se rozhodují o nástupu do vaší společnosti pravděpodobně proto, že jsou přesvědčeni, že jim nabízíte lepší pracovní podmínky a možnosti rozvoje jejich osobní kariéry. Očekávají také příjemný pracovní kolektiv. Všechna tato jejich očekávání jsou legitimní a měla by být naplněna. Při nástupu je důležité nové zaměstnance nedusit přílišnou administrativou a soustředit se na kvalitní začlenění do týmu.

Dobrou náladu a spolupráci v týmu můžete podpořit organizací neformálních akcí a výletů. Do organizace těchto aktivit je vhodné zapojit velké množství zaměstnanců tak, aby každý mohl přiložit ruku k dílu.

Každá připomínka a požadavek zaměstnance by měla být ze strany personálního oddělení vyslechnuta a zaměstnanec by měl mít pocit, že je jeho hlas slyšen. Pokud budou mít vaši zaměstnanci pocit, že do nich firma investuje, odrazí se to v jejich dobré náladě a zvýšeném pracovním výkonu.

 

Požádejte o zpětnou vazbu

 

Připravení kompletního adaptačního procesu je jen první částí správného začlenění nováčka do pracovního týmu. Po realizaci všech vstupních úkolů a po začlenění do týmu je čas na zjištění zpětné vazby. Zeptejte se nového kolegy, jak se v práci cítí, jak byl spokojen s přijetím, informacemi, které na začátku své práce dostal a co by případně změnil či upravil. Každý nový návrh nebo připomínka vám pomůže vyladit adaptační proces nového zaměstnance do precizní podoby.

Některé společnosti přistupují k procesu adaptace nového kolegy formou hry. Nabídnou zaměstnanci možnost vybrat si, co bude první týden dělat. Zda chce pracovat ihned v týmu, nebo studovat normy, pracovat na samostatném úkolu nebo pouze s mentorem. Podle jejich přání poté zaměstnanci nastaví proces nástupu podle jeho přání. Tento alternativní přístup navíc oddělení HR umožňuje odhalit charakteristiku zaměstnance, jeho pracovní postupy a přístup k práci obecně.

 

Hlavní dovednosti, které potřebuje každý personalista

Odborníci v oblasti řízení lidských zdrojů potřebují pro správný výkon své profese celou řadu různých znalostí a dovedností. My jsme pro vás zanalyzovali pracovní inzeráty pro pozice HR specialistů a sepsali 12 dovedností, které jsou nyní v oblasti HR nejvyhledávanější.

 

1. KOMUNIKAČNÍ DOVEDNOSTI

Nejčastější dovedností, kterou od personalisty společnosti očekávají, je kvalitní schopnost komunikace. V řízení lidských zdrojů je komunikace absolutně stěžejní, personalista totiž zajišťuje propojení mezi zaměstnanci a komunikuje jejich požadavky a přání vedení společnosti. To vše vyžaduje skvělé komunikační schopnosti.

 

2. ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Administrativa a papírová práce stále zůstává důležitou součástí běžné pracovní agenty každého HR specialisty. Oddělení lidských zdrojů je odpovědné za administraci dovolených, firemních benefitů, nemocností, vyplácení mezd, řešení nástupů a výstupů zaměstnanců.

Všechny tyto činnosti může HR oddělení předat do rukou specializovaného softwaru, který za personalistu evidenci vede a kontroluje. Na samotném HR specialistovi zůstává požadavek na správné zadávání dat do systému a jejich uchovávání v aktuální formě.

Pokud ještě nevyužíváte služeb HR softwaru, vyzkoušejte jeho schopnosti a možnosti sami prostřednictvím demo verze. Software Pinya HR, který je specializovaným softwarem pro řízení všech HR procesů, takovéto demo nabízí. Vyzkoušet jej můžete zdarma a nezávazně prostřednictvím tohoto odkazu: POŽÁDAT O VSTUP DO DEMA PINYA HR

 

 

3. ZNALOSTI V OBLASTI ŘÍZENÍ LIDSKÝCH ZDROJŮ

 

Human Resource Management, česky řízení lidských zdrojů, je soubor procesů podporujících péči o lidské zdroje v organizaci. Jedná se jak o systémy výběru vhodných kolegů, tak i o systémy odměňování a sledování výkonnosti. Znalost řízení lidských zdrojů pomáhá ke správné realizaci všech dalších činností HR oddělení. Navíc zjednodušuje personalistům rozvíjení tzv. měkkých dovedností, které jsou důležité v oblasti komunikace a koučování.

 

4. PROAKTIVITA

 

Proaktivita je často považována spíše za osobní vlastnost než za dovednost. I v této oblasti je však možné své schopnosti rozvíjet. Proaktivní řízení lidských zdrojů je téměř ve všech organizacích preferováno před reaktivním přístupem. Proaktivita HR specialistům umožňuje předcházet problémům v mezilidských vztazích i fungování týmů.

 

5. PORADENSTVÍ

 

Jednou z klíčových dovedností v oblasti personalistiky je poradenství všem zúčastněným stranám. Personalista musí být schopen informovat běžné zaměstnance, střední a vrcholový management i nejvyšší manažery o personálních otázkách. HR specialista musí umět vysvětlit pracovní normy, interní rozhodnutí vedení i důvody pro změny ve fungování týmů v organizaci. Musí být schopen reagovat na dotazy kolegů a má být ochoten vždy pomoci.

 

6. KOUČOVÁNÍ

Koučovací schopnosti jsou užitečné v případech, kdy svoláváte individuální nebo skupinové sezení se zaměstnanci za účelem školení kolegů nebo informování o důležitých skutečnostech. Koučovací přístup HR specialisté a manažeři využijí při řešení sporů mezi zaměstnanci, delegování úkolů a řešení problémů manažerů na různých pozicích s podřízenými. Koučovací schopnosti se rozvíjejí nejčastěji přímo v práci nebo prostřednictvím externího koučovacího školení.

 

7. VÝBĚR NOVÝCH KOLEGŮ A JEJICH NÁBOR

Další nesmírně důležitou schopností personalisty je výběr kvalifikovaných kandidátů, výběr nejlepších z nich, testování a zkoumání, zda pracovník zapadne do firemní kultury a bude si rozumět se svým nadřízeným. Důležitou složkou náboru nových kolegů je také správná administrace samotného nástupu nového zaměstnance do firmy. S touto částí náborového procesu HR specialistům nejčastěji pomáhají specializované HR programy. Například software Pinya HR umí administraci nástupu nového pracovníky výrazně zjednodušit a zautomatizovat. Funkci náboru nových kolegů v Pinya HR si můžete vyzkoušet prostřednictvím dema. Přístup do dema je nezávazný a zdarma, stačí o něj požádat prostřednictvím tohoto odkazu: POŽÁDAT O VSTUP DO DEMA PINYA HR

 

 

8. SCHOPNOST PRACOVAT S INTERNÍM HR SOFTWAREM

Evidence zaměstnanců, pracovních pomůcek, dovolených, volných dní, sdílené kalendáře, žádosti o sick-days, organigramy. To vše je typickou součástí běžných softwarů pro personalisty. Schopnost pracovat s těmito interními systémy by měla být ve výbavě každého kvalitního personalisty.

Své schopnosti práci s podobným systémem si můžeme vyzkoušet například v demu Pinya HR.

 

 

9. JAZYKOVÉ DOVEDNOSTI A SCHOPNOST PRACOVAT S RŮZNÝMI KULTURAMI

Tato personální dovednost závisí na specificích dané organizace. Především ve velkých nadnárodních společnostech je velmi důležitá tzv. mezikulturní citlivost. Je potřeba sledovat nejen národní kalendáře a důležité svátky, při kterých manažeři neočekávají, že bude plánovat pracovní schůzky. Nutné je brát na zřetel i obecná národní specifika. Například Izraelci nebo Holanďané jsou při jednáních velmi přímí, očekávají upřímnost. Naopak pracovníci z Japonska a jihovýchodní Asie jsou mnohem méně přímí. Použití nesprávného kulturního kódu přitom může v jednání s lidmi způsobit nenávratné škody.

 

 

10. SCHOPNOST ANALYTICKÉHO MYŠLENÍ

U většiny společností se v posledních několika letech začala zvyšovat váha kladená na analytickou práci s personálními daty. Od personálních manažerů se očekává, že budou schopni se v datech nejen orientovat, ale také vytvářet analýzy budoucího vývoje, které slouží vrcholovým manažerům jako podklad pro jejich rozhodování.

 

 

11. TVORBA REPORTŮ

V rámci důrazu na analytické řízení HR je nutné znát základní pravidla pro tvorbu personálních reportů. Personalisty by měl být schopen vytvářet, čít a interpretovat HR zprávy pomocí dat pocházejících z různých informačních zdrojů. Vytváření přehledů o situaci v oblasti lidských zdrojů je klíčem ke správné poradenské činnosti pro manažery, kteří tak mohou vytvářet lepší a efektivnější zásady pro přijímání nových pracovníků a práci se zaměstnanci uvnitř společnosti.

 

 

12. TÝMOVÁ PRÁCE

Týmová práce je dovedností, které se v oblasti řízení lidských zdrojů nelze vyhnout. Od profesionálů v HR se očekává, že budou účinně spolupracovat s koley napříč firmou i externími spolupracovníky. Měli by být navíc schopni sladit činnosti uvnitř firmy tak, aby prospívali organizaci i HR obecně.

 

Požádat o vstup do dema Pinya HR: www.pinyahr.cz

 

Konec finančích problémů jednou pro vždy

Téměř každý člověk, v dnešní době, někde dluží peníze. Ovšem co dělat, když se půjčky stanou přítěží a není možné se jich zbavit?

Půjčka bez poplatků

Na finančním trhu je dnes nepřeberné množství firem nabízejících všelijaké půjčky, které slibují, že budete splácet pouze jednu jedinou půjčku. Bohužel, v mnoha případech je opak pravdou. Nejen, že vám půjčka ještě více přiškrtí rozpočet v domácnosti, ale navíc se vetšinou ukáže jako dražší než všechny dosavadní. Přitom každý chce jen půjčku, kterou zaplatí všechny stávající pohledávky.

Jak se zbavit všech půjček najednou?

Konsolidace půjček je ideální cestou, jak se zbavit všech nevýhodných půjček a to zcela bez problémů. Ideální samozřejmě je, pokud máte menší půjčky. To pak snáze každý dosáhne na větší půjčku, kterou pak může zaplatit všechny menší. Pokud je to tak, že máte mnoho velkých půjček a potřebujete je sjednotit, v mnoha případech narazíte na problém, kterým je zástava nemovitosti. To může být pro některé zájemce o půjčky dost nepříjemné, protože nemovitost ani nevlastní.

Konsolidace půjček bez zástavy nemovitosti

Konsolidace půjček může být i bez zástavy nemovitosti. U nás to jde. Pokud máte prokazatelný příjem minimálně 10.000,- Kč, nemáte exekuci a nenacházíte se v insolvenci. V takovém případě je možné vyřídit nebankovní půjčku až do výše 300.000,- Kč. A jaká je hlavní výhoda této půjčky? Jednak je nebankovní, což znamená, že podmínky jsou v tomto případě vstřícnější než u půjčky v bance. Půjčka je rychlá, takže ji  můžete čerpat do 24 hodin. Hlavní výhodou však je, že půjčka je zcela bez poplatků předem. U nás nezaplatíte předem nic a to dokonce ani po vyplacení půjčky. Poplatky předem jen ukazují, že půjčka není zrovna seriózní.

Jak si vyřídit nebankovní půčku bez poplatků a do 24 hodin

Není nic jednoduššího, než si o půjčku zažádat na stránkách www.1onlinepujcka.cz. Ještě v den kdy vyplníte online žádost budete vědět, jestli vám bude půjčka poskytnuta nebo ne. Nic se zbytečně neprodlužuje a díky tomu, že je nebankovní půjčka vyřizována online, víte ve stejný den zda na půjčku dosáhnete. U této půjčky se nemusíte obávat ani registrů. Tato nebankovní půjčka je zcela bez poplatků, ale také bez náhledu do registrů. Požádejte si o nebankovní půjčku bez poplatků ihned.

Aktualizace iPhone a novinky tohoto roku

I když je základna uživatelů telefonů iPhone největší, tento postup se týká i majitelů multimediálních přehrávačů iPod touch a potažmo i těch, kteří vlastní tablet iPad. Na něho se však instaluje nadstavba systému iOS v podobě iPadOS. Standardně můžete aktualizovat dvěma způsoby – bezdrátově anebo za pomoci počítače. Obě varianty mají své pro a proti. Více tuto tematiku rozebírá článek Jak aktualizovat iOS iPhone.
Jedná se o webovou stránku servisu zaměřeného na opravu Apple zařízení, který nabízí svým zákazníkům a čtenářům i rady, jak si pomoct sami a tím třeba i ušetřit.

Výběr kancelářského vybavení z All4.cz

Sháníte nový kancelářský nábytek, kartotéky, trezory, regály, psací stoly či třeba vybavujete dílnu, šatny nebo máte v plánu pořídit si manipulační techniku do své provozovny? Sháníte venkovní vybavení nebo třeba sedací nábytek do své firmy? Pak se nezapomeňte mrknout na kancelářská křesla, židle a parkovací zábrany na online obchodě All4.cz.

Kancelářské židle a kancelářská křesla z All4.cz

Na co se vyplatí nezapomenout při výběru kancelářské židle? Sezení na ní by mělo přinášet komfort a zároveň podporovat zdravý a přirozený tvar páteře. Sedák každé kancelářské židle by tak měl být rozhodně akorát široký a také pohodlný. Pozor na to, aby byl sedák mírně zaoblený a anatomicky tvarovaný. Takovýto sedák vám totiž zajistí, že se vám bude pohodlně sedět. Samozřejmostí by měla být také stabilní základna, se kterou se budete moct bezpečně pohybovat po kanceláři. Jistě oceníte také nastavitelné opěrky rukou nebo třeba anatomické opěradlo, které se přizpůsobí vašim potřebám.

Kancelářské židle můžeme označovat i jako kancelářská křesla. Většinou jde o ten stejný produkt jen s rozdílem, že křeslo je vždy pojízdné, zatímco kancelářské židle se pohybovat nemusí. Velké oblibě se těší také čalouněné nebo jednoduché plastové židle, které je ovšem lepší umístit pouze do čekáren či tzv. zasedaček.

Nakupujeme parkovací zábrany

Cítíte potřebu pojistit si své vlastní parkovací místo, na kterém by byla parkovací zábrana, a to by tak bylo pouze pro vás? Nabídka našeho e-shopu zahrnuje celou řadu sklopných i pevných parkovacích zábran i sloupků. Jestliže si ale chcete parkování naopak usnadnit, vyberte si z mnoha různých stojanů pro kola. Tyto doplňky lze pak pořídit právě na All4.cz.

Komfortní vložky do bezpečnostní obuvi uvex tune-up

Komfort při nošení bezpečnostní obuvi zvyšují pohodlné klimatické vložky uvex tune-up. Tyto vložky jsou vyráběny pro konkrétní druhy bezpečnostní obuvi a také pro určité využití.

 

Mezi základní vlastnosti nabízených vložek patří tlumení nárazů po celé ploše chodidla a předcházení tvorby otlaků. uvex vyvinul a vyrobil tři různé verze na podporu klenby chodidla – vysokou, střední a nízkou. Materiál těchto vložek je vysoce snášenlivý s pokožkou, a tudíž je jejich povrch nedráždivý. Díky prodyšnosti a schopnosti absorbovat vlhko a také díky antibakteriálním vlastnostem jsou minimalizována rizika kožních onemocnění chodidel. Vložky jsou antistatické a vhodné do ESD obuvi.

Bezpečnostní obuv značky uvex spolu s kvalitní vložkou zajišťuje uživatelům maximální ochranu a komfort nošení. Navržená ergonomie obuvi i vložek poskytuje ideální podporu a usazení nohy v obuvi což pomáhá ke snížení únavy.

Nejmodernější bezpečnostní pracovní obuv uvex a komfortní vložky do pracovní obuvi dodává společnost UVEX Safety CZ, k.s. z Rychnova nad Kněžnou. UVEX Safety CZ, k.s. je dodavatelem nejen ochranné pracovní obuvi, ale i kompletního sortimentu ochranných pracovních pomůcek špičkové kvality značky uvex na český trh.

http://www.uvex-safety.cz/cz/produkty/ochranna-obuv/technologie/uvex-3d-hydroflexr-foam/

http://www.uvex-safety.cz/cz

Crafts And Arts Methods For Simple Tasks

Arts and crafts are appreciated by folks of all the backdrop around the world. It will not only make you stay hectic, however it can provide a sense of accomplishment. But, to essentially become successful at turning into an crafts and arts expert, you have to do your quest. Below are great tips to help.

Do you want to know in which to find the best craft products? On the internet retails offer a lot of savings on a lot of supplies. Execute a fast Google search to find the best offers on your creating components. There are also sellers who provide free freight and results should you buy some products.

Work towards crafts and arts along with your kids. This may be a great way to train them what you know, but it is also a excellent way for you to discover interesting things collectively. By spending time jointly on arts and crafts, you are likely to be developing thoughts and a much stronger relationship.

Be sure that any crafts and arts jobs you are doing with kids are grow older suitable. In the event the children you might be working with are of various ages, you must bust visit the up coming article task up into pieces and let youngsters to operate on stuff that you sense are ideal for what their age is team.

There are many jewelry products online that offer what you ought to help make your very own components of jewelry. You will find all sorts of beads, stores and accessories to create gorgeous parts. Costume precious jewelry is extremely preferred in today’s design scene. If one makes your personal expensive jewelry, you can accessorize your clothing collection within your way and spend less.

If you are excited about your products, but don’t know what to do with the done merchandise, think about selling them! You might very easily and affordably be able to set up a desk with a nearby market, or simply use a backyard sale. This should help you perfect your create, as well as get you some additional shelling out dollars at the same time.

Gown properly for crafts and arts. It’s a unclean process. Wear only shoes or boots and clothes that you could possibly afford to potentially portion with or may be laundered hard. A well used couple of blue bluejeans as well as a t-shirt you don’t value are usually excellent selections, particularly if there’s painting involved.

Usually do not make your blunder of only hunting in craft supply merchants for all the resources you may want. Locations like lower price and manufacturing facility closeout merchants are wonderful places to find supplies at discount prices. You could be unable to locate all you need, but you might find a lot of the fundamentals there.

Never reuse or get rid of local newspaper if crafts and arts are done in your home. Older newspapers is sometimes a craft material in itself for some assignments. It can be more often useful as anything to protect surface areas with. Heavy classifieds spread more than a kitchen table provide you with a work environment and security for that desk.

Pine cones are great materials for holiday projects. Furthermore they feel much like the holiday seasons, they also odor fantastic way too! In addition, living in america, you will discover them totally free about your neighborhood. You can find really innovative with pine cones, including making pine cone figurines.

Take into account opening up your own use the internet, when you are especially smart with crafts and arts. Numerous retailers are making sizeable income by selling their functions on the web, and you can as well. An area like Etsy will help you to sign up for free of charge, and after that it’s just between you and the buyers supply your most exclusive designs up initial, and bring it following that!

Ridding yourself of undesired crafts and arts materials can equally be simple and fulfilling. If you’ve identified on your own with too many supplies to hold organized, look at contributing these people to the local university or youngsters heart. You can also create your own gift idea baskets or arts and crafts systems filled with the supplies you will no longer will need.

Seek out crafts and arts products at lawn product sales or thrift shops. Often times men and women attempt to eradicate their arts and crafts products and when they do, you will get them for a wonderful selling price. Make your eye open up for items and you should be able to get some great discounts.

Simply because this report already mentioned, men and women from all regions of lifestyle enjoy disciplines and art. In fact, who does unlike the experience of accomplishing something fun while achieving one thing concurrently. By placing the tips over to great use, you will observe why arts and crafts is indeed much fun.

Have The Cash You’ve Imagined With Internet Marketing

Online marketing is amongst the ideal way to get your marketing abilities viewed by millions of people. It helps out your company you are advertising and also build a wonderful stock portfolio. Utilize this article to get ideas in the inside world of web marketing right now.

Re-assess your web site occasionally. What’s functioning? What’s out of date? What could be modified? Don’t make your site exactly the same, due to the fact website visitors have no method of understanding what is recent details and what will no longer is applicable. Creating modifications and freshening up issues a lttle bit will keep site visitors conscious of there is certainly a person there, which can create interest in what you have in store to them.

Engaging in on-line community forums and speaking increase your site can make contributions substantial benefits to a web advertising plan. Will not be pushy or one-minded once you do this bring about message boards that correspond with your website’s focus plus your own interests. Provided you can create relationships with potential customers that are curious about the things you provide they will most likely arrived at your web site.

Understand what vernacular is commonly used regarding your brand by considering all chats about your manufacturer on-line. You can make a word cloud and make use of one of the most prominent words within your internet marketing promotions to more effectively reach out to viewers. It is possible to talk for them much more evidently if you use terms they know, use and take as practical.

In the primary e-mail which you use, be sure to add a hyperlink aimed at your website along with your contact number within your signature. This really is a free of charge method to generate visibility to your firm and might create customers in the market basically from a message. One client could advise your merchandise to another one, generating a pyramid stream of marketing.

Usually maintaining your vision in your rivalry is a crucial technique for Internet marketing. Browse the internet sites of competition to check out their delivers. At a more detailed levels, you can evaluate their visitors figures with yours. This will give you a good idea about which kind of discuss in the industry you’re acquiring.

Create a unique to get at the end of every e-email you send out, whether it’s to get a private or business message. This is actually the contacting credit card for your company on the net, and you should disperse it at every option. Letting people who obtain your correspondence get a glimpse of your enterprise is a terrific way to bring in new site visitors to your site and generate even greater income.

Advertising and marketing has a vital role in website marketing. Be sure you promote your organization at all probable. You could buy banner ad advertising, classified ads or use ezine marketing. Committing money in advertising is a great way to generate short-run organization that will assist you in mouse click the up coming website long term.

You can hardly ever go awry in relation to free gift items. A web-based marketing campaign can take advantage of the appeal of „one thing for practically nothing“ by which include provides for free trial samples, totally free delivery, or totally free expedited shipping and delivery by using a minimum obtain. This creates substantial value inside the brain in the on the web customer.

Your online marketing materials must make inspiration for customers to buy your merchandise. Consider your target audience just what are their demands, wants, and constraints? The sales meaning must exclusively acknowledge these attributes, then kitchen counter with several factors why your products or services is most beneficial-designed for deal with these wants and needs.

Have patience when creating Internet marketing endeavours. Once you begin it can look like it is consuming a long time to get going, but with time you will observe final results. Getting patient will enable you to make realistic choices based upon a lengthy-word approach as opposed to emotional choices that make you give up well before results take place.

To actually select the right internet sites to change links with, take a look at the cache date in the site your link will show up on. The cache time shows the final time Search engines been to the page. You can examine the cache time by keying „cache:Web address“ into Google, and changing the Link using a link to the webpage your site will be developing on. If Yahoo and google hasn’t checked out the site in a long time, you most likely won’t reward a lot in the website link swap.

As presently uncovered, website marketing is completely new but has expanded so quickly as well as to potentially, be the advertising queen. The possibility is considerably untapped for most companies, but much more are enrolling in the world of internet marketing every single day. By taking on the techniques offered on this page, you can come to be one of the many web marketing achievements.

Fed Up With Unsuccessful, Costly Web Marketing Methods? Try These Ideas!

Almost any organization can actually thrive if it is properly advertised. When you stick to the tips below it will be easy to market your small business in ways that is fruitful. Knowing the proper way to deal with web marketing is key to some productive business when working online.

Buy a website and internet hosting. A great deal of internet marketers try and stick to promoting their products and services on cost-free programs, but however , they generally do not very own their own internet sites–when there is an issue they are able to shed all of their web existence. To avert this, purchase a domain that you pick and a internet hosting package deal.

Tend not to quit when you encounter concerns with internet marketing. You gain absolutely nothing from quitting. Be prepared just before establishing your web site, especially if you are selling a product or service. Introducing your site will require a great deal of perseverance and can probably consist of lumps along the way. Making an effort could be difficult, but it are going to pay away from later on.

Increase your internet marketing exposure by posting to varied databases. Considering the variety of databases out there, it may be hard determining where to begin first, bare in mind that any post surpasses no article. As time passes, you will build up your entries into all of the web directories. Just maintain a reliable rate so you should be successful.

Supply types of things that individuals can be looking for a solution to and Highly recommended Reading also quietly, weave inside a suggestion of your quality merchandise inside the articles. This will make it quite simple to the followers to find the merchandise as soon as they are willing to make your buy.

Once your Web marketing technique has taken buyers to your site, it is essential to get them to go through the „Get Now“ button before they abandon. The color as well as the words you make use of can create a distinction. Orange is the greatest option for the color. Affect the words and phrases to „Add To Cart“ and you will definitely find an increase in product sales.

When your internet site has rivals that regularly out ranking yours on the major search engines outcomes webpages, usually do not be jealous. Rather look at the situation being a learning possibility. Investigation your competitors to discover what they do to acquire shown remarkably. You might find out Search engine optimization methods you may make use of successfully for your own site.

If you feel an individual will be unfavorable for your needs it is not a smart thought to come back the negativity. That only would go to present other individuals that you are currently immature. The greatest thing to do is to respond to any responses you get inside the most positive possible way.

Be sure you use a part of your web site devoted to press announcements. Press releases could be website marketing rare metal should you do this part of your website appropriate. Placed out your intentions and desired goals as being a online services. The hit part of a site usually lends validity to the total existence.

When writing about your product, usually do not appear to be a salesman. This means you should never use terminology relevant to getting, or to generating the acquisition right now before the offer finishes. Folks will view your site to learn more about this product. Persuade them to buy it by presenting it in a genuine way.

Give your web site a suitable headline that creates the very best consumption of that place. You would like to ensure that whenever people read that label, they get a full idea of what they will certainly find inside the site. You don’t want a deceptive headline otherwise which will wind up leading your prospective customers out of the internet site completely.

Build a blog site and provide an Feed. Writing a blog is an efficient approach to advertise your enterprise and you could simply and efficiently include new articles while not having to understand any Web coding. An RSS rss feeds permits you to syndicate your content to many other internet sites to help you enhance your business’s exposure.

Have you been far more well informed when it comes to internet marketing? Do you have a new program or have you got a far better plan now? Can you now advertise your organization much better? Do you know the best way to appropriately promote your site? With any good luck, the information previously mentioned ought to have produced far better replies.

Le OnePlus 6T Précise Sa Date De Sortie

oneplus 6 testingOnePlus avait prévu de présenter son nouveau flagship le 30 octobre , mais la marque a été obligée de changer ses plans à la dernière minute et d’avancer la conférence de presse du OnePlus 6T d’une journée… à cause d’Apple. Ce OnePlus est une vraie bonne surprise et ne me déçoit globalement pas. Ce n’est pas la première fois qu’un tel partenariat est mis en place, OnePlus a déjà expérimenté la distribution de ses smartphones il y a quelques années avec un opérateur Finlandais. Finalement, la présentation du OnePlus 6T aura lieu la veille, le 29 octobre, à la même heure. OnePlus preferred to keep the message of its flagship product hidden by the wave of media that Apple will not fail to awaken.

OnePlus a également développé de nombreux contrôles gestuels qui ne sont pas sans rappeler ceux nécessaires sur l’écran de l’iPhone X pour passer d’une appli à l’autre ou revenir sur la Home. Ce mobile, appelé OnePlus 6T, serait lancé au mois d’octobre. Aujourd’hui, OnePlus annonce la mise en vente exceptionnelle du OnePlus 6T dès le 31 octobre dans des pop-up stores dédiés.

Les fondamentaux de la fiche technique du one plus 6 usb seront les mêmes que ceux du OnePlus 6. On y retrouvera le même processeur Snapdragon 845 épaulé par 6 ou 8 Go de mémoire vive, avec des options de stockage allant de 64 à 256 Go. Pour le reste, le Oppo R17 qui a été récemment annoncé préfigure les évolutions auxquelles ont pourrait s’attendre sur le OnePlus 6T.

La marque a annoncé que le oneplus 6t release date 6T sera disponible en magasin à Paris, Lyon, Marseille, Toulouse et Bordeaux dès le 31 octobre 2018, dans des pop-up store. Le OnePlus 6 est un smartphone qui suit la feuille de route instaurée par les créateurs de la marque : un beau smartphone avec „tout ce dont vous avez besoin et rien de superflu“. En outre, OnePlus semble avoir l’intention de proposer des étuis de protection en grès et en carbone pour le 6T. Ceux-ci seront respectivement vendus au prix de 21,95 euros et de 26,95 euros.

Selon le revendeur allemand , le oneplus 3 update serait vendu à partir de 579€ en Europe, soit 60 € de plus que le OnePlus 6 qui coûtait 519€ à son lancement pour la version 6 Go. Cependant, le constructeur chinois ne semble pas se contenter de l’état actuel de celle-ci et compte bien l’affiner sur son OnePlus 6T. Il convient de rappeler que le OnePlus 6T devrait normalement être présenté le 17 octobre prochain.oneplus 6 launch event in india

Le OnePlus 6T Dévoilé Le 29 Octobre À Cause D’Apple !

Le prochain smartphone de OnePlus se dévoile peu à peu, révèlant une encoche minimaliste en haut de la face avant. Le lancement du OnePlus 6T était prévu pour le 30 octobre à 11 h (heure locale) à New York jusqu’à ce qu’Apple lance des invitations à la même date, dans la même ville, une heure plus tôt à 10 h. This October 30, the launch event will happen in New York at Pier 36. In India, the OnePlus 6T will be unveiled at the KDJW Stadium within Indira Gandhi Sports Complex.oneplus 6t test

Avec le Honor 10 proposé à 399 euros, le ZenFone 5 d’Asus à 350 euros, le Nokia 7 Plus à 350 euros et maintenant le OnePlus 5 à partir de 519 euros, il n’est plus nécessaire de payer le prix fort un smartphone équipé des meilleurs composants en 2018. Si vous êtes possesseur du 5t comme moi, encore un tout grand merci à Chinageek sans lui je serais encore avec Oneplus One, il n’est pas intéressant de passer le cap du 6, peut-être vaudrait-il mieux attendre un hypothétique 6t voir un 7, là où ça devient carrément bon, c’est si vous possédez un 5 ou 3t ou plus ancien encore.

OnePlus a promis l’annonce d’une surprise liée au one plus 6 700 mhz ce lundi 8 octobre 2018 à 14H. La fiche technique du R17 laissait déjà anticiper une nouveauté pas des moindres sur le OnePlus 6T : la présence d’un capteur d’empreinte digitale sous l’écran. Bonne nouvelle, le smartphone OnePlus 6 avec 6 Go + 64 Go est actuellement en promo sur le site en ligne Gearbest grâce à un coupon de réduction.

Une seule chose est sûre au vu de la photo mise en ligne : l’événement concerne le oneplus 6t launch event in india 6T. Les fuites autour du OnePlus 6T se multiplient ces derniers temps, essentiellement parce que le smartphone devrait bientôt être annoncé (le 17 octobre normalement). Vendu à partir de 519 euros, le nouveau smartphone du chinois OnePlus veut chatouiller les plus grands. De prime abord, le OnePlus 6 ne se démarquerait pas immédiatement de son prédécesseur, et pourtant, beaucoup de choses ont changé dans le design, qui a gagné en finesse.

En effet, le remplaçant du OnePlus 6 devrait être présenté le 17 octobre prochain. Mais si vous en avez soupé d’Apple et que vous êtes psychologiquement prêt pour un switch, oneplus 6t release date alors vous devriez sérieusement envisager le OnePlus 6. Pour un tarif one plus 2017 largement inférieur à un modèle haut de gamme d’une marque historique, vous avez des prestations similaires. 30 launch event, scheduling its huge iPad-and-Mac extravaganza an hour before OnePlus was scheduled to show off its device.

Bižuterní komponenty na výrobu vlastních šperků

Každý, kdo vyrábí bižuterii ať už pro sebe nebo pro známé potřebuje pro svoji autorskou tvorbu mimo korálků a potřebného nářadí také bižuterní komponenty. Bižuterní komponenty jsou základem každého jedinečného šperku.

 

Bižuterní komponenty se někdy nazývají bižuterní kovodíly. Jedná se o například o předem připravené díly, jejichž připojením k hotovému šperku je zajištěna jeho funkce. Jedná se o různá zapínání k řetízkům, puzetky náušnic a velké množství různých háčků. Mezi bižuterní komponenty řadíme také různé řetízky, sponky, filigránky, lůžka, očkové jehly a bižuterní nýty.

Bižuterní komponenty jsou vyráběny převážně z materiálu zvaného tombak. Jedná se o slitinu mědi a zinku, kde mědi je více než 85 %. Všechny bižuterní komponenty jsou vyráběny v základních barvách šperkařských kovů – zlaté, stříbrné, měděné, ocelové i černé.

Pro začátečínající tvůrce vlastní bižuterie bývá leckdy velmi obtížné vybrat všechny vhodné a potřebné bižuterní komponenty. Určitě se vyplatí poradit u odborníků – například u pracovníků společnosti Beads 4U s.r.o. z Jablonce nad Nisou. Zde vám zaručeně poradí a nabídnou vše potřebné pro výrobu vlastní bižuterie, ať už se jedná o bižuterní komponenty, korálky či nářadí, které při výrobě vlastních šperků budete potřebovat. Společnost Beads 4u patří mezi přední dodavatele veškerého materiálu na výrobu bižuterie s nejširším sortimentem zboží.

http://www.beads4u.cz/nabidka-kategorie/bizuterni-komponenty/?kategorieId=2

http://www.beads4u.cz/cz/kontakt/clanky/

http://www.beads4u.cz/cz/kontakt/clanky/bizuterni-komponenty-na-vyrobu-vlastnich-sperku/