Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Archive for Únor 2020

Dachstein je oblíbeným místem českých lyžařů

Dachstein je jedním z několika rakouských míst, kde češtinu zaslechnete často. Není se tomu ovšem co divit. Přijatelná dojezdová vzdálenost, nádherné sjezdovky, výborné služby a slušné ceny dělají z Dachsteinu oblíbenou lyžařskou destinaci už řadu let.

Za turistikou i na lyže

Masiv Dachstein se rozprostírá na ploše 900 kilometrů na hranici Štýrska, Horního Rakouska a Salzburska. Je rozdělen na několik samostatných lokalit, kterým vévodí na severu ležící nejvyšší vrchol Hoher Sarstein (1 975 m. n. m.). Nejvyhledávanějšími středisky jsou Schladming, výš položená malá vesnice Ramsau a údolí Gosau, ve kterém se nachází i dvě překrásná jezera Vorder a Hinter Gosausee. V zimním období tady panují dokonalé sněhové podmínky, které každoročně lákají desetitisíce turistů. V letních měsících je Dachstein vyhledávaným vysokohorským místem pro turistiku.

Na své si přijdou zkušení i začátečníci

V této oblasti se nachází celkem 236 kilometrů perfektně upravených lyžařských tratí, z kterých většina odpovídá červené náročnosti, tedy mírně pokročilým až pokročilým lyžařům. Dvacet kilometrů je určených pro nejotrlejší kaskadéry milující adrenalin černých neupravených tratí. 87 kilometrů sjezdovek je určených pro začátečníky a malé lyžaře. O obsluhu se stará síť lanovek a kabinek s přepravní kapacitou přes 115 tisíc lidí za hodinu. Propojením čtyř vrcholů (Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reitera) skýtá tato oblast naprosto dokonalé možnosti lyžování s plným servisem, pro zpestření doplněné o atraktivní snow parky.

Na své si přijdou i běžkaři

Pokud neholdujete sjezdovému lyžování nebo odpoledne rádi vyrážíte spíš do stopy, zamiřte do Ramsau. Tady jsou perfektní podmínky pro oboje. Od tamního stadionu vystřeluje 10 okruhů pravidelně upravovaných běžkařských tratí o celkové délce 220 kilometrů.  Liší se délkou, převýšením a náročností. Na žádné nechybí spousta horských chalup s možností občerstvení, ani odpočinková místa s krásnými výhledy.

 

Tak už máte sbaleno?

Jak hledat levné ubytování v Čechách?

Patříte mezi nadšené cestovatele, kteří po celý rok obrážejí ty nejzajímavější a nejkrásnější kouty naší republiky? Pak nejspíš často řešíte, jak sehnat v cílové oblasti pěkné a pokud možno i levné ubytování. Poradíme. Sehnání pohodlného ubytování je jedním z klíčů úspěšného výletu či dovolené. Jak na to? Existuje hned několik způsobů, jak najít pohodlné ”bydlení” na dovolené.  Jaké služby se vyplatí při hledání ubytování v Čechách používat? Tyto možnosti vám značně usnadní pátrání a a ještě u toho ušetříte nějakou tu korunu.

Hotel i luxusní apartmán v TOP destinacích

Metod, jak najít pohodlný pokoj nebo luxusní apartmán je více, my však považujeme on-line hledání za tu nejpohodlnější i nejefektivnější. Booking.com je jedním z největších serverů, jenž se zaměřují na levné ubytování. Pomocí této služby najdete dočasné bydliště v těch nejkrásnějších městech naší země i za jejími hranicemi.

Celý systém je snadný, uživatelsky přívětivý a rychlý. V nabídce jsou hotely s podrobným popisem ubytovacího zařízení, kompletní fotodokumentací a možností rychlé rezervace. Za velmi praktické pak považujeme rozšířenou nabídku dalších hotelů, které jsou poblíž. Člověk tak najde to, co hledá velmi rychle.

Razíte obdivovat krásy Prahy?

Máte v plánu strávit pár podzimních dnů v našem hlavním městě? Pak byste se měli začít zabývat tím, které hotely Praha budou vyhovovat vašim potřebám a přáním. Jistě oceníte, když bude v samotném centru města. Mít to pár kroků na Náměstí republiky, Staroměstské náměstí i Václavské náměstí je více než výhodné. Rovněž blízkost významných památek je důležitá.

Hledání správného hotelu ovšem není jen o lokalitě, velkou roli hraje i úroveň ubytování. Díky úspěšnému mezinárodnímu řetězci Booking.com najdete vysněný hotel s takovým vybavením, které vám bude plně vyhovovat. Luxusně vybavené pokoje, parkoviště, bary a restaurace – vše v TOP kvalitě a TOP destinacích.

Vyklízení Praha – najmout si profesionály šetří čas

Pokud vás už jen při představě stěhování jímá hrůza a oblévá studený pot, radši to zbytečně nehroťte. Je sice fajn mít věci pod kontrolou, ovšem pokud si na tento úkon vyberete spolehlivého partnera, proběhne hladce i komplikované stěhování.

Vyklízení Praha

Než se odporoučíte do nového sídla, je potřeba dát věci v tom starém do pořádku. Pokud je většina z nich pro vás na nové adrese nepoužitelná, obraťte se na firmu, která zajišťuje vyklízení. Praha jich nabízí tolik, že bude v první chvíli problém si vybrat tu správnou. Zvolte takovou, která má komplexní nabídku a neomezuje se jen na jednu službu. Ideální je firma, která nejen, že vyklidí staré prostory, ale pomůže vám se stěhováním do těch nových. Zároveň původní prostor nechá v perfektním a uklizeném stavu.

Stěhování Praha

Pokud se vám podařilo najít firmu podle vašich představ, pak hurá do stěhování. Praha nabízí desítky firem, které zajistí i spoustu dílčích služeb, které se stěhováním souvisí. Jestli vaše nové prostory potřebují před obydlením deratizaci či úklid, není problém. Firma zajistí prakticky cokoliv, co si řeknete. A neomezují se jen na stěhování kanceláří, ale také rodinných domů, nebytových prostor či bytů. Vše proběhne tak, aby veškeré činnosti byly plynulé a operativní a vy se tak mohli co nejdříve nastěhovat.

Odvoz odpadů

Je jasné, že se stěhováním nebo vyklízením prostor souvisí hromada odpadů, které se vyprodukuje jednak průběžným úklidem a jednak vyřazením nepotřebných věcí. Odvoz odpadu je jednoduše součástí každé podobné akce, a proto je důležité vybírat firmu, která nabízí i tuto službu. Vyhnete se tak nekonečnému běhání na skládku komunálního odpadu. Obvykle si bez problémů poradí také s elektroodpadem a starým nepotřebným nábytkem.

 

Při výběru firmy ke stěhování hleďte především na komplexnost služeb.

Opravdu se vyznáte ve světě drahých parfémů

Na trhu existuje nepřeberné množství vůní, značek, provedení, toaletních vod a parfémů, které kombinují snad vše, co kombinovat lze a jsou určené pro každý nos. Pokud ovšem hledáte přesný opak, tedy nic běžného, ale originální a jedinečnou vůni, musíte být trošku náročnější.

Drahé parfémy za tisíce

Skutečně drahý parfém není ten, který pořídíte za tisícovku a jeho značka na vás rozhodně nevyskočí z výlohy běžné drogerie. Řeč je tady o skutečných mistrovských kouscích, které stvořil třeba Evelino Terenzi v roce 1968. Ten se pustil v rodinné firmě do výroby parfémů, které začaly svět dobývat 44 let poté. Další kolekce se pak hrnuly jedna za druhou a podléhají jim tisíce zákazníků po celém světě. Tento italský kouzelník namíchal jedinečnou kombinaci vůní, která symbolizuje velkolepost a hypnotickou sílu ohně, fantastickou krásu a emoce. Jeho drahé parfémy jsou tak jedinečné, že je můžou používat jak muži, tak ženy.

Luxusní parfémy pro náročné

Jsou i další značky parfémů, které ohromí nejen cenou, ale především svým provedením a skutečně neopakovatelnou vůní. Jejich esence a použité extrakty jsou přísně hlídanou vesměs rodinnou recepturou, které si tvůrci odevzdávají jen v rámci pokračovatelů. Pro své uživatele jsou luxusní parfémy něco jako další šperk a nejsou určené k dennímu nošení. Jsou výjimečné a pro takové účely jsou také určené – aby podtrhly dokonalý okamžik.

Niche parfémy – diamant vůní

Absolutním vrcholem ve světě vůní jsou takzvané niche parfémy. Jejich charakterové označení „niche“ pochází z francouzštiny a znamená kout, výklenek. Dá se říct, že přesně takové jsou niche parfémy – svou jedinečností vyčnívají. Oblíbené jsou napříč celým spektrem zákazníků, ovšem v hledáčku je mají zejména celebrity.

 

Vyhlášenými výrobci niche parfému jsou zejména Francouzi a Italové. Pokud se tedy po nějakém budete poohlížet, zaměřte se na jejich značky.