Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Elektronika

Aktualizace iPhone a novinky tohoto roku

I když je základna uživatelů telefonů iPhone největší, tento postup se týká i majitelů multimediálních přehrávačů iPod touch a potažmo i těch, kteří vlastní tablet iPad. Na něho se však instaluje nadstavba systému iOS v podobě iPadOS. Standardně můžete aktualizovat dvěma způsoby – bezdrátově anebo za pomoci počítače. Obě varianty mají své pro a proti. Více tuto tematiku rozebírá článek Jak aktualizovat iOS iPhone.
Jedná se o webovou stránku servisu zaměřeného na opravu Apple zařízení, který nabízí svým zákazníkům a čtenářům i rady, jak si pomoct sami a tím třeba i ušetřit.

Lepší datová centra

Datové centrum neboli datacentrum je místo, kde se nachází počítačové servery, úložiště dat, síťové prvky a podpůrná non-IT infrastruktura. Místo, kde by servery a další technologická zařízení měla stabilně a bezproblémově fungovat bez okolních vlivů. Představují pomyslné srdce nebo mozek moderních firem a institucí. Pokud se na realizaci vlastního datacentra teprve chystáte a chcete, aby patřilo mezi nejlepší, nepřestávejte číst. V tomto článku vám přiblížíme obsah konference Lepší datová centra 2016, která se konala 21. září 2016 v Masarykově koleji na ČVUT.

Letošní ročník je ve znamení technologií

Letošní ročník konference přinesl představení nejzajímavějších technologií. Samozřejmě také praktické zkušenosti nejlepších českých datacenter. Hlavními tématy byly klíčové části infrastruktury a nástroje správy hardwaru i softwaru. Uživatelé na konferenci dostali dostatek prostoru na otázky, které jim odborníci na problematiku datacenter rádi zodpověděli.

Program konference zahrnoval komplexní přehled o provozu datacentra, administraci rozsáhlého virtuálního prostředí, pokročilé metody správy a automatizace, ekonomické možnosti snížení spotřeby, praktické zkušenosti s přímým chlazením vzduchem a množství dalších témat. Nedílnou součástí programu byly také aktuální výzvy a příležitosti a přednáška na téma infrastruktury superpočítače a netradičních konceptů.

Na konferenci o datových centrech si přijde každý na své

Program byl koncipován tak, aby si na své přišly různé cílové skupiny účastníků. Co se týče praktických zkušeností s českými instalacemi, byla možnost nahlédnout pod pokličku datových center společnosti T-mobile, Seznam.cz, ČT, TTC Teleport, DHL, ŠA a IT4Innovations.

Této konference se bylo možné zúčastnit i on-line, prostřednictvím moderního videokonferenčního systému Lifesize. Další informace a celkový program konference Lepší datová centra najdete na webu www.lepsi-reseni.cz.

Bazar pc komponentů a další výpočetní techniky pro každého

Seznamte se s firmou Rservis.com s.r.o, která podniká v oblasti prodeje výpočetní techniky, moderních komunikací a servisu výpočetní a kancelářské techniky. Tato firma působí regionálně v Červeném Kostelci a jeho okolí již dlouhá léta. Její vznik se datuje do roku 1997. Určitě tedy uznáte, že se jedná o firmu stabilní, která si své zákazníky a obchodní partnery získává především svým korektním jednáním. Vedle možnosti nákupu bazar pc komponentů, bazar mobilních telefonů, bazar herních konzolí, bazar elektroniky, bazar pc doplňků, bazar GPS a dalšího sortimentu (jednak v kamenné prodejně v Horních Rybníkách a také prostřednictvím internetu) nabízí firma také servis výpočetní techniky a výkup přebytečné výpočetní a kancelářské techniky od firem, skončené leasingy, likvidace a konkurzy, přebytky a nepovedené zakázky, zbytky po přestavbě počítačů a podobně.

Holící strojek z veletrhů a výstav

Pokud teprve zařizujete svou domácnost nebo nebo potřebujete obnovit některé ze svých spotřebičů, určitě si nezapomeňte prohlédnout kategorii bazar malých spotřebičů a bazar velkých spotřebičů. Můžete získat spotřebiče v dobré kvalitě a od prověřených výrobců, a přitom za velmi sympatické ceny. Tak například takový holící strojek. Vyměňte ten starý opotřebovaný za produkt pocházející z veletrhů a výstav. Při předvádění mohl být lehce použit, proto je prodáván jako použitý, ale je vlastně úplně nový a v perfektním stavu. Zboží obdržíte kompletní v originálním obalu.

Vybere si každý

Dosluhuje vám vaše stará televize? Nejedná se o žádnou tragédii! Využijte bohaté nabídky firmy Rservis.com s.r.o a kupte si novou v bazaru. V bazaru televizí jich najdete opravdu spoustu. Stejně tak si můžete pořídit nové bazar audio a vybrat si ze spousty bazar pc náhradních dílů.

Myslete nejen na svou bezpečnost – pořiďte si couvací kameru

V Americe se chystají na zavedení povinných couvacích kamer. Možná pro ně nazrála doba i u nás. Měli bychom se zamyslet nad tím, zda kromě nejrůznějších vychytávek, které jsou často spíše pro vylepšení image našeho vozidla a pro zábavu, bychom se neměli zamyslet právě nad tímto zařízením. Couvání tak může být mnohem bezpečnější i u nás v České republice. Couvací kamera bude v Americe povinná od května 2018. U nás se s jejím zavedením do povinné výbavy automobilů zatím nepočítá. Přesto není od věci si jí svoje auto vybavit. Couvací kamery, včetně bezdrátových couvacích kamer dokážou zobrazit na displeji prostor za vozidlem o velikosti 3 x 6 metrů. Myslete tedy na svou bezpečnost a na bezpečnost ostatních. Kromě zdraví, které je samozřejmě na prvním místě, jsou to také materiální škody, kterým můžete díky couvacím kamerám předcházet.

Elektrovychytávky

Chystáte se na dovolenou a hodláte vyrazit někam, kde budete čas od času potřebovat nabíjet prostřednictvím zapalovače v autě? V tom případě bude určitě dobré, mít možnost si zkontrolovat, jak dostatečně je váš akumulátor nabitý. Perfektně se k tomu hodí voltmetr do automobilu. Zapojíte ho do zapalovače auta (stejně jako například nabíječku na mobil) a stav akumulátoru jednoduše zjistíte. Couvací kamery a voltmetr do auta jsou pouze jedním z mála elektrovychytávek, které nabízí Půhy.cz – obchod s elektronikou a elektrovychytávkami. Mohly by vás zajímat například: LED žárovky, síťový adaptér pro Xbox, GSM ovladač, UV tester bankovek, PIG senzor, meteostanice a další.

Na cesty v pohodě

Když už se hodláte vydat na cesty v letním období, pamatujte také na své zdraví a pohodu. Zajistí vám ji například elektrický lapač hmyzu. Je to opravdu skvělá vychytávka, která vám zajistí klidné noci bez štípanců od dotěrného létajícího hmyzu. Vyberte si z široké nabídky internetového obchodu Půhy.cz. Na cesty s sebou přihoďte také prodlužovací kabela dětem pro radost dětskou radiostanici

Šetrná datová centra k životnímu prostředí

Pokud chladíme ICT technologie nebo průmyslové procesy, které jsou provozovány trvale po celý rok (tedy i při nižších a nízkých venkovních teplotách), je z hlediska spotřeby energie (a tedy i snížení nákladů) výhodné použít systémy, které dokáží těchto provozních podmínek využít. Mezi ně patří tzv. volné chlazení (nazývané též free-cooling) datacentra. Z hlediska stále větších nároků na výpočetní výkon, je třeba také neopomenout účinné chlazení vnitřních prostor datového centra.

Volné chlazení datacenter

Jednotky s volným chlazením (free-coolingem) dokáží při nižší venkovní teplotě snížit příkon „chladicí“ části nebo ji zcela vypnout. A právě kompresory jsou energeticky nejnáročnější částí chladícího systému. Volné chlazení pro datová centra v režimu free-coolingu zajišťují pouze tepelné výměníky vzduch/voda, které jsou nedílnou součástí jednotky. Chladná voda je pak k dispozici téměř zadarmo!

Inteligentní free-cooling

Některé zdroje chladu označované jako „free-coolingové“ dokáží využít přírodní chlad pouze v případě, že pokrývá celou potřebu chladu. Lepší jednotky s volným chlazením jsou vybaveny režimem, který dokáže využít nízkou venkovní teplotu i v případě, že z ní nedokáže pokrýt celou tepelnou zátěž, ale jen její část. Tento režim chlazení datového centra nazýváme smíšený – chladící jednotka využívá vnější vzduch k předběžnému zchlazení vody v systému, takže kompresory běží na nižší výkon a šetří elektrickou energii. Tepelná zátěž z datacentra, kterou musí rozptýlit výparník, je tak menší než u standardních chladičů.

Účinnost chlazení datového centra

Bez ohledu na to, zda chcete snížit provozní náklady na svá datová centra nebo navýšit výpočetní kapacitu bez zvyšování spotřeby energie, bude potřeba vyladit nebo modernizovat klimatizaci serverovny. Spotřeba průměrného datového centra každý rok roste o 15 % a vzhledem k cenám energií mohou platby za elektřinu během 5 let provozu datacentra snadno vyšplhat k jeho pořizovací ceně. Navíc lze díky optimalizaci chlazení datového centra do stejných prostor umístit větší množství techniky či výkonnější ICT řešení s vysokou hustotou.

Více informací a technologie pro datové centrum najdete na stránkách https://lepsi-reseni.cz/datova-centra/, které vám tímto doporučujeme.

Drony pro každého

Už máte doma svůj dron? Jestli ne, tak je to určitě velká chyba. Drony jsou momentálně velkým hitem u široké veřejnosti. Už dávno neplatí, že si tyto hračky mohly dopřávat jen filmové produkce k natáčení skvělých záběrů. Drony na dálkové ovládání začínají mít mnohé výhody i pro komerční, či osobní využití. Ostatně přesvědčit se o tom můžete sami. Svůj vlastní dron si můžete pořídit i vy a to přímo na adrese obchodsdrony.cz.

Drony na míru

Jak již bylo uvedeno, na již zmíněné adrese obchodsdrony.cz si rozhodně vybere svůj dron určitě každý. O čemž vás určitě přesvědčí i široká nabídka, kterou tvoří hned několik kategorií dronů, které jsou rozděleny podle schopnosti budoucích uživatelů. Jedná se konkrétně o drony pro začátečníky, drony pro pokročilé a samozřejmě i drony pro profesionály. Dokonce můžete pro své velké překvapení v nabídce najít i drony pro děti. Prostě a jednoduše skutečně nebylo na nikoho zapomenuto. Jednotlivé drony se liší nejen svými funkcemi, ale samozřejmě i svou cenou.

Služby

Drony pro komerční účely jsou čím dál více využívanými pomocníky. Ne ale vždy se skutečně finančně vyplatí si kupovat drahý dron, který využijete jen jednou. V tomto případě se asi vyplatí si služby profesionálů, kteří to s drony umí na jedničku, jen zaplatit. Přesně i tak můžete učinit na již zmíněné adrese obchodsdrony.cz. Mezi nabízené služby patří snímkování, zážitkové služby, zakázková výroby, konference a výstavy, semináře a mnohé další. Poměrně využívané jsou například semináře pro začátečníky, který je určen všem, kteří se chtějí blíže seznámit s drony a naučit se, jak s nimi pracovat na profesionální úrovni.

Ať už si chcete pořídit létající drony pro své podnikatelské účely, či jen jako zábavu rozhodně vám bude obchodsdrony.cz ve všem nápomocný.

ForPhone: vše, co váš chytrý telefon potřebuje

Dnešní doba, by bez chytrých telefonů nebyla, tím čím je. Stali se z nich bez nadsázky naši nejlepší kamarádi a život bez nich si velká většina z nás nedovede a hlavně nechce ani představit. Proto se ani nebojíme do jejich pořízení zainvestovat větší množství financí. Proč, když se v podstatě jedná o spotřební zboží? Důvod je jednoduchý. Z mobilních telefonů, které prioritně slouží jen k tomu, abychom se mohli spojit s tím, s kým potřebujeme a hlavně kdy potřebujeme, jsou najednou módní doplňky. Sociální status se dnes pozná nejen podle oblečení, ale také podle toho, jaký telefon držíte v ruce. Například už nestačí mít jen „jablíčkový“ telefon. Kryty na iPhone 5S jsou dalším módním trendem, na který jsme všichni rychle přistoupili a skupujeme kryty, obaly a pouzdra jako diví.

Důležitá je kvalita

Kryty na Samsung Galaxy S3, či jiné oblíbené telefony mají ovšem jinou funkci, než jim dávat jedinečný a originální vzhled. Původně vznikly proto, aby naše chytré kamarády chránily proti poškození a zničení. Velká většina z nás si proto kryty a obaly pro svůj telefon nevybírá podle kvality, ale podle toho, jaký má design. Poté se ovšem nemůže nikdo divit, když při pádu mobilního telefonu skončí na odpis jak telefon sám, tak i jeho kryt. Pokud tedy hledáte obaly, kryty a pouzdra na iPhone 5S či jiný telefon, které budou zároveň kvalitní a designové, máme pro vás dobrou zprávu. Přesně takové si můžete pořídit na specializovaném internetovém obchodě, který najdete na adrese forphone.cz.

Od všeho něco

Na již zmíněném eshopu si můžete vybrat kompletní příslušenství pro momentálně nejprodávanější mobilní telefony Samsung Galaxy S3 a iPhone5S. Výhodou je, že se v tomto případě můžete výhradně zaměřit při výběru na design, protože veškeré kryty na iPhone 5S a Samsung Galaxy S3 jsou vysoce kvalitní. Na vás už je jen se rozhodnout, zda váš kry bude ve stylu Supermana, Batmana, nebo Captain America.

Obstarejte si levné volání s vynikající službou VoIP

Účelná služba pro ty zájemce, již chtějí finančně minimalizovat levné telefonování, to je přesně VoIP. Anglická zkratka VoIP je anglickým označením pro telefonování přes internet (Voice of Internet Protokol). Zájemce o VoIP dostane běžné telefonní číslo a už může využívat stolní telefon, který kdysi sloužil pro telefonování z pevné linky, avšak také z tabletu, stolního počítače, popřípadě notebooku nebo takzvaného „chytrého“ telefonu.

Hlavním plusem volání přes internet jsou minimální náklady. Klient se nejprve registruje na webových stránkách Sbohempevnalinko.cz, dostane telefonní číslo a pak může využívat nadstandardního servisu VoIP. Pro všechny zájemce o levné volání jsou na webových stránkách Sbohempevnalinko.cz přichystány informační zprávy o tom, za kolik se volá do všech dostupných sítí a kolik zaplatí pronajmutí telefonního čísla (od jedné koruny za měsíc). Cenově výhodná služba VoIP na Sbohempevnalinko.cz je výtečná především díky faktu, že všem uživatelům nejsou naúčtovány paušální poplatky, nýbrž jen to, co faticky protelefonují. Výše popsané telefonování přes internet je, rozumíme tím hodnotu připojení, absolutně poměřitelné s běžnou telefonní linkou. Zásadní jsou kvalita a rychlost připojení k internetu.

Jaký přístroj se pro VoIP – levné volání – nejvíce hodí? Pro výměnu pevné linky je všeobecně doporučována IP brána, eventuálně IP telefon. Užitečný stolní IP telefon má účelné funkce. V internetovém obchodě Sbohempevnalinko.cz jsou v nabídce jednoduché i složitější přístroje, jejichž pozitivem je dostatečně velký displej a kvalitní zvuk ve vysoké HD jakosti. Všichni uživatelé, jejichž volba padla na mobilní IP telefon, nejraději volí Gigaset s kombinací sluchátek, nabíječky a IP jednotky. V obchodě jsou na k dispozici VoIP telefony, dále brány VoIP, bezdrátové telefonní přístroje a ostatní příslušenství. Užitečný VoIP telefon si najde různorodé uplatnění, užitečné je převážně telefonování přes internet z kanceláře a souběžně i z domácnosti.

Elektronika je nedílnou součástí našich životů

Nejrůznější elektro je dnes součástí každé domácnosti, kanceláře nebo firmy. Není tedy divu, že se zajímáme o prodej elektra a chceme jej pořídit co nejvýhodněji. Zároveň ale dbáme na kvalitu a chceme, aby přístroje dobře fungovaly a dlouhou sloužily bez nutnosti jejich opravy nebo výměny. Sehnat se dá velmi kvalitní kancelářská technika a potřeby do domácnosti. Jsou ale i takové výrobky, které za moc nestojí, stojí „pár korun“ a po pár měsících používání se objeví nějaký problém. Je jen na nás, zda dáme přednost kvalitě a trochu si připlatíme.

Prodej elektra do každé domácnosti a kanceláře

Elektronika slouží nejen pro práci, ale i pro zábavu. Takové jsou třeba hry a zábavný software. Tyto položky jsou velmi žádané, oblíbené u dětí i dospělých. Nechce se vám čekat fronty v obchodech? Chcete nakupovat výhodně? Pak využijte e-shop Epicom.sk. Sortiment je neuvěřitelně rozmanitý. Nejde jen o pc a notebooky nebo pc komponenty, ale spoustu dalších položek. Nebudete muset nikam jezdit, vše si prohlédnete online v pohodlí kanceláře nebo domova, na vašem počítači, tabletu nebo telefonu. Ceny jsou příznivé a výběr opravdu zajímavý.

Potřebujete nový telefon nebo tablet?

Žádáte širokou nabídku, rychlé vyřízení a nechce se vám mačkat s lidmi v obchodech? Pak je internetové nakupování tou správnou volbou. Přes e-shop seženete velké i malé spotřebiče. K nejžádanějším sekcím patří tablety a mobily. Pokrok jde kupředu a tyto přístroje dnes mají neuvěřitelně mnoho funkcí. Pokud vám vás starší telefon nevyhovuje, není nic jednoduššího, než jej vyměnit za nový. A nemusí vás to vůbec finančně zruinovat. Pokud se zabýváte fotografováním nebo natáčením videí, na vyšší úrovni vám už možná fotoaparát v mobilu nebude vyhovovat. To ale nevadí. Vyberte si ze sekce foto a video váš nový fotoaparát nebo kameru.

 

Předřadníky jsou důležité pro zajištění osvětlení

Pěstování vyžaduje dostatek světla, to ví asi každý. Jak ho správně zajistit? Častým zdrojem světla jsou výbojky, a to pro růst nebo květ, s optimálním světelným spektrem. Existují i duální výbojky, které se hodí pro všechny životní fáze rostlin. Pokud chcete nahradit systém elektronických přístrojů, jako je startér, tlumivka a kondenzátor, pořiďte si předřadník. Ten se zapojí do elektrického obvodu mezi spotřebič a zdroj.

Jak výbojku napájet?

Předřadníky jsou elektronické kompaktní přístroje, které výbojku rozsvěcí a také ji napájí střídavým proudem. Mají nižší hmotnost oproti tlumivkám a startérům, nevydávají bzučení a spotřebují méně elektřiny.

Použití pro výbojky MH i HPS

Předřadník 400 nebo 600 w slouží k připojení výbojky i vstupního napětí. Obsahuje v sobě zabudovanou tlumivku, kondenzátor, startér, svorkovnici, pojistku a termostat. Použít ho můžeme pro výbojky MH i HPS. Elektromagnetický předřadník pořídíte za výhodnou cenu v e-shopu lighthaus.cz.

Dálkový ovladač – jak si ho vybrat, aby správně fungoval?

Dálkové ovladače jsou dnes součásti našich každodenních životů. Bereme je jako samozřejmost a tak nás ani nemusí napadnout, že jejich výběr může být problém. Nový dálkový ovladač potřebujeme v podstatě jen z několika důvodů:

 • Dálkový ovladač se zničil – Častým případem bývá např. rozkousání ovladače našim psím miláčkem, pád ovladače, poletí vodou, kávou či jinou tekutinou :-)
 • Tlačítka ovladače přestaly fungovat – Častým používáním dálkového ovládání se může stát, že tlačítka na ovladači přestanou reagovat na stisk. Potom je potřeba oprava např. výměnou vodivých plošek pod tlačítky ovaldače, případně zakoupením nového ovladače.
 • Koupili jste si nový přístroj a ovladač nebyl součástí balení – Pokud si např. koupíte televizor, DVD nebo satelit v bazaru, může se Vám stát, že dálkový ovladač nebude součásti nákupu tohoto zařízení. Bude proto potřeba najít dálkový ovladač a koupit si ho ve specializovaném e-shopu.
 • Máte doma mnoho přístrojů a chcete používat pouze jeden ovladač – V takovém případě se Vám může hodit univerzální dálkový ovladač, který dokáže ovládat několik zařízení najednou. Nevýhodou univerzálů ale je, že se musí někdy složitě nastavovat a v jejich databázi nebývají všechny modely všech značek. Především nové televizory, DVD přehrávače či satelity nebývají součástí starších univerzálů. Tento problém řeší speciální programovatelné ovladače, které jsou od prodejce nastaveny přesně pro vaše přístroje (např. 4 zařízení – TV / DVD / SAT / AUX).

Jaký je mezi jednotlivými ovladači rozdíl?

Dnes je k dispozici mnoho možností, jak ovládat přístroje v domácnosti. Můžeme sáhnout po originálním ovladači vyrobeným naší značkou přístroje, nebo si vybrat levnější náhradu ovladače, která má stejné funkce jako originál.

 Originální ovladače:

 • Jsou vyráběny stejným výrobcem jako samotný přístroj (většinou v číně)
 • Vždy budou na 100% fungovat a vypadat stejně jako originální ovladač přiložený k novému přístroji
 • Musíte dohledat, který model ovladače je potřeba k vašemu přístroji – pokud zvolíte správně, nemusí se ovladač nijak párovat ani nastavovat pro ovládání vašeho přístroje (po vložení baterií bude ihned fungovat).
 • Zpracování dálkového ovladače je kvalitní a zaručuje dlouholetou funkčnost
 • Cena bývá vyšší z důvodu značky a kvality zpracování
 • Např. Originální dálkové ovladače Sony

 

 

Repliky dálkových ovladačů (náhradní ovladače)

 • Jsou vyráběny různými výrobci v různé kvalitě (většinou v číně)
 • Budou fungovat i vypadat na 100% stejně jako originální ovladač
 • Musíte dohledat, který model ovladače je potřeba k vašemu přístroji – pokud zvolíte správně, nemusí se ovladač nijak párovat ani nastavovat pro ovládání vašeho přístroje (po vložení baterií bude ihned fungovat).
 • Zpracování bývá různé, proto je potřeba vybírat u ověřených a specializovaných prodejců, kteří mají své repliky ovladačů dlouhodobě ověřené a otestované. Jedině tak může být zaručená dlouholetá a bezproblémová funkčnost.
 • Cena je nižší než u originálních ovladačů - neplatíte za drahou značku, ale máte 100% funkční ovladač
 • Např. Dálkové ovladače Panasonic

 

Univerzální dálkové ovladače

 • Jsou vyráběny různými výrobci v různé kvalitě (většinou v číně)
 • Funkčnost nemusí být 100% vzhled je jiný než u originálních ovladačů - záleží jak dokážete „spárovat“ ovladač s vašim přístrojem. Pokud není uveden přesný model vašeho přístroje v seznamu kódů, musí se kód hledat zdlouhavě ručně, dokud nezačne ovladač přístroj ovládat. Ani tak ale není zaručeno, že budou fungovat všechny funkce z původního ovladače.
 • Nemusíte přesně dohledávat, který ovladač bude fungovat na Váš model přístroje. Stačí si vybrat např. univerzální ovladač pro LG, případně univerzál, který má v seznamu kódů uvedenu vaši značku i model přístroje.
 • Cena je různá - existují univerzální ovladače za tisíce korun, ale také za 100 Kč. Proto se dobře informujte, zda nabízený univerzál umí ovládat všechny přístroje, pro které ho chcete použít. Vyhnete se tak zbytečnému utrácení peněz.

 

Programovatelné dálkové ovladače

 • Jsou vyráběny různými výrobci ve vyšší kvalitě něž repliky ovladačů (většinou v číně)
 • Funkčnost je 100% jako u originálních ovladačů nebo replik, vzhled je jiný
 • Nemusíte dohledávat, který ovladač bude fungovat pro Váš přístroj. To za Vás udělá prodejce. Stačí mu k tomu vědět jakou máte značku přístroje a jaký model (označení modelu najdete na zadní straně přístroje, na štítku). Do programovatelného ovladače si můžete nechat nahrát až 4 zařízení, takže bude fungovat jako univerzální ovladač. 
 • Cena je cca. stejná jako u náhradních ovladačů - cenově jsou na tom tyto ovladače stejné jako repliky ovladačů, takže ušetříte, budete mít ovladač se 100% funkcemi a nebudete muset nastavovat ovladač - příjde Vám již naprogramovaný až pro 4 přístroje.

 

 

 

Jak postupovat při výběru ovladače?

Pokud už tedy víme, zda chceme mít doma originální ovladač, levnější náhradní ovaldač, univerzál nebo naprogramovaný ovladač, můžeme přejít k hledání podle značky a modelu.

Jak už bylo řečeno, u programovatelných ovladačů máme vše jednodušší. Stačí prodejci zaslat seznam max. 4 modelů a značek přístrojů, které máme a o víc se nestaráme. Prodejce nám napíše, zda všechny přístroje jdou nebo nejdou naprogramvoat do jednoho ovladače. Pokud ano, máte vystaráno. Stačí čekat na balíček od dopravce :-)

 

Pokud si z nějakého důvodu nejsme jisti a chceme raději originální ovladač nebo repliku, která má stejný vzhled jako originální ovladač, budeme muset chvilku vyhledávat. První podmínkou je značka. Musíme vědět jakou značku televizoru, přehrávače nebo satelitu vlastníme. Značka je většinou uvedena na přední straně přístroje (např. SONY? Panasonic, Sencor, LG, ShowBox, Mascom a podobně).

Dalším krytériem pro správný výběr ovladače je model přístroje (typ, označení, jak chcete). Tento model je někdy uváděn na přední straně přístroje, pod značkou, nebo vždy na zadní straně, na bílém či černém štítku. Jedná se o označení tvořeného většinou několika písmeny a číslici (s pomlčkou nebo bez). To záleží na výrobci. Býva před tímto označením uvedeno také slovo „Model“. Některé přídklady modelů přístrojů: 22LH2000, KDL-32W705C, PS43F4500AW a podobně. Model bývá uveden také v návodu k přístroji (manuálu), který byl součástí balení.

Pokud máte originální ovladač k vašemu přístroji, můžete vyhledávat vhodný ovladač také podle modelu ovladače. Model ovladače bývá uveden na přední straně ovladače, případně na zadní straně nebo pod krytem baterií. Označení originálního ovladače může být např.: AA59-00743A, Sony RM-ED011, LG AKB69680403 a podobně.

Pokud si ani přesto nevíte rady s výběrem dálkového ovládání kontaktuje specializované prodejce, kteří dálkové ovladače nabízí desítky let.

Navštivte např. eshop www.emerx.cz. Pan Emerx Vám rád poradí a najde vhodný dálkový ovladač pro každý přístroj :-)

 

Asus servis Praha s komplexními službami pro všechny značky počítačů

Počítač se dnes najde snad v každé rodině a je i potřebným pracovním nástrojem. Málokdo nemá vlastní notebook nebo stolní PC. Pokud se technika pokazí nebo něco zkrátka nefunguje, jak má, nastává nemilá situace. Většinou je navíc potřeba řešit rychle, jelikož počítač potřebujeme pro svou práci a také kontakt se světem. Asus Servis Praha opraví počítače nejen značky Asus, ale i všech ostatních. Určena je základní hodinová sazba, patřící mezi nejvýhodnější v Praze, a jako bonus máte dopravu zdarma na Praze4. Pokud jste tedy z Prahy nebo okolí a potřebujete opravy PC Praha 4, neváhejte.

Opravy za bezkonkurenční ceny

Servis Notebooků Praha 4 je vysoce kvalitní servis počítačů a jiné výpočetní techniky, za bezkonkurenční ceny. Nemusíte se bát těmto odborníkům svěřit své PC nebo notebook, ví, co dělají, a vše co jde, opraví. Kromě komplexního servisu PC Praha 4 jsou v nabídce i další služby. Využít lze opravy servis a výměnu monitorů, firma se zaměřuje i na tiskárny a další příslušenství a doplňky k PC.

Využijte možnost záchrany a obnovy dat

Obnova a záchrana dat není rovněž žádný problém. Zná to asi každý, když se pokazí počítač, především nás mrzí data, která jsme v něm měli, pokud je tedy nemáme všechna kompletně zazálohovaná jinde. Ztratit fotografie, práci a mnoho dalšího určitě zamrzí. Mnohdy je to i velký problém. Proto pečlivě zálohujte, a pokud se vám stane s počítačem nějaký karambol, kontaktujte Opravy notebooků Praha 4. Váš počítač buď půjde opravit, nebo se přinejmenším pracovníci pokusí všemi dostupnými prostředky zachránit vaše data z něj.

Instalace operačního systému je nezbytná

Nezvládnete si do počítače sami naistalovat operační systém? Koupili jste si notebook bez něj? Nebo chcete přejít na nový a lepší? Využijte odbornou instalaci windows Praha 4. Budete to mít bez starostí a s jistotou, že je vše v pořádku. Každá nová instalace vyžaduje nedříve zálohu dat, protože vše, co bylo dosud v systému, se vymaže.

 

Nevšední a akční záběry vytvoříte s akčními kamerami

Rádi zaznamenáváte netradiční zážitky nebo adrenalinové sportovní výkony? Sportovní a akční kamery vám umožní to dělat ještě lépe. Zvěční nevšední okamžiky a dají vzniknout unikátním záběrům, které budou zážitkem pro vás i pro ostatní. Chcete natočit seskok padákem, adrenalinovou jízdu na snowboardu, skoky do vody, kiting, jízdu na koni a mnoho dalšího? Pokud se vám takové autentické záběry vždy líbily a nevíte, jak je natočit, vybírejte mezi sportovními kamerami. Jde o malé a nenápadné kamerky, které umístíte třeba na přilbu, okolo paže, na řídítka nebo kamkoliv jinam, a natočíte ty nejzajímavější záběry z různých činností.

Sportovní kamery na motorku i na přilbu

I k levným kamerám se dají pořídit nejrůznější vychytávky. Mají bohaté příslušenství a vznikají propracované a dokonalé záběry, nad kterými zůstává rozum stát. I se samotnou kamerou bez doplňků natočíte perfektní videa. Vše, co potřebujete, je už v základním balení. Zařízení nemusíte pokaždé držet v ruce, to bývá nepraktické. Existují speciální kamery na motorku, kolo, snowboard, lyže nebo auto. Mezi neoblíbenější patří upevnění na helmu pro vznik autentických záběrů.

Užitečné palubní kamery

Velmi užitečné jsou malé kamery do auta, které natáčejí průběh jízdy, ale můžete je vyžít i pro natáčení toho, co se děje v autě, a to nejen za jízdy, ale i pokud je zaparkované. Nepříjemné situace a nebezpečí totiž číhají všude. Záběry z kamery dokážou pomoci usvědčit silniční piráty i zloděje na parkovištích. Palubní kamery se hodí při sportovních jízdách i při běžném provozu. Čím více vozů jimi bude vybaveno, tím lépe. Mohou pomoci k lepší morálce na silnicích. Jedná se také o nezbytné vybavení pro profesionální řidiče, které chrání nejen je, ale také pomáhají mít zaměstnavatelům kontrolu nad svými zaměstnanci. Samostatnou kapitolou kamer jsou skryté kamery, sloužící pro tajné natáčení na různých místech, užitečné bývají i fotopasti.

Použitá i nová výpočetní technika levně

Počítače a výpočetní technika obecně jsou nezbytnou součástí moderního života. Bez notebooku, pc, mobilu nebo tabletu si už snad ani svůj běžný nebo pracovní život neumíme představit. Co dělat, pokud sice nechceme příliš investovat, ale potřebujeme tiskárnu, počítač nebo třeba notebook? Vyberte si v internetovém bazaru výpočetní techniky, kde najdete věci za příjemné ceny, a to s opravenými případnými závadami, repasované nebo použité. Firma Rservis zajišťuje servis a opravy počítačů v okolí Červeného Kostelce. Prodává výpočetní techniku a repasuje jí. V eshopu seženete věci nové i použité, ve skvělém stavu. Takový bazar počítačů a jiné techniky je chytrým způsobem, jak levně pořídit a neprohloupit.

Kvalitní počítače i vybavení obchodu

Rozbil se vám počítač nebo notebook a chcete mu dát ještě šanci? Může ho zachránit profesionální oprava. Odborníci mohou přijít na to, co nefunguje, a dát to zase do pořádku. Může se jednat i o mobil nebo herní zařízení. Techniku dnes potřebujeme k zábavě i práci a jakákoliv závada je velkou nepříjemností a komplikací. Svěřte servis a opravy počítačů odborníkům. Nesprávný zásah by mohl uškodit. A pokud se počítač nepodaří přivést k životu, můžete si koupit nový za dobrou cenu. Levné notebooky a počítače nabízí buď klasický eshop, nebo bazar pc.  Sehnat zde můžete i pc komponenty a různé spotřebiče za skvělé ceny. Pokud zařizujete vlastní prodejnu, budete potřebovat pokladnu, přenosný terminál, displeje nebo tiskárnu. I takové vybavení obchodu se dá výhodně pořídit.

Levné pc v dobré kvalitě

Bazar televizí a pc nabízí výpočetní techniku levně, navíc ve skvělém stavu. Někdy stačí i poškozený obal nebo drobné mechanické poškození, a věc pořídíte za zlomek původní ceny. Pokud se chcete zbavit vaší nefunkční nebo nevyužití výpočetní techniky, můžete ji prodat.  Rservis nabízí i výměnu protihodnotou. Pokud nechcete příliš mnoho investovat do nového počítače, kupte si levné pc z bazaru.

Změňte klima v interiéru k lepšímu díky klimatizaci Praha

Interiér je třeba větrat, a to nejen v létě, ale celoročně. V létě nás ale navíc trápí veliké horko. Jak s tímto problémem naložit? Pořiďte si kvalitní klimatizaci Praha, která učiní vašim problémům s výměnou vzduchu přítrž. Vpusťte do místností čerstvý vzduch a navíc regulujte jeho teplotu. Uvidíte, že vám hned bude příjemněji, bude se vám lépe odpočívat i pracovat. Mnohdy větrání pomocí oken opravdu nestačí. Obzvláště v moderních nebo rekonstruovaných budovách se proto téměř rutinně zvažuje montáž vzduchotechniky Praha. Moderní vzduchotechnika Praha umí vzduch nejen měnit, ale čistit a ionizovat. Klimatizace je totiž dobrá i na přitápění nebo ohřívání, zahrnuje většinou i antibakteriální filtry nebo ionizátory.

Zlepšete větrání, a tím i svůj život

Nejde o nějaké zbytečné výmysly. Špatné větrání prokazatelně škodí našemu zdraví i soustředění. S montáží klimatizace Praha získáte čistší, čerstvější vzduch, příjemnější pro dýchání. Nemusí to být jen záležitost komerčních a veřejných budov. Mnozí lidé si totiž stále spojují klimatizaci s hotely nebo kancelářskými budovami. Prodej klimatizace Praha je určen i pro obyčejné lidi, do rodinných domů a bytů. Nemusíte si připadat nepatřičně, pokud využijete montáž a servis vzduchotechniky Praha. Nejde o nějaký přepych. Jde o investici do vašeho lepšího života, která za to opravdu stojí. Uvidíte, že si pak nebudete moct představit, jak jste bez klimatizace a vzduchotechniky Praha dříve dokázali žít.

Více tepla díky tepelnému čerpadlu

Ohřát vodu i vzduch díky tepelnému čerpadlu je dnes velmi v módě. A jedná se o způsob ekonomický i ekologický. Ušetříte finance a navíc i trochu pomáháte planetě. Ušetřené peníze můžete lépe investovat někde jinde. Určitě je vhodné při výběru čerpadla se poradit s odborníky. Tepelná čerpadla Praha jsou symbolem kvalitu a při výběru se můžete důkladně informovat. Oblíbená jsou tepelná čerpadla vzduch voda Toschiba nebo tepelná čerpadla vzduch vzduch Sinclair.