Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Archive for Srpen 2014

Jídla z paprik

Paprika je lilkovitá zelenina, které je velice rozšířená snad po celé Evropě. Existuje několik odrůd, které se liší nejen svou velikostí, tvarem a chutí, ale také barvami. Můžeme si tak vybírat ze žlutých, oranžových, zelených, červených, ale také třeba tmavě fialových. Jsou velice oblíbené díky svěží chuti a typické vůni. Navíc obsahují mnoho prospěšných látek, tak proč si je nedopřát?

 

Plody papriky se od sebe liší i dužinou, některé jsou tenkostěnné, jiné zase tlustostěnné. Plody mohou být nasládlé, ale také velice pálivé. Pálivost je závislá na množství kapsaicinu. Papriky obsahují kromě kapsaicinu také veliké množství vitaminu C (nejvíce ze všech druhů zelenin), vitamin D a provitamin A.

 

Papriky se užívají v teplé i studené kuchyni. Můžete z nich udělat salát, ale také je přidat do masové či zeleninové směsi nebo je naplnit mletým masem. Výborné jsou i v omáčkách, polévkách, na pizze nebo v těstovinách.

 

Vepřové maso na paprice

Suroviny:

500 g vepřové kýty

1 cibule

5 lžic nasekané syrové červené papriky

2 lžičky sladké papriky

½ lžičky pálivé papriky

2 lžíce hladké mouky

250 ml smetany na vaření

1 lžíce oleje

1 bujón

250 – 500 ml vody

1 lžička grilovacího koření

1 lžička mletého kmínu

 

Postup:

Cibulku orestujeme na oleji a přidáme sladkou i pálivou papriku. Po chvilce přidáme maso nakrájené na kostky a orestujeme. Všechno kromě syrové papriky a smetany vložíme do pomalého hrnce. Přidáme tolik vody, kolik chceme mít omáčky. Všechno pořádně zamícháme. Asi v polovině vaření přidáme syrovou papriku. Hodinu před dokončením dáme smetanu.

Vaříme 8 hodin na low, 5 hodin na high

 

Plněné papriky

Suroviny:

10 zelených paprik

1 červená paprika

125 g másla

6 vajec uvařených natvrdo

2 tavené sýry

300 g měkkého salámu

Pažitka

Sůl

Pepř

 

Postup:

Salám i vajíčka nastrouháme. Červenou papriku zbavíme semínek a nakrájíme nadrobno. Přidáme nakrájenou pažitku, osolíme, opepříme a promícháme s máslem a sýry. Touto náplní plníme zelené papriky, které jsme předtím zbavily jadérek. Dáme do lednice vychladit. Vychlazené papriky krájíme na kolečka.

Binární opce harmonické chování trhu

Mnoho profesionálních obchodníků je schopno na základě získaných analýz z cenových trhu a z jejich dlouhodobějšího pozorování, stanovit jistou harmonii ve vývoji ceny na trhu. Průkopníkem teto metody byl v 60. letech famózní obchodník Gartley, který stanovil podrobná pravidla pro chování ceny na trhu. Vznikla tak sada harmonických patternů, které je možné na trzích při hlédání optímálního vstupu do investice použít. S těmito harmonickými patterny se společně seznamujeme v našem seriálu deník binárníka na www.cztrader.nolimit.cz. Tato problematika je velmi obsáhlá a zaujala již velmi mnoho obchodníků. Faktem však zůstává, že ne každý z nich, umí tuto problematiku dostatečně uchopit a využít ve svůj prospěch. Diskutujte s námi o tomto na našem fóru http://cztrader.freeforums.org/ Přidejte se k nám na cestě za objevem a pochopením harmonických patternů při obchodování.

Podnikatelské kurzy Brno

Potřebujete si doplnit znalosti a dovednosti spojené s Vaším podnikáním? Navštivte TOP CENTRUM PODNIKATELEK Brno a vyberte si zde ze široké nabídky našich kurzů a workshopů, na kterých se dozvíte vše, co potřebujete znát k Vašemu úspěšnému podnikání.

V našem co-workovém centru vedou kurzy a workshopy pouze zkušení lektoři, kteří mají v daném oboru mnohaleté zkušenosti, a důležité informace i cenné rady Vám dokážou předat co nejefektivněji. Zároveň se na ně můžete obrátit se svými dotazy, které Vám velice rádi zodpoví.

Naše kurzy Brno jsou určeny pro omezený počet účastníků a zároveň je zde i prostor pro aktivní výměnu názorů i zkušeností mezi účastníky. Cílem našich kurzů a workshopů je zlepšit a posílit Vaše podnikatelské a manažerské dovednosti. Po absolvování testu či modelové situaci získáte osvědčení na své jméno. Neváhejte a navštivte kurzy Brno v Co-workovém, poradenském a vzdělávacím centru Top Centrum podnikatelek, kde Vás proškolí opravdoví profesionálové ve svém oboru!

Jsme specialisté na rekonstrukce bytu

Přemýšlíte o změně bydlení, o modernější vizi vašeho bytu? Tak jsou tyto řádky určené právě pro Vás – kompletní rekonstrukce bytů, panelových bytů a rodinných domů – zakládáme si hlavně na domluvě se zákazníkem, další výhodou je bezplatný poradenský servis během provádění rekonstrukce či ve fázy stavební přípravy nebo v zajištění výběru nejlepšího dodavatele. V současné finanční situaci našeho státu a tudíž i nás všech, není účelem při rekonstrukci bytu utratit nemalé finanční prostředky, i ze standartních materiálů lze rekonstrukci bytu provést nad očekávání kvalitně! Kompletní rekonstrukce bytů a rodinných domů provádíme dle vašich časových možností a v co nejkratší realizační době. Rekonstrukce bytu není závislá na ročním období, rekonstrukce provádíme po celý rok, bez ohledu na počasí a samozřejmostí je práce o víkendech či svátcích, dle společné domluvy.

Morph suits

Morph suits

Druhou skupinou těchto vtipných dárků, které můžou klidně sloužit také jako masky nebo maškarní kostýmy pro dospělé jsou přilnavé obleky, do kterých se zahalíte zcela. Ale také pro dítka se již dnes vyrábí tyto originální masky všech možných barev a podob. Tato skupina se nazývá anglicky Morph suits, tedy oblečení na tělo, které vás změní například v superhrdinu, nebo vám vytvoří na těle zajímavé struktury a textury.

Elasticita je základ

U kostýmu na tělo, který se může stát také velice vtipným dárkem, je důležitý materiál, který by měl dokonale obepínat tělesné partie a přizpůsobit se. Materiálem může být třeba latex nebo některé kaučukové vlákniny.

Protipožární nátěry a nástřiky NATMAL s.r.o.

Sháníte firmu, která by vám odborně natřela konstrukci vaší budovy protipožární nátěrem? Společnost NATMAL s.r.o. úspěšně realizuje protipožární nátěry i nástřiky již řadu let!

Protipožární nátěry jsou jednoduchým řešením, jak zabránit zhroucení konstrukce vaší budovy během požáru. Protipožární nátěr se totiž během požáru postupně odpařuje, přičemž vzniká pěna, která konstrukci ochlazuje.

Díky tomu se výrazně prodlužuje doba, po kterou může proběhnout bezpečná evakuace osob z budovy. Protipožární nátěry neobsahují žádné toxické látky, a díky tomu nedochází jejich vlivem k udušení osob v budově. Společnost NATMAL s.r.o. provádí protipožární nátěry a nástřiky ocelových konstrukcí, protipožární nátěry a nástřiky dřevěných konstrukcí i nástřiky protipožárních omítkovin.

Garážová vrata ceník

Garážová vrata ceník je v mnohých firmách pouze orientační, protože cenu garážových vrat ovlivňuje mnoho faktorů, jako například materiál, velikost, ovládací prvky,….. Na našich stránkách naleznete aktuální ceníky garážových vrat, ale také akční ceny garážových vrat i podrobné ceníky garážových vrat v jednotlivých typových variantách. Ceníky garážových vrat jsme pro snazší hledání rozdělili do skupin podle typů. U atypických rozměrů Vám uděláme kalkulaci ceny na míru. Nevíte – li si rady neváhejte a kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.

Využijte možnost pohodlného dodání ze zahraničí

Využijte možnost pohodlného dodání ze zahraničí

Dodání přímo ze zahraničí může trvat trochu delší dobu, než kdybyste objednávali ze skladu, který se nachází v Čechách. Ovšem tato doba není nijak závratně dlouhá, většinou trvá dodání telefonů, tabletů i dalšího zboží z Číny do deseti pracovních dní. To se dá vydržet, a na zboží si chvíli počkat. Přeprava probíhá pomocí spolehlivého a rychlého dopravce. K telefonům si můžete objednat i bohaté příslušenství. Velmi oblíbené je například tvrzené sklo na tyto dotykové telefony. Ochráníte tak svůj displej a déle vám vydrží. Nemusíte se tolik bát poškození, rozbití nebo poškrábání. K telefonu si určitě pořiďte i xiaomi obal. Na výběr máte z mnoha typů a veselých barev.

Uniformy jedou

Uniformy jedou

Naprostou nadčasovou klasikou, která nikdy nezklame, jsou právě uniformy. Není nad sexy zdravotní sestřičku v kraťoučké mini sukýnce, s podkolenkami, mimořádně obdařeným dekoltem s ještě větším výstřihem, která vás dojde ošetřit. Každý chlap by jen zalapal po dechu a nechal si udělat i kolonoskopické vyšetření.

Kostýmy na karneval nemusí mít své využití jen na karnevalech a maškarních bálech. Svoji užitečnou roli mohou mít právě také v soukromí domovů, kdy jsou prostředníkem při obnovování vášně a jiskry mezi partnery. Pokud se chcete inspirovat možnostmi, které tato služba poskytuje, doporučujeme najít přes internet pujcovnakostymupraha.

Instalatérské a topenářské práce

Hledáte zkušené instalatéry s dlouholetými zkušenostmi v oblasti instalačních a topenářských prací? Obraťte se na naši firmu. Naše firma provádí veškeré instalatérské práce a topenářské práce. Vše s Vámi zkonzultujeme, poradíme Vám s výběrem materiálu a ten Vám následně i dovezeme.

Potřebujete rozvody vody?

Provádíme vodoinstalace v novostavbách i při rekonstrukci. Nejčastěji pro rozvody vody používáme plastové trubky, které profesionálně svařujeme. Tím je téměř vyloučené prasknutí a následný únik vody. Nebráníme se ani vedení vody měděným nebo pozinkovaným potrubím.

Potřebujete nové topení?

Provádíme veškeré topenářské práce. Poradíme Vám s výběr nového tepelného zdroje včetně otopné soustavy. Nabízíme i realizaci vytápění pomocí tepelného čerpadla nebo solárních panelů umístěných na střeše Vašeho domu. Samozřejmostí je i realizace podlahového topení.

Potřebujete novou domovní přípojku?

Máte novostavbu a potřebujete novou domovní přípojku plynu? Rádi Vám novou domovní přípojku zrealizujeme, provedeme i nezbytnou revizi. Dále provádíme rozvody plynu. Plyn je nebezpečný, pokud uniká, neváhejte nás tedy kontaktovat, pokud již jsou již vaše plynové rozvody zastaralé.

Kanalizace

Provádíme veškeré kanalizační rozvody, budujeme revizní šachty a domovní přípojky. Používáme pouze kvalitní kanalizační materiál.

V exteriérech používáme oranžově označené potrubí KG, které snese velkou zátěž. Pro rozvody vnitřní používáme potrubí HT, které plně dostačuje.

Xevat s.r.o.
Wolkerova 70
66501 Rosice

GSM: +420 776 037 508
email: info@xevat.cz

Extéria – důležité náležitosti PO

Hlavní povinností PO je začlenění vykonávaných činností do kategorií požárního nebezpečí, tedy rozdělení aktivit dle míry požárního nebezpečí na činnost bez zvýšeného, se zvýšeným a vysokým požárním nebezpečím. Dále určení podmínek požární ochrany. Musí se srozumitelně určit, co se může a nemůže, tedy vytvoření dokumentace PO. Na pracovišti musí také být zveřejněna čísla tísňového volání. Nesmí chybět vytvoření dokumentace požární ochrany, tj. její organizační struktura, požární poplachové směrnice, požární řády, dokumentace zdolávání požárů, požární evakuační plány nebo řád ohlašování požárů. Je potřeba provést školení i odbornou přípravu o požární ochraně. Povinností PO je také uskutečňování preventivních požárních prohlídek a především pravidelných kontrol stanovených podmínek požární ochrany. Potřebujete více informací nebo konzultaci k PO? Neváhejte kontaktovat firmu Extéria, která je specialistou v této oblasti. Více na www.exteria.cz

Okna a dveře

Výrazným i nutným stavebním prvkem jsou okna a dveře. Velikost oken přímo ovlivňuje nejen množství světla dopadajícího do místnosti, ale taky tepelnou ztrátu místnosti. Vhodně orientovaná okena mohou být zdrojem pasivních solárních zisků, který může výrazně ovlivnit celkovou energetickou spotřebu. Dveře by měly chránit své majitele před nežádoucími návštěvníky, součástí mohou být bezpečnostního systému, jsou nejenom vizitkou, ale také výrazným prvkem architektury domu. Chrání tedy Vaše soukromí, ale jsou i ochranou před nepřízní počasí, hlukem a prachem z ulice.

Dřevěné vazníky

K čemu vlastně dřevěné vazníky slouží? Dřevěné vazníky jsou nutné pro sestavení vazníkové konstrukce, která ponese střešní plášť a z vnitřní strany také sádrokartonové podhledy. Jsou to prefabrikované certifikované výrobky ze kterých se vytvářejí prostorové střešní konstrukce nesoucí střešní plášť a podhled. Dřevěné vazníky se nejlépe osvědčily u průmyslových a zemědělských staveb, nalezly své uplatnění při stavbě přízemních rodinných domků a při vytváření obytného podkroví, neboť jsou rychlým, ekonomickým a spolehlivým vyřešením střešní konstrukce každé budovy.

Bowlingový turnaj v Brně

Rozhodli jste se uspořádat bowlingový turnaj v Brně, jen nevíte kde? Navštivte hotel Rakovec, který je pro tyto akce jako stvořený!

Bowling Bar Rakovec se nachází v suterénu hotelu. K dispozici jsou zde pro vás dvě moderní bowlingové dráhy až pro 16 hráčů. Výsledky se přehledně zobrazují na digitálních obrazovkách.

Navštivte hotel Rakovec a uspořádejte zde váš bowlingový turnaj! Uvidíte, že budete maximálně spokojeni.

Každý si najde důvod, proč má jet do lázní

České lázeňství má bohatou tradici, vysokou úroveň medicínské péče a možnost využití přírodních léčivých zdrojů.

 

Tradice českého lázeňství se datuje již na staletí. Léčivých přírodních zdrojů a lázeňské péče využíval již císař Karel IV. Lázně vždy byly nejen léčebným centrem, ale i centrem kulturním a společenským.

Lázeňská města jsou charakteristická specifickou architekturou v podobě kolonád a lázeňských domů. Například Františkovy Lázně jsou právě díky lázeňské architektuře městskou památkovou rezervací.

Už v minulosti bývala lázeňská města centrem kulturního dění a pro vyšší vrstvy obyvatelstva byly pobyty v lázních společensky nutnou a prestižní záležitostí. V současnosti jsou lázně pro všechny. Pro české lázně je charakteristická vysoká úroveň lékařské péče. Ve všech lázních pracuje vysoce kvalifikovaný zdravotnický a lázeňský personál, který je zárukou kvality léčebných a relaxačních procedur. Každý návštěvník lázní je pod odbornou péčí lékařů a každému jsou doporučeny lázeňské procedury, které odpovídají jeho zdravotnímu stavu.

Mezi nejvýznamnější devizy českých lázní patří bohaté přírodní léčivé zdroje – minerální vody, plyny, slatiny, rašelina či specifické klimatické poměry.

V lázních se dá strávit třítýdenní léčebný pobyt i kratší relaxační dovolená zpestřená o spoustu wellness programů. Při péči o své tělo se určitě vyplatí místo chemických léčiv využít také přírodních zdrojů, jejichž účinnost je již léty vyzkoušena.

Současná uspěchaná doba plná stresu a nepříliš zdravého životního stylu je pro lidský organismus velice vyčerpávající. Ideálním prostředím pro odpočinek, relaxaci a načerpání nové energie je lázeňské prostředí. Pokud se rozhodnete udělat něco pro své zdraví a budete chtít vyzkoušet řadu lázeňských procedur ve Františkových Lázních, můžeme vám doporučit k vašemu pobytu Lázeňský hotel Pyramida. Moderní komplex hotelu Pyramida nabízí jak luxusní ubytování, tak veškeré lázeňské a wellness procedury.

 

http://www.hotel-pyramida.cz/lazenska-pece

http://www.hotel-pyramida.cz/pr-clanky

http://www.hotel-pyramida.cz/kazdy-si-najde-duvod-proc-ma-jet-do-lazni