Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Archive for Březen 2016

Exotické mango

Mango je plné důležitých látek, které naše tělo po zimě potřebuje. Navíc je velmi dobré, jeho chuť je nezaměnitelná. Vychutnejte si občas jedno zralé voňavé mango – nebudete litovat.

 

Mangovník je vysoký až dvacetimetrový strom. Jeho plody dorůstají do velikosti 300 g. Největší plody dosahují váhy až 2 kilogramy. Jsou oválné, mírně protáhlé a mají různé barvy (žlutou, oranžovou, červenou až zelenou). Dužina manga má sytě žlutou barvu, je vláknitá, šťavnatá a velmi voňavá. Chuť i vůně dužiny je zapříčiněná desítkami aromatických silic. Trochu připomíná broskev, ale jen velmi vzdáleně. Svůj původ má mango v Indii. Dnes už se ale pěstuje ve všech zemích s tropickým klimatem.

 

Účinky manga mají blahodárný vliv na zdraví i krásu. Díky jeho konzumaci posílíme celkovou imunitu a omladíme pleť a pokožku. Mango obsahuje významné antioxidanty, jako je vitamin C, A a E. Ty jsou nezbytné pro zdravý imunitní systém, zdraví buněk a ochranu před volnými radikály a degenerativními procesy. Velmi často bývá proto mango součástí čistících kúr. Vitamin A má vliv na sliznice, a pomáhá dokonce doléčit rýmu, kašel a záněty v krku. Navíc je áčko důležité pro zdravý zrak. Působí navíc preventivně proti šerosleposti. Mango dále obsahuje vitaminy skupiny B, zinek, měď, mangan, hořčík a draslík. Rozhodně je lepší dát si čerstvé mango než polykat vitaminové tablety. Máte problémy s usínáním, anebo vás trápí stres? I s tím si mango poradí. Vitamin B6 je velmi důležitý pro naše tělo. Při jeho nedostatku jsme nervózní, nesoustředění a nemůžeme dobře spát. Dokonce můžeme začít trpět i depresemi. Mango je důležité i pro zdravě vypadají pleť. Přirozenou barvu ji dodá betakaroten, mangan a měď. Vitamin B5 zlepšuje kvalitu vlasů a zabraňuje vypadávání vlasů. Díky zinku budou naše vlasy pevnější a zdravější. Mango je oblíbené i ve formě pleťové masky, které podporuje regeneraci a mladistvý vzhled pokožky. Z manga se také vyrábí různé krémy k projasnění a zjemnění pokožky.

 

Mango je opravdu lahodné ovoce perfektní chuti. Nejvíce vám bude prospěšné, pokud si ho dáte syrové a jen tak. Přesto se hodí i do ovocných salátů, různých sorbetů, zmrzlin nebo k jogurtu. V létě můžete zkusit i osvěžující drink s ledem a mangem, a to alkoholický i nealkoholický. Velmi oblíbený je i nápoj mangové lassi. Z manga se vyrábí také džemy a marmelády. Nemusíte si ho ale vychutnávat pouze na sladko. Hodí se i k masitým pokrmům nebo jako doplnění hermelínu či jiných sýrů.

S bolestmi pohybového aparátu do rehabilitačního a tréninkového centra Redpoint

S bolestmi pohybového aparátu do rehabilitačního a tréninkového centra Redpoint

Trpíte bolestmi zad, bolestmi pánve a kyčlí? Obtěžují vás bolesti krku – např. Whiplash, ztuhlý krk, bolesti hlavy? Máte potíže s ramenem nebo paží (zmrzlé rameno, tenisový loket)? Nemůžete pořádně chodit pro bolestivé obtíže dolních končetin (např. patelofemorální sy, skokanské koleno…)? Na veškerá tato musculoskeletální onemocnění vám pomůže Neurac® léčba, kterou nabízí rehabilitační a tréninkové centrum Redpoint. Navíc je léčebná metoda Neurac® nebolestivá a bez vedlejších účinků, vyžaduje však motivaci a koncentraci cvičícího klienta. Léčba totiž vychází z přesně upravených a dávkovaných cvičení a technik na zařízení Redcord Workstation Professional®. Aby byl léčebný efekt co nejvýraznější, Redpoint Hradec Králové při svých léčebných metodách používá také patentovaný vibrační aparát Redcord Stimula®.

Kurzy Redcord – terapie, wellness, sportovní vákonnost

Pracujete v oblasti fyzioterapie a rehabilitace? Právě vám jsou určeny kurzy Redcord, tedy kurzy pro fyzioterapeuty, lékaře a ostatní profesionály v oblasti zdravotnictví. Pohybujete se ve wellness a fitness? Vám přísluší kurzy pro osobní trenéry, Pilates instruktory a další profesionály, kteří se zabývají individuálním cvičením s klienty. Pracujete jako trenéři, instruktoři a cvičitelé? I vy se můžete zúčastnit kurzům Redcord, šitým vám přímo na míru. Stačí vyplnit příslušnou přihlášku a vybraného kurzu se zúčastnit.

Zabezpečovací systémy

Zabezpečovací systémy

Na současném trhu jsou detektory zabezpečovací systémy většinou v digitální formě. Díky tomu tak mohou zabezpečovací systémy propojovat efektivně více zařízení najednou, jako například kamerové systémy, detektory pohybu, fotobuňky, elektronické zámky, terminály, mechanické spínače a mnohé další. Bezpečnostní systémy jsou velmi oblíbené při odvrácení nejrůznějšího nebezpečí. Pokročilejší a vysoce moderní zabezpečovací systém je už je možné napojit na hlavní počítač v areálu, či okamžitě uvědomit bezpečnostní agenturu, policii a hasiče.

V případě, že se chcete o současných možnostech v zabezpečovacích systémech dozvědět mnohem více, můžete tak učinit na již zmíněné adrese kelcom-sc.cz. Určitě si přijdete na své, ať už třeba patří k těm náročnějším zákazníkům, či ne.

Povrch střechy vám budou všichni závidět

Povrch střechy vám budou všichni závidět

Se vzhledem souvisí i povrchová vrstva střešních krytin. Aby byl dojem elegance a pevnosti plechové střechy dokonalý, k dispozici vám je hned několik možností. Vybrat si můžete hladkou povrchovou úpravu, která disponuje velmi nízkou hmotností a snižuje pravděpodobnost výskytu mechů a řas, povrch s glazurou, která podporuje délku životnosti či kamenný granulát. Ten se vyznačuje barevnou stálostí. Poslední volbou je celohliníkový povrch. Ať už si vybere jakoukoliv variantu, vaše střešní krytinu vám budou moci závidět všichni sousedé.

Luxusní kožené sedací soupravy Praha nestárnou

Luxusní kožené sedací soupravy Praha nestárnou

Pokud toužíte po tom, aby vaše sedací souprava vypadala i po letech stále pěkně, měli byste vybírat z kožených sedacích souprav. Kožené sedací soupravy Praha se velmi snadno udržují, dobře vypadají a jsou odolné. Zajímají vás luxusní sedací soupravy Prahaa chtěli byste o tomto sortimentu získat více informací? Neváhejte kontaktovat některé z interiérových studií Nábytku Říha.

Fishunt.cz, když milujete rybaření

Fishunt.cz, když milujete rybaření

Mnoho lidí, zejména tedy v zastoupení mužské populace, miluje vstávání v brzkých ranních hodinách, sbalí si rybářské potřeby a vyrazí ke svému oblíbenému místu, kde berou. A vlastně proč ne, když si tam odpočine, vyčistí hlavu a celkově se zrelaxuje. Pokud chcete svému muži, tatínkovi, bratrovi či kamarádovi, který je nadšenec do rybaření, udělat radost, rozhodně zavítejte na specializovaný internetový obchod, který najdete na adrese fishunt.cz, který je zaměřený na prodej rybářských potřeb.

Ráj pro rybáře

Rybaření je bez debat jednou z nejoblíbenějších koníčků nejen u nás v Česku. Ticho, klid a mír při rybaření je právě to, co milovníci rybaření u vody vyhledávají a do poslední minuty si také vychutnávají. Jelikož se ovšem jedná o skutečný koníček a v mnohých případech také o velkou životní vášeň, padají do rybaření také nemalé finanční částky. Přeci je kvalitní rybářské pruty něco málo stojí a rybářské navijáky stejně tak. Ovšem na již zmíněné adrese fishunt.cz si můžete pořídit vysoce kvalitní rybářské potřeby za velmi sympatické ceny. Přesvědčit se můžete sami.

Deratizace štěnic nejen pro Prahu a Brno

Provádíme deratizaci štěnic, švábů, mravenců a hmyzu v celé ČR. Deratizace je nejvíce zaměřena na města Praha a Brno, ale i další velké města jako Ostrava, Plzeň nebo Olomouc. Hubení štěnic a švábů vyžaduje velice profesionální přístup, který má naše firma na deratizaci, protože máme dlouholeté zkušenosti. Přijedeme neoznačeným vozem v civilním obleku, takže nikdo v okolí nic nepozná, přistupujeme maximálně profesionálně a díky odborné deratizaci a hubení máme vysokou účinnost. Nebojujte se škůdci vlastními silami, protože běžnými dostupnými prostředky je nevyhubíte, naopak se štěnice stanou odolnější a více se šíří po celém bytě nebo obytném prostoru. Na deratizaci je třeba použít speciální účinné prostředky, které používáme na deratizaci a hubení štěnic, švábů a hmyzu. S deratizací máme zkušenosti z velkých měst jako je Praha a Brno, proto jsme schopni si poradit se všemi škůdci.

Darujte ženě bižuterii

Darujte ženě bižuterii

Vraťme se však ještě k ženám – dámské náhrdelníky, náramky pro dámy, Shamballa bižuterie, náušnice bižuterie a bižuterie obecně jsou nezbytnými doplňky každé ženy. Je určitě příjemné, pokud mohou tyto doplňky ženy nakupovat za příjemné ceny, a přitom v módních designech, zkrátka trendy. Pokud už si takový doplněk žena nekoupí sama, rozhodně by jím tu a tam měla být obdarována.

Obraz dle vaší vlastní fantazie

Obraz dle vaší vlastní fantazie

Tím hlavním, co chtějí všichni, kteří si budují moderní bydlení, je unikátnost. Není totiž příjemné přijít někam, kde najdete stejnou výzdobu a stejné dekorační motivy, jaké máte doma. Skvělé řešení této situace nabízí obrazy na zeď podle motivu. Jednoduše si nakreslíte či navrhnete přesně to, co byste si na obrazu přáli mít a mít to tam budete. Pokud nejste zdatní malíři a kreslíři, existuje i možnost obrazů na zeď z fotografie. Funguje to úplně stejně, jen nakreslený motiv vyměníte za fotografii, kterou chcete v rámu zvěčnit.

Představujeme obrazy budoucnosti

Představujeme obrazy budoucnosti

Obrazy zkrášlují stěny interiérů již od nepaměti. Již pravěcí lidé vyřezávali svými pazourky momenty ze svých životů do skály. Vývoj od té doby enormně postoupil kupředu a dnes se do popředí dostávají produkty jako obrazy na zeď podle dílů, tedy moderní a jedinečné obrazy.

Obrazy atypických tvarů i rozměrů

Doba, kdy byl na celistvém plátně vyobrazen jediný prvek, již dávno pominula. V poslední době velmi frčí obrazy, které lze rozdělit na několik dílů. Jednotlivé části, kterých může být například až 7, od sebe odděluje malá mezera. Takové obrazy představují velice zajímavé zpestření interiéru. Jejich výhody začínají zajímavou cenou, pokračují přes možnost vytvoření atypických tvarů a končí u schopnosti zaplnit i veliké prostory. Motivy na dílech jsou buď různé, nebo se jedná o jediný rozdělený prvek. Vyobrazeno může být prakticky cokoliv od abstraktních tvarů až po obrazy na zeď se zvířaty.

Kam s hodinami? Přeci na obraz!

Závěrem zmiňme jednu vysoce praktickou věc. Spoustě lidí chybí v jejich domácnostech hodiny a nekupují si je pouze z toho důvodu, že nezapadají do designu jejich interiéru. Tento problém lze velmi snadno vyřešit pomocí obrazů na zeď s hodinami. Jde o spojení praktického – čas s estetickým – obraz. Získáte tak jedinečný doplněk, kterým se nemůže chlubit jen tak někdo.

Účelnost a krása dámských kabelek

Účelnost a krása dámských kabelek

Účelnost a krása se snoubí v dámských kabelkách. Ženy toho přece potřebují mnohem více než muži! I kdybychom uznali, že doklady, peněženku a klíče, mobilní telefon, diář, psací potřeby a brýle potřebuje obé pohlaví stejně, kapesníčky ani kosmetickou taštičku u sebe muži většinou nenosí. A tak je dobře, že balkystyle.cz přišel nejen s psaníčkovými dámskými kabelkami a menšími kabelkami do ruky, ale také s Crossbody kabelkami, shopper kabelkami a ruksaky do města. Těžko říci, který druh jmenovaných kabelek patří k těm nejpraktičtějším. V případě, že se chce žena stavit po práci pro drobný nákup v obchodě, potom bude ruksak nebo velká dámská shopper kabelka určitě tím nejlepším řešením. Pokud se rozhodnete pro některou z kabelek v bohatém výběru, které zmíněný e-shop nabízí, nakoukněte i do sekce stylových čepic. Určitě to stojí za to.

Pořiďte si levné elegantní a noblesní náramky pro dámy

Pořiďte si levné elegantní a noblesní náramky pro dámy

Pokud máte rády levné, a přitom stylové puzetové náušnice, rozhodně si vyberete v e-shopu  balkystyle.cz. Elegantní čtyřlístky v červené a černé barvě, nádherné kytičky se zlatými středy, srdíčka a další vzory čekají právě na vás. Zkrátka nepřijdou ani ty z vás, které dávají přednost visacím náušnicím, popřípadě kruhovým náušnicím. Zkrátka náušnice bižuterie, ale také originální Shamballa bižuterie je připravena pro dívky a ženy bez rozdílu věku. K cenově dostupné bižuterii, kterou zmíněný e-shop nabízí, patří také náramky pro dámy, které jsou trendy, vypadají elegantně a noblesně, a přitom stojí opravdu pouhých pár korun. Ostatně, ani dámské náhrdelníky, ať už mohutné, náhrdelníky s přívěskem nebo korálové náhrdelníky, nejsou k zahození – právě naopak. Tak třeba takový trendy náhrdelník s přívěskem imitujícím sluneční brýle je právě nyní vysoce módním a žádaným artiklem.

Hodinky – měřič času, který zdobí

Balkystyle.cz si také velmi zakládá na doplňku, který většina z nás považuje za nepostradatelný. On také s největší pravděpodobností nepostradatelný je. Většina z nás ho nosí dennodenně, někteří ho neodkládáme ani v domácím prostředí. Je určen mužům, ženám i dětem a v business prostředí se bez něj vůbec neobejdeme. Už víte, o jakém doplňku mluvím? Ano, správně. Řeč je o dámských hodinkách, pánských hodinkách a dětských hodinkách, které nejsou pouhými měřiči času, ale také šperkem a doplňkem, který zdobí.

Moderní typy ochranných pletiv:

Moderní typy ochranných pletiv:

  • Ostnaté dráty- osvědčená metoda ochrany, kdy jsou z velice pevných drátů vyrobeny ostny. Tyto ostny jsou stabilní a jen velmi těžko je ohnete, navíc disponují povrchovou zinkovou úpravou. U moderních ochranných plotů pak lze využít také plastovou povrchovou úpravu. Hlavním cílem těchto povrchových úprav je samozřejmě větší odolnost proti klimatu a jeho negativním vlivům, tedy především korozi.
  • Žiletkové spirály- druhou možností jsou žiletkové spirály, kdy je drát vybavený dosti ostrými břity. Na rozdíl od ostnatého drátu zde může dojít nejen k popíchání, ale také k pořezání. Obdobou tohoto ochranného prvku, vhodného k domu, zahradě, ale především do firmy, kde potřebujete ochránit majetek, jsou pak velmi moderní ploché pásky s žiletkami.
  • Protipřelezové pilky- nemůžeme opomenout velmi efektivní ochranné prvky oplocení, které se využívají především u vstupních branek a bran. Jedná se o protipřelezové pilky, disponující skutečně ostrými a špičatými hroty. Ty ztěžují přelezení branky a můžou mít různé délky, různé rozteče zubů. Ani zde by neměla chybět kvalitní povrchová úprava, která zajistí ochranu proti rezavění.

Vydejte se hledat inspiraci pro životní styl

Vydejte se hledat inspiraci pro životní styl

Jak změnit životní styl, aby vás to moc nestálo? Jak a kde hledat inspiraci pro životní styl? Jak se zbavit prokrastinace? Nejlépe tak, že se odstřihnete od všech rušivých vlivů – vypnete telefon, odložíte knihy a časopisy a strávíte nějaký čas (například víkend) sami se sebou, bez rušivých elementů. Probírejte si v hlavě pouze činnosti, kterým byste se rádi v budoucnu věnovali. Nebaví vás televizní programy? Nedívejte se na ně! Komunikujete na několika sociálních sítích a nestíháte? Odpojte se! Jezděte vlakem a autobusem – můžete číst a ne se jako řidič stresovat v kolonách! A tak bychom mohli pokračovat dále. Pokud je to však vaše práce, která vás nenaplňuje, máte pouze dvě možnosti – naučit se ji milovat, nebo ji změnit.

Vyzkoušejte i bylinné tobolky a jedlé rostlinné oleje

Vyzkoušejte i bylinné tobolky a jedlé rostlinné oleje

Nestačí však pečovat o sebe pouze z vnějšku, ale je třeba dodávat tělu i potřebné extrakty vnitřně, aby tělo posílily a povzbudily. Zvláště v tomto jarním období je to velmi důležité. Zdravý e-shop Lampone.cz má pro nás připravené bylinné tobolky (extrakty) z česneku, guarany, klanoprašky, kozlíku, kustovnice čínské, lichořeřišnice, spiruliny, ženšenu, brusinky a dalších. Pokud je doplníme zdravými jedlými rostlinnými oleji, například kokosovým extra panenským v BIO kvalitě, budeme stále mladé a krásné.