Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Archive for Květen 2015

Špenát jako superpotravina

S lososem a borůvkami patří špenát k nejdůležitějším superpotravinám. Špenát se vyznačuje zdravotními účinky, které předčí většinu ostatních potravin. Opravdu je špenát jednou z nejzdravějších potravin? Ano a ne. Ano, protože obsahuje mnoho živin se zdravotními účinky. Ne proto, že některé potraviny, zejména další tmavězelená listová zelenina jako kapusta a zelí, poskytují podobné látky. O zdravotních účincích máme nejvíce informací. Pro obsah živin se špenát zkoumal v bezpočtu zajímavých studií.

 

Špenát obsahuje:

 • Synergicky působící živiny (fytonutrienty)
 • Málo kalorií
 • Lutein/zeaxantin
 • Betakaroten
 • Rostlinné omega-3 mastné kyseliny
 • Glutation
 • Alfa-lipoovou kyselinu
 • Vitamin C a E
 • B vitaminy (triamin, riboflavin, B6, kyselinu listovou)
 • Minerální látky (vápník, železo, hořčík, mangan a zinek)
 • Polyfenoly
 • Betain

 

Studie prokazují, že konzumace špenátu snižuje riziko:

 • Nemocí srdce a cév, zahrnující mozkovou mrtvici a ischemickou chorobu srdeční
 • Některých druhů rakoviny včetně tlustého střeva, plic, kůže, dutiny ústní, žaludku, vaječníků, prostaty, prsu
 • Věkem podmíněné makulární degenerace (VMD)
 • Katarakty

 

Proč patří špenát a další listová zelenina k tak zdravým potravinám? V minulosti mohli vědci poukázat na jednu nebo dvě živiny, které se vyskytují ve špenátu, zvláště na železo. Na základě našich současných znalosti o mikronutrientech víme, že za zdravotní účinek listové zeleniny zodpovídá synergický účinek mnoha živin a fytonutrientů. Ve špenátu najdeme i koenzym Q10, který považuje uznávaný vědec v oblasti antioxidantů Dr. Lester Packer za důležitý antioxidant, působí v součinnosti s vitaminem C, E a glutationem. Hraje podstatnou roli v ochraně pokožky proti volným radikálům vznikajícím slunečním zářením a podporuje činnost mitochondrií při tvorbě energie (mitochondrie jsou buněčné elektrárny). Špenát obsahuje významné množství tohoto důležitého antioxidantu. Důležitou látkou je i betain, který je derivátem cholinu, esenciálního tuku a reguluje metabolismus homocysteinu. Přípravky s betainem snižovaly hladinu homocysteinu a tím riziko kardiovaskulárního onemocnění. Homocystein lze snížit kombinací kyseliny listové a betainu ve stravě. K nejbohatším zdrojům betainu patří špenát, pšeničné výhonky, ovesné otruby, pšeničné otruby a celozrnný pšeničný chléb.

 

Čerpáno z knihy: Superpotraviny (Steve G. Pratt, M. D. a Kathy Matthewsová)

Sežeňte si důležité autodoplňky ke svému autu na přehledných webových stránkách

Pátráte po konkrétních autodoplňcích ke svému vozu? Pokud si chcete udělat jízdu komfortnější, příjemné, bezpečné a jednoduché, jistojistě se neobejdete bez různých autodoplňků. Už za pár korun zakoupíte do svého vozu kvalitní vybavení, jež vám jízdu stoprocentně zpříjemní a zkvalitní. Pusťme se společně do zjišťování, jaké z doplňků do automobilů se v současnosti řadí mezi nejpopulárnější.

Kvalitní autorádio do všech typů aut

Když chcete poslouchat hudbu, rozhlas, nebo zpravodajství, nezbývá vám než si koupit autorádio. Již za cenu tisíc korun si můžete pořídit pěkné autorádio, které disponuje pestrou nabídkou funkcí. Přejete-li si autorádio s USB diskem a bluetooth přijímačem, je ideální připlatit si pár korun navíc. Téměř každý dokáže zapojit nově zakoupené autorádio. Opatřete si nové autorádio s barevným podsvětlením dle svého gusta.

Jestli toužíte po tom, aby vaše rádio vydávalo opravdu kvalitní zvuk, měli byste vybavení rozšířit o odpovídající reproduktory do auta. Jestli vlastníte postarší auto, je pravděpodobné, že ty originální reproduktory do auta je nutné vyměnit. Zvláště automobily starších ročníků disponují pouze předními reproduktory, a pokud si žádáte, aby reprodukovaná hudba hrála stejnoměrně po celém vozidle, je třeba investovat i do zadních reproduktorů. Výborné reproduktory do auta každý řidič rozezná dle schopného výkonu, jejich vysokého frekvenčního rozsahu a citlivosti. To je hlavní výčet parametrů, které byste při výběru vhodných reproduktorů do auta neměli zapomenout.

Pohodovou jízdu vám zajistí autodoplňky z obchodu Všeproauto.eu

Avšak e-shop Všeproauto.au nezahrnuje pouze autorádia a reproduktory do auta, ale i spoustu doplňků potřebných do vašeho autovybavení. Námi nabízená zvuková škála nezapomíná rovněž na zesilovač do auta, se kterým se požitek z poslouchané hudby stane stoprocentním. Nabídka e-shopu Všeproauto.eu dále zahrnuje autoantény, centrální zamykání, černé skříňky, držáky mobilních telefonů a tabletů, mlhovky, sady kabelů k zesilovači, audiokabely, napájecí zdroj, kamerové parkovací asistenty, dále rozmanité vůně.

Pokuste se své problémy účinně řešit

Pokuste se své problémy účinně řešit

Erektilní dysfunkce je častou poruchou, trápící starší i mladší muže. Způsobuje frustrace, stres a pocity méněcennosti. Zasahuje tím pádem i do běžného života. Lepší než se s tím smířit, je ale pokusit se s tím něco udělat. Většina mužů si může pomoct s těmi správnými prostředky. Pokud jste už zoufalí, zkuste nejúčinnější kamagru. Této lék pomáhá mnoha mužům. Přípravky na podporu erekce jsou obecně velmi žádané, protože tyto potíže trápí stále mladší muže. Nejedná se ale o žádná afrodisiaka nebo hormony. Proto neztrácejte sebevědomí a chuť do života, a zkuste Kamagru.

Co všechno obnáší montáž klimatizace do domu a bytu

Blíží se horké letní dny a každý z nás by nejraději strávil den venku, než v kanceláři nebo doma, kde jsou práce a soustředění velice obtížné. Nejhůře jsou na tom ti z nás, kteří mají byt nebo kancelář v horních patrech budov a případně natočení okna na jižní stranu.

Jak docílit soustředění doma a na pracovišti a jak neprobdít horké letní noci díky levná klimatizace?

Řešením je montáž klimatizace, která ochladí Vaše prostory a zaručí Vám zvýšení Vašeho rodinného pohodlí  a efektivnější pracovní nasazení. Klimatizace do bytu a domu nejen příjemně ochladí, také průběžně obměňuje vzduch v místnosti, čím klimatizace udržuje stálou teplotu a filtr klimatizace zbavuje ovzduší roztočů, virů, alergenů a pilů. Díky filtraci vzduchu klimatizace také příznivě působí na lidi trpící alergií.

Jak správně zvolit montáž klimatizace a jaké typy klimatizací jsou nejčastěji používány?

Klimatizace se skládá z venkovní a vnitřní jednotky. Její montáž je složitá a proto bychom tuto práci měli přenechat odborníkům. Levná klimatizace už není jen snem, v současné době je na trhu mnoho kvalitních klimatizací za rozumnou cenu.

Mezi nejčastější typy klimatizace do domu a bytu patří nástěnná klimatizace, která je plně dostačující do středně velkých místností. Pokud ale chceme ochladit větší místnost, je vhodným řešením použít klimatizaci kazetovou.

Montáž klimatizace je v létě vyhledávanou službou a průběh montáže klimatizace do bytu a domu je docela rychlý. Nejprve přijede technik zaměřit Vaše prostory, poté stanoví cenovou nabídku a nakonec probíhá samotná montáž klimatizace, která trvá většinou 3-4 hodiny. Po dokončení prací pracovníci uklidí nepořádek vzniklý při montáži a klimatizace je připravena k omažitému použití.  Levná klimatizace do domu a bytu je efektivním řešením pro letní horké dny.

Sídlo firmy na dobré adrese

Na scénu moderního světa se stále častěji dostává slovo, virtuální sídlo firmy. Pro úspěšné podnikání je zapotřebí zajistit pro svou společnost reprezentativní sídlo společnosti. Tento typ služby je zajímavý a usnadňuje podnikatelům mnohé administrativní a odborně provedené práce. Pražské lokality jsou pro kanceláře jistě lukrativními místy. Je velice trendy využívat tuto možnost virtuálních pracovních prostor hned z několika důvodů. Nejpřitažlivějším faktorem jsou jistě nižší náklady, které každá firma uvítá. Působivé a moderně vybavené kanceláře jsou velice atraktivní. Uskutečňovat obchodní schůzky a jednání s budoucími klienty ve stylových restauracích je beze sporu finančně náročné. Navíc si mohou klienti myslet, že společnost nemá řádné kanceláře a jednací místnosti, a tím si udělají špatný obrázek. Investovat do reprezentativních prostor je tedy nadmíru důležité.

Co vše můžete díky virtuálnímu sídlu mít?

Jak je výše zmíněno, tak vám zajistíme prestižní sídlo firmy v Praze, podrobné informace naleznete na www.profi-kancelar.cz. A to nejen adresu, ale také označení firmy na budově, využití služeb recepce, včetně obsluhy návštěv a další. To vše v základním balíčku. Pokud patříte mezi náročnější podnikatele, tak tu máme řešení, které si můžete nakonfigurovat přímo na míru vašim požadavkům a potřebám. Konkrétně je to neomezený příjem korespondence a vlastní pevná linka, která bude přesměrovaná přímo na váš osobní telefon. Jestli vám však nestačí ani toto, tak pro vás máme ještě připravenou telefonní linku s operátorem (bude se představovat jménem vaší firmy, předá vzkaz apod.) a zasedací místnost, která bude určena pro jednání vaší firmy. To byl výčet těch nejzajímavějších možností a řešení, jež jsou k vašim službám. Seznam je samozřejmě mnohem delší, ale více informací získáte přímo na našem webu.

Naše centrum nabízí komplexní řešení pro podnikatele, ať už asistence při založení vaší společnosti, poskytnutí sídla firmy, obsluhu zákazníků, vedení účetnictví až po další administrativní úkony. Nechte tedy vaše starosti s touto formální a administrativní stránkou věci na nás a vy mějte čistou hlavu a koncentrujte se pouze na váš byznys.

Sídlo firmy může být situováno v  centru hlavní metropole, v různých kancelářských budovách, které se nachází třeba na Praze 1, Praze 2, Praze 3 nebo na Praze 9, a o něž je patřičný zájem.

Nejúčinnější lék Kamagra na poruchy erekce

Asi každý zná lék s názvem Viagra. Není ale jediný s tou jistou účinnou látkou na trhu. Stejně skvělý je i lék s názvem Kamagra. Jedná se o generikum, tedy lék se stejnou účinnou látkou ale jiným obchodním názvem. Erektilní dysfunkce je velmi častou poruchou, která trápí mnoho mužů. Partneři tímto problémem mohou být traumatizovaní a frustrovaní, zasahuje i do běžného života. Než se s tím smířit, je mnohem lepší vyhledat lékaře a pokusit se svůj problém řešit. Přírodě lze poměrně dobře pomoci, pokud máme ty správné prostředky. A jestliže už jste zoufalí, možná právě vám pomůže nejúčinnější kamagra, lék, který od frustrace pomohl a ještě pomůže mnoha mužům. Potíže s erekcí nemusí mít jen muži vysokého věku, stále častěji trápí i muže mladší, kteří by si ještě rádi života užívali plnými doušky a se vším všudy. Proto jsou léky na podporu erekce tak žádané a vítané.

Neztrácejte sebevědomí, zkuste Kamagru

Bez možnosti erekce ztrácí muž sebevědomí, jistotu, tato skutečnost se podepíše na jeho duševní pohodě, pracovní výkonnosti a partnerského soužití. Sexuální dysfunkce muže má ale negativní vliv i na sebevědomí ženy. Může si připadat neatraktivní nebo dokonce přemýšlet o tom že vztah spěje k zániku. Zkrátka tato skutečnost neprospívá nikomu. Velmi často vzniká kvůli neadekvátním reakcím začarovaný kruh, ze kterého se partneři špatně dostávají ven. Naštěstí existují léky, které v mnoha případech pomohou. Nejlevnější kamagra je skvělý lék na poruchy erekce a na erektilní dysfunkce. Říkáte si, zda není horší než známější Viagra? Nemůže být. Jedná se o stejno účinnou látku, pouze o jiný název léku. Dokonce existuje i v různých vylepšených variantách.

Bojujte efektivně s erektilní dysfunkcí

V životě každého člověka hraje sexuální život velmi důležitou roli. Nelze opomíjet nebo brát na lehkou váhu. Proto léky jako kamagra vzbuzují velký zájem veřejnosti. Působí totiž příznivě na erekci a přitom se nejedná o afrodiziaka. To je obrovská výhoda. Kamagra prodej je nejznámější konkurent a generikum Viagry. Jelikož výrobce nemůže používat stejný obchodní název, zvolil podobný. Jedná se o účinnou látku sildenafil, která je přítomná i ve Viagře a která je dobře vyzkoušená a známá.

Není vám lhostejný původ zboží, které nakupujete?

Záleží vám na tom, odkud pochází vybavení a doplňky, které máte doma? Neradi kupujete pro své děti hračky, které se vyrábí ve východních zemích, z často velmi nekvalitních a zdravotně závadných materiálů? Máme pro vás portál, kde dostanete pouze kvalitní české výrobky.

Tuzemské zboží nejvyšší kvality

Spolehněte se na obchod, který nabízí široký sortiment zboží od tuzemských výrobců. Můžete koupit cokoliv od hraček pro děti, vybavení domácnosti, potřeb pro zahradu, sportovního vybavení, až po nábytek. Kvalitu zboží pravidelně kontrolujeme, abychom našim zákazníkům mohli nabídnout jen to nejlepší. Právě proto, že jsme si jisti precizním provedením každého zboží, nabízíme svým klientům stoprocentní záruku spokojenosti, kdy je možné do 14 dnů jakékoliv zakoupené zboží z našeho sortimentu bez udání důvodů vrátit. Jsme držiteli certifikátu český podnik, který dokládá pravdivost původu našeho sortimentu. Vybírejte z našeho širokého sortimentu a zásobte svoji domácnost kvalitními výrobky z naší země.

Komfortní ubytování na Slovácku? Penzion U Kulky

Město Kyjov je známé pořádáním zajímavých kulturních akcí a nabídkou turistických památek, vč. nádherných přírodních scenérií, skvělého vína a jídla. Pro rok 2015 je pro návštěníky Kyjova připravena celá řada zajímavých akcí.

Folklór, kultura, sport a ubytování Kyjov

Turisté se zde mohou seznámit se zdejší hudbou a tanci na nejstarším regionálním festivalu s názvem Slovácký rok, zatančit si při mnoha hudebních večerech s cimbálovou muzikou, navšítvit výstavu spisovatele Bohumila Hrabala nebo třeba expozici Hraček ze staré půdy. Naplánované jsou rovněž populární Martinské hody, Kateřinská zábava a tradiční vánoční slavnosti. Návštěvníkům Kyjova, kteří shání ubytování Kyjov v příjemné atmosféře, lze jen doporučit Kyjov penzion U Kulky.

Za skvělé jídlo, dobré pití a příjemnou atmosféru ručí penzion Kyjov – U Kulky – nacházející se v srdci města Kyjov, penzion má kapacitu osmdesát míst a krom pohostinné, rodinné atmosféry nabízí perfektní zázemí pro cyklisty, rodiny i skupiny přátel. Při plánování firemního víkendu či rodinné dovolené se obraťte na penzion Kyjov. Potěšeni budete rozhodně příznivými cenami, kvalitním domácím jídlem doplněným o výborné moučníky či opékaná, grilovaná i uzená masa.

Kyjov a cyklistické stezky v jeho okolí

Milovníci náročnější cyklistiky, ale i cyklistické rodiny s vozíky za kolo pro děti budou mile překvapeni četností tras. Kyjov penzion leží v srdci Kyjova, a tak si každý cyklista může vybrat podle náročnosti a délky trasu, která mu bude nejvíce vyhovovat. Za vidění stojí Kulkova mutěnická cyklostezka, Vyhlídka, Krajem folklóru a povodní a Krajem orchidejí, oškoruší a pálenic do Suchovské republiky.

Proč jsou doporučovány výkačky bez cukru?

Proč jsou doporučovány výkačky bez cukru?

Jak potvrzují zubaři v Praze, je dokázáno, že žvýkačky bez cukru snižují výskyt zubního kazu. Žvýkání stimuluje průtok slin, které tlumí účinek kyselin (zvyšují pH) a pomáhají odolnosti proti nim. Žvýkejte žvýkačky, které jsou slazené xylitolem – snižují výskyt zubního kazu víc, než ty, ve kterých jsou použita jiná sladidla. Možná tak na dlouho oddálíte nutnost nechat si zavést zubní implantáty Praha.

Krásný domov na celý život

Krásný domov na celý život

Přeci jen si většina z nás svůj domov zařizuje jednou, maximálně dvakrát za život. Není proto od věci si k tomu přizvat odborníky, kteří vám s tím pomohou. Navíc mohou přijít se zajímavými nápady, které celý byt změní a udělají i z nepraktického bytu velmi příjemné bydlení. Realizace interiérů Praha je tu pro všechny, kteří si přejí mít krásná domov bez zbytečných starostí, zda se tamta tapeta hodí k téhle barvě stěny a podobně.

Profesionálové ze Zaki Design jsou tu právě od toho, aby vám přinesly zajímavé návrhy vašeho domova a také vám pomohli se samotnou realizací. Vaší starostí bude jen říct, zda se vám to líbí či nelíbí. Pokud budete mít sami konkrétní nápady a připomínky, jen líp.

Drcený led

Drcený led

Výrobníky drceného ledu jsou vhodné hlavně do velkých podniků, kde se prodává velké množství mojita a jiných tropických koktejlů. Pro velký provoz, není tedy nic lepšího, než mít hotový drcený led přímo z výrobníku. Koupi by měly zvážit i mléčné bary, ve kterých jede velké množství milkšejků. Do milkšejků připravovaných v mixérech, je drcený led vhodný především proto, aby se mixér příliš nezatěžoval a prodloužila se tak jeho životnost. Přece jen led není voda, ale spíše beton, který je třeba rozdrtit. Pokud máte menší provoz, stačí vám výrobník kuželového ledu, zásobník na led a drtič ledu.

Stěhování, které je také levné

Stěhování, které je také levné

Mamut zajistí stěhování firem v Praze a okolí, a to vždy s náležitým pojištěním do jednoho milionu korun. Postará se ovšem také o přemístění nadměrných břemen a těžkých předmětů. Které to například mohou být? Piano jsme si už zmínili, ale to není zdaleka největší problém. Představte si, že musíte stěhovat kupříkladu těžké a objemné stroje z kanceláří nebo dílen. V takovém případě je již nutné dobře plánovat a právě levné stěhování Praha s Mamutem vše zajistí.

Zánět dásní nepodceňujte

Zánět dásní nepodceňujte

Při parodontologické vyšetření v zubní ordinaci Praha by zdravé dásně neměly krvácet. Pokud krvácejí, je to první příznak zánětu dásní. Zánět způsobují bakterie, které se nacházejí v měkkém povlaku. Je to tedy jasný ukazatel, že si špatně čistíte zuby (neodstraňujete plak).

Pokud dáseň krvácí při čištění mezizubního prostoru, není třeba se ničeho obávat, ale je třeba směle pokračovat v pravidelném čištění (jak vás naučí na dentální hygieně v Praze). Uvidíte, že do týdne krvácení zmizí. Právě to pro vás bude signálem, že si zuby čistíte správně.

Krvácení jen na jednom místě může způsobit i nevhodně zhotovená plomba, či umělá korunka. Neodstraněný povlak časem ztvrdne, vytvoří se zubní kámen, který rovněž může dráždit dásně. Neváhejte a pomoz hledejte u stomatologa v Praze.

Výjimečné vlastnosti hliníkových oken

Výjimečné vlastnosti hliníkových oken

Dalším řešením jsou hliníková okna Praha. Jedná se sice o trochu nákladnější záležitost s vyšší pořizovací cenou, stojí ale za to. Jejich cena se vám rychle vrátí. Vypadají velmi moderně a reprezentativně, hodí se pro stavby i rekonstrukce, do města i na vesnici. Velmi sluší moderním budovám. Využívány jsou nejmodernější výrobní postupy a kvalitní materiál. Tato okna mohou mít mnoho dekorů a vzhledů. Hliníková okna Brno jsou stálá a pevná, hodně toho vydrží.  Dá se říct, že jde o okna na celý život. Pokud nechcete či nemůžete mnoho investovat, zvolte plastová okna žďár nad sázavou. Pokud vám nevadí připlatit si, a získat okna na desítky let, zkuste ta z hliníku.

Tepelná čerpadla pro ekologičtější vytápění

Tepelná čerpadla pro ekologičtější vytápění

Moderní technika přináší i nové možnosti vytápění. Chcete se chovat více ekologicky a využít dostupné zdroje tepla? Pak zkuste namontování tepelných čerpadel Praha. Teplo už nebude zbytečně unikat z budovy a vy uděláte něco dobrého pro naši planetu. Pořídit si můžete třeba oblíbená tepelná čerpadla vzduch vzduch Sinclair nebo tepelná čerpadla vzduch voda Toschiba. Do každého domu se může hodit trochu jiné zařízení, proto si nechte odborně poradit.