Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Týmové i individuální sporty vyžadují kvalitní sportovní vybavení

K týmovým sportům patří lední hokej, jeden z nejrychlejších sportů. Pro něj, ale i pro mnoho dalších, je zapotřebí mít speciální vybavení, a to jak pro zápasy, tak i na tréninky. Výběr sportovního vybavení se nevyplácí podcenit. Má velký vliv na výsledky, bezpečnost i na pohodlí. V hokeji se vyžaduje rychlost, obratnost, síla a rovnováha. Tyto dovednosti se musí trénovat, a k tomu existují i různé pomůcky. Ty se spolu s tréninkovým příslušenstvím pořizují ve speciálních kamenných i internetových prodejnách, podobně jako sportovní oblečení a doplňky.

Hlavní i doplňkové vybavení sportovců

K základnímu vybavení hokejistů patří bezesporu brusle, helma, hokejka, chrániče a speciální kalhoty. Ke zvyšování dovedností při tréninku existuje speciální tréninkové vybavení. Pokud se totiž chcete něčemu věnovat na vyšší úrovni, musíte pro to něco udělat a je zapotřebí efektivní a pravidelný trénink. Pro trénink rychlosti a obratnosti, stejně jako trénink síly a rovnováhy, existují pomůcky, bez kterých by to na vrcholové úrovni určitě nešlo. Může jít o různé překážky, míčky, závaží, švihadla, medicinbaly, trx pomůcky a mnoho dalšího.

Odolnost a bezpečnost

Vybavení pro lední hokej i další sporty musí být především bezpečné a odolné, kvalitní a příjemně se používat. Krom zvyšování výkonu je žádoucí se co nejlépe chránit před úrazy. Během tréninku se používají různá závaží na brusle, vesty se závažím, a také překážky. Hráči ale netrénují pouze na ledě. Chodí i do tělocvičny nebo běhat. V tělocvičně využijí medicinbal nebo bosu venku i uvnitř se hodí švihadlo, brzdící padák nebo trx popruhy. Pro promo akce se vyrábí speciální sportovní promo vybavení, například ochranné klece pro akce nebo beerpong. Fanoušci ocení kšiltovky gongshow.

 

Comments are closed.