Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Žebříky jsou praktickými pomocníky!

V žádné domácnosti nesmí chybět žebřík. Je jedno, jestli bydlíte ve velkém rodinném domě či menším bytě. Před nákupem žebříku si ale musíte uvědomit, k čemu všemu ho budete používat. Bude stát venku? Budete s ním čistit okapy, opravovat exteriér či česat jablka? Nebo ho budete mít uvnitř a spíš bude sloužit jako pomocník při domácím úklidu? Ať už se počítáte mezi kutily anebo ne, bez žebříku se doma prostě neobejdete.

 

Žebříky dřevěné, žebříky železné, žebříky hliníkové…

Dnes už se ve výrobě upouští od klasických dřevných žebříků, jak jsme je znali z dřívějška a vyrábí se žebříky ze železa, hliníku nebo z plastu. Pokud si kupujete svůj první žebřík a přesně nevíte, na co všechno ho budete potřebovat, bude lepší sáhnout po trojdílném kombinovaném, který je ze všech nabízených žebříků nejvíc variabilní. Z jednoho kusu tak můžete vytvořit výsuvné štafle, štafle a výsuvný žebřík. Za materiál bude nejlepší zvolit hliník, protože se vám bude snadno přenášet. Což ocení hlavně ženy.

 

Železné žebříky jsou těžší, což se pozitivně projevuje na jejich nosnosti, negativní dopadl to ale má na jejich váhu. Bude se s nimi hůř manipulovat. Hliníkové žebříky jsou lehkou a skladnou variantou klasického žebříku. Jsou odolnější než plastové a lehčí než železné. Dají se jednoduše složit a tak vám nezaberou moc místa.

 

Na co dát pozor při výběru žebříku?

A jaké požadavky musí splňovat kvalitní žebřík? Určitě musí mít protiskluzovou ochranu, která zaučí bezpečnost práce. Je dobré dát pozor na to, kolik mají žebříky příček, jak jsou široké a jestli jsou ochráněny protiskluzovou vrstvou. Ohlídejte si také jejich rozestup. Žebříky, které toto nesplňují nebo na první pohled vypadají nestabilně či poškozeně, si rozhodně nepořizujte. Tak jako všude platí i tady, že bezpečnost je na prvním místě.

Comments are closed.