Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Keramzit a perlit, jaký je mezi nimi rozdíl?

Oblíbená inertní pěstební média ve tvaru kuliček jsou keramzit a perlit. Tento tvar je velmi důležitý pro jejich vlastnosti a využití. Mezi částmi těchto médií vzniká dostatek volného prostoru, tmavě prostředí, dostatek vzduchu a udržuje se správná vlhkost. Samostatně se používá jen keramzit. Ten je možno využít i opakovaně. Zakoupit můžete různě velká balení těchto médií.

Co je keramzit

Keramzit je pěstebním médiem sám o sobě, může ale probíhat i jeho mísení. Je anorganický a inertní, skvěle prostupný. Jsou to vlastně granule vzniklé extrudováním jílu, o různé velikosti. Hodí se velmi dobře do hydroponie, nebo pro zakořenění řízků. Mnoho pěstitelů v zemině jej využívá do spodní části pěstebních nádob pro provzdušnění.

Perlit a jeho použití

Perlit je rovněž inertní a anorganický, tedy neobsahuje žádné živiny. Je to amorfní vulkanické sklo, speciálně upravené. Vypadá jako bílá granulovaná hmota a nepoužívá se samostatně. Využití najde jako prostředek k provzdušnění půdy, nebo jako pomůcka pro správné zakořenění. Přidává se velmi často do zeminy.

Comments are closed.