Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Author Archive

Bazénový doktor hlídá i zasahuje

Víte, že v některých asijských zemích – jako například v Číně – dostávají lékaři plat, jen pokud dokážou udržovat své klienty ve zdravém stavu? Jakmile pacient onemocní, přestane svému doktorovi platit. Mobilní aplikace My Pool Doctor chápe své poslání stejně. Vyznává prevenci, i když vyléčit „těžce nemocný“ bazén nebo vířivku dokáže samozřejmě také.

 

Nevlídné a chladné počasí je jistě definitivně pryč, takže je nejvyšší čas připravit zahradní bazén nebo vířivku na novou sezónu. Tedy pokud jste to ještě neudělali. S aplikací My Pool Doctor to je velmi snadné. Je tu především od toho, aby pomáhala udržet bazén v bezproblémovém stavu a ušetřila vám energii a hlavně peníze, které byste jinak museli investovat do komplikovaných zásahů první pomoci nebo dlouhodobé rekonvalescence „pacienta“. Teď je ten správný čas si My Pool Doctor stáhnout do mobilu a otestovat, co umí. Zaručeně zjistí, že bez mobilu u bazénu už ani ránu!

 

Vyplňte kartu pacienta

 

Než se váš „bazénový doktor“ bude moci pustit do práce, potřebuje znát základní údaje svého svěřence. Nejprve tedy musíte uvést místo, kde se váš bazén či jezírko nalézá, dále objem v m³ (nebo alespoň rozměry, které si aplikace dokáže sama přepočítat) a předpokládanou délku sezóny. Nepovinnou položkou je fotografie – pan doktor sice nepracuje na základě vizuálního kontaktu, ale vy si můžete nahrát obrázek pro vlastní potěchu.

 

Co je ale pro My Pool Doctor další velmi podstatnou informací, je typ bazénové chemie, který používáte. Zadejte tedy, zda dáváte přednost chlórové chemii, nebo jste si oblíbili tu bezchlórovou. Obě mají svá pro a proti, je-li však v rodině či mezi uživateli bazénu alergik nebo někdo citlivý na chlór, určitě zvolte ošetření bez chlóru. Máte raději tekuté nebo sypké přípravky? Případně, preferujete tablety? Údaj o formě přípravku doktora též zajímá, aby vám mohl doporučit ošetření v podobě, na jakou jste zvyklí. A do třetice nesmíte zapomenout zadat doporučené dávkování přípravku na 1 m³ včetně časového intervalu podání.

 

Přirozeně je jen na vás, jakou značku bazénové chemie používáte, ale jste-li zvyklí na produkty Vodnáře, budete to mít jednodušší. Všechny potřebné přípravky vám aplikace objedná po jediném kliknutí, a nastal-li okamžik použít některý z nich, My Pool Doctor sám automaticky a bez čekání spočítá optimální dávkování.

 

Katastrofa na obzoru?

 

Aby vám mohl My Pool Doctor pomáhat, musíte ho pravidelně krmit aktuálními daty o kvalitě vody. Ihned po jejich vyhodnocení vám totiž přesně řekne, který přípravek máte použít, a také v jakém množství, abyste případně včas stihli obnovit lehce narušenou rovnováhu ve vodě.

 

Jinými slovy, díky jeho bdělosti se vám určitě nestane, že byste si šli celí natěšení zaplavat a u bazénu či jezírka zjistili, že místo průzračné čisté vody na vás čeká zelená, hnědá, bílá či jinak odpudivě vyhlížející tekutina. A pokud přece jen dojde na nejhorší, My Pool Doctor dokáže přesně pojmenovat příčinu takového nelákavého zbarvení (nebo dokonce pěny) (nevyvážená hodnota pH, nevhodně tvrdá voda, vodní kámen, špatně nadávkovaná dezinfekce, příliš mnoho organických nečistot atd.) a bleskově poskytnout první pomoc Odteď se vám zkrátka vyplatí chodit k bazénu jedině s mobilem!

 

Bazén modrá, exotika bledne

Spláchněte do vody ve vašem bazénu horkou letní slevu 20 % na veškerou bazénovou chemii Vodnář a cestu do modravých dálek můžete klidně zrušit. Tak modrou, křišťálově průzračnou a chladivou vodu, v jaké se budete moci koupat doma v bazénu, stejně nikde ve světě nenajdete.

 

Jen si to představte: zatímco ostatní, vyčerpaní vedrem, se unaveně plouží po rozpálených ulicích k přeplněnému veřejnému koupališti, vy se líně rozvalujete na lehátku ve stínu košaté jabloně a vaše paní o pár metrů dál na slunci svědomitě chytá bronz. Mírný větřík nestíhá chladit vaše rozpálená těla, takže každou chvíli si skočíte zaplavat do bazénu. Neuvěřitelná slast! Ostatně vaše děti se ráchají ve vodě od rána do večera, výskají, křičí, cákají po sobě, a jsou to ty nejšťastnější bytosti pod (žhnoucím) sluncem. A vy se těšíte, že tahle rodinná idyla na zahradě u bazénu letos vydrží nejméně do září!

 

Všechny návštěvy vám koupání ve vlastním bazénu závidí. Samozřejmě jim rádi dovolíte, aby se také svlažili. Jenže oni se pak večer obléknou a odejdou domů, ale vy? Ne, ne, ještě nejdete zapálit gril. V uších vám zní tiché volání: „Haló, haló, já jsem tady!“ To váš bazén volá po troše vaší pozornosti. Doteď sloužil vám, teď sám potřebuje péči. Jakou přesně? Zeptejte se Vodnáře, rád vám poradí.

 

Nalijme si čisté vody, radí Vodnář

Starostí s letním provozem bazénu je sice možná víc, než se domnívají ti, kteří ho k dispozici nemají a myslí si, že do něj stačí na jaře vodu napustit a na podzim ji zas vypustit. Ale žádný strach, zas tak náročné to není, navíc máte-li při ruce bazénovou chemii Vodnář. Nač rozhodně nesmíte zapomenout?

 

1. Nepodceňujte výběr dezinfekce. Co se ošetření vody v bazénu týče, máte na výběr tři možnosti, přičemž každá má svá pro a proti. Upřímně řečeno, cenově nejzajímavější stále zůstává chlorová chemie, jejíž dezinfekční a oxidační účinek zůstává nepřekonatelný. Máte v rodině alergika? Pak sáhněte po ošetřující řadě bez obsahu chlóru. Sice je malinko dražší, ale osoby citlivé na chlór tuto úpravu velmi ocení. Obáváte-li se pálení očí a podrážděné kůže, nejspíš zvolíte kyslíkovou bazénovou chemii.

Užitečným pomocníkem při rozhodování je chytrá kalkulačka, kterou najdete na našich stránkách www.bazenovachemie.cz/nase-kalkulacka/. Prozradí vám, na kolik vás péče o bazénovou vodu při použití té které varianty přijde.

 

2. Pravidelně měřte hodnotu pH. Ideální hodnota pH při použití chlorové a bezchlorové dezinfekce je 7,2 – 7,6, u kyslíkové pak 7,0 – 7,4. Přesvědčte se ideálně jednou týdně, že ph vody ve vašem bazénu je v normě. Je to důležité, protože při vyšších hodnotách riskujete zakalenou vodu, snížený účinek dezinfelce a také její zbytečně velkou spotřebu, zápach chloru a podráždění očí a kůže. Při nižších hodnotách naopak hrozí rezivění kovových dílů bazénu, vyblednutí barev plastu a fólií a opět podráždění očí a kůže. K udržení optimálního pH vám Vodnář doporučuje přípravky pH minus nebo pH plus.

 

3. Sledujte tvrdost vody. Tento údaj se dozvíte od dodavatele, vodu ze studně si musíte nechat změřit sami. K průběžnému měření tvrdosti vody, kterou byste měli kontrolovat jednou měsíčně, můžete použít tester z Vodnářovy nabídky. Je to důležité, protože přesáhne-li tvrdost vody v bazénu hodnotu 18°N, přestane dezinfekce působit a může vzniknout zákal a usazeniny. Pro změkčení vody se doporučuje přípravek Maskovač tvrdosti.
4. Nedovolte řasám usadit se. Pokud jste toho názoru, že jediná řasa, která může plavat ve vašem bazénu, je řasa některého z rodinných příslušníků, dejte si pozor na ty přírodní. Při péči o bazénovou vodu totiž dokážou pěkně pozlobit. Vodnář vám radí použít nepěnivý přípravek Na řasy ve formě roztoku, který působí proti tvorbě a růstu řas a také jako projasňovač vody. Zároveň vás dokáže ušetří nepříjemných pachů, sníží spotřebu chloru a zanášení filtrů.

 

5. Odstraňujte nečistoty vločkovačem. Ne, vločkování opravdu nemá nic společného se zimou ani se sněhem. Jde o to, že zatímco hrubší nečistoty v bazénu zachytí filtr nebo síťka, s mikroskopickými nečistotami (například zbytky opalovacího krému) si skvěle poradí vločkovač. Působením přípravků Vločka super i Vločka klasik se nečistoty shluknou do vloček a usadí se na dně bazénu, odkud je už lze snadno vysát. Podle míry znečištění Vodnář případně doporučuje používat preventivně mírně vločkující tablety Jiskra, které se postupně rozpouštějí a projasňují vodu.

Jak se prima vykoupat a ušetřit?

Sečteno a podtrženo, chcete-li si celé léto užívat skvělého osvěžení v čisté, blankytně modré vodě, věnujte jednou až dvakrát týdně potřebný čas údržbě bazénu. Jde o to: vysát nečistoty ze dna a ty z hladiny odstranit síťkou. Změřit a upravit hodnotu pH bazénové vody. Zkontrolovat míru dezinfekce a doplnit podle potřeby. Opět upravit pH. Jednou týdně propláchnout filtr.

Nezapomeňte, že pravidelná a důkladná péče šetří náklady na bazénovou chemii. A Vodnářova aktuální slevová nabídka se snaží o totéž. Koupat se s Vodnářem znamená koupat se v dobré společnosti, vždyť modrá je přece dobrá!

GESTA podporuje mládežnický vrcholový sport

Hlavní náplní sportovního oddílu Šerm Ostrava je především práce s mládeží. Oddíl je zaměřen na šerm fleretem a přední umístění v národním žebříčku a pravidelná účast na  Mistroství světa a soutěží Světového poháru, řadí nejen výsledky tento oddíl k největším v ČR.

 

Není velkých a malých sportů. Historie českého šermu se datuje rokem 1902 a je jen málo známé, že na konci roku 1913 se zástupci českého šermu zúčastnili ustanovujícího zasedání Mezinárodní šermířské federace FIE a tímto krokem se čeští šermíři stali spoluzakladateli FIE.

„Mladí čeští šermíři patří bezesporu do mezinárodní špičky a my jsme rádi, že budeme blízko jejich sportovním úspěchům“, říká Radim Beňovič, ředitel GESTA, a.s. „Naše společnost se rozhodla jít cestou podpory nehlavních vrcholových sportů cíleně a pevně věříme, že je tato volba správná. Stačí si jen připomenout historické úspěchy např. Aleše Valenty nebo dnes Martiny Sáblíkové. Šerm má mnoho mladých skvělých talentů a brzy jistě budou mnohá plnit titulní stránky tisku.“

„Náš klub je jeden z nejlepších v ČR v práci s mládeží, za což hovoří zisk 16 mistrovských titulů v posledních třech sezonách.  Podpory firmy GESTA si velmi vážíme a pevně věříme, že tato podpora povede nejen k úspěchům na domácí scéně, ale hlavně také prosazení se v zahraničí“, říká Petr Neshoda, předseda klubu Šerm Ostrava.

Od založení novodobých OH v roce 1896 je šerm jedním ze 4 sportů, které byly vždy zařazeny do programu letních her. Na první novodobé olympiádě se objevily šerm fleretem a šavlí, na té další se připojil šerm kordem.

ONLINE PSYCHODIAGNOSTIKA OD T&CC online

Společnost T&CC online nabízí profesionální řešení pro online psychodiagnostiku.

Mezi hlavní produkty patří:

Online psychodiagnostika a psychometrie – dotazníky a testy

Psychologické dotazníky a testy – osobnostní, týmové role, testy pozornosti, pracovní motivace, zvládání zátěže, test paměti, abstraktního myšlení, testy pro obchodníky a manažery. Test anglického jazyka a další nástroje pro výběr a rozvoj zaměstnanců.

360° zpětná vazba

Nabízíme profesionální prostředí pro administraci a vyhodnocení online 360° zpětné vazby

 

Průzkum spokojenosti zaměstnanců – firemní kultury

Prostředí pro snadnou realizaci průzkumu spokojenosti zaměstnanců.

 

Vývoj dotazníků a testů na míru

Dle požadavků.

 

Portál psychologické diagnostiky využijete například v následujících oblastech:

vzdělávání a rozvoj zaměstnanců

hodnocení a testy pro zaměstnance

testování a psychodiagnostika zaměstnanců

testy a výběr kandidátů/uchazečů

výběr manažerů, obchodníků, zaměstnanců

assessment centrum

Kvalitní nářadí pro kutily i profesionály

Hledáte ověřené a kvalitní nářadí pro jakoukoliv příležitost? Zkuste se porozhlédnout v naší nabídce, kterou naleznete na Shop-Nářadí.cz.

Máte možnost vybírat z opravdu široké škály nářadí jak pro kutily, tak pro skutečné profesionály. Ať už budete potřebovat kladiva, kleště, boxy na nářadí, to vše je pro Vás připraveno.

Pro krásné a slunečné dny na zahradě je tady zase zahradní nářadí, které nepochybně patří mezi velmi důležité prvky každého zahradního kutila i profesionálního architekta, či zahradníka.

A nesmíme zapomenout zmínit ani nářadí výrobce BOSCH, na které jsme velmi hrdí, že jej máme v nabídce. Nabízí totiž prvotřídní výrobky s nejnižší možnou cenou, což je v dnešní době vlastnost velmi málo výdaná.

Ovšem ať už preferujete ruční nářadí, elektrické, či jakékoliv jiné, na nás se můžete vždy maximálně spolehnout!

Spodní prádlo a oblečení pro kohokoliv

Bude to spodní prádlo nebo oblečení? Bude to prádlo pro dámy, pro pány nebo pro děti? Budou to oděvy na jaro, léto, podzim nebo zimu? S námi tohle řešit nemusíte!

My Vám totiž přinášíme spodní prádlo, oblečení a doplňky do každého počasí, na jakoukoliv postavu po celý rok.

Můžete tak u nás nalézt například pyžama pro děti, ženy i pány, k tomu se Vám jistě bude hodit i nějaký župan, či noční košile. U nás máme opravdu vše.

Rozhodně to potvrzují i kalhotky, podprsenky pro dámy a boxerky nebo trenky pro pány. Nechybí ani dětské provedení, protože i děti si zaslouží ten největší luxus.

Pro ty více odvážné tady máme erotické košilky, korzety a další prádélko pro ženy a například pánská tanga pro pány, kteří se nebojí.

Chceme pro Vás jen to nejlepší, a proto nabízíme nejen širokou nabídku, ale také nejnižší ceny. Prostě a jednoduše kombinace, která Vás chytne a nepustí.