Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Díky celosvětové předpovědi počasí můžete být s místy své dovolené v kontaktu stále

Letní dovolené jsou za námi a než se dočkáme teplého počasí, které nás bude lákat ke koupání, to bude ještě nějakou dobu trvat. A tak, třeba jen z určité nostalgie, máme nutkání sledovat, jak to s teplotami vzduchu, popřípadě i moře, s deštěm a větrem v dané oblasti vypadá. Je úplně jedno, na kterém konci světa jste se toulali. Díky možnosti celosvětové předpovědi počasí se můžete klidně podívat nejen do svého oblíbeného Chorvatska, konkrétně do Biogradu na Moru, ale třeba i na Nový Zéland, pokud byste byli právě tam. V prvním případě se nejdříve podívejte na předpověď počasí Evropa, v druhém případě sledujte předpověď počasí Oceánie.

Můžete si i zasoutěžit

Když zjistíte, že v Chorvatsku je v současné době téměř stejné počasí jako u nás v České republice a sledování počasí tam vás přestane bavit, pusťte se do serfování po jednotlivých světadílech a sledujte například předpověď počasí Asie, předpověď počasí Afrika, předpověď počasí Amerika.

Vzhledem k tomu, že portál, který tyto předpovědi počasí nabízí, je velmi přehledný, můžete se díky němu procvičit i v zeměpise. Zajímavá může být například soutěž ve dvojici, kdy se budete snažit předhonit jeden druhého v nalezení správné lokality v daném světadíle a nebo vyhledání konkrétního města podle zadání.

Na Antarktidu alespoň prstem po mapě a prostřednictvím předpovědi počasí

Pokud patříte mezi obdivovatele Antarktidy, ale v žádném případě vám “nehrozí” možnost strávit na některé ze základen dva měsíce polárního léta, jako si to mohou dovolit někteří naši čeští vědci, sledujte s nimi alespoň počasí na Antarktidě. Nejvyšší denní teploty tam v létě vystupují zhruba k pěti stupňům Celsia, noční minima sahají až k hodnotám mínus 10 stupňů Celsia. Vyskytují se i četné sněhové srážky.

 

Comments are closed.