Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Zdravý lilek

Lilek patří mezi velmi hodnotné plody, a to jak svou chutí, tak i svým složením. Svůj původ má lilek v Indii, ale u nás úspěšně zdomácněl. Pěstuje se běžně dokonce i na našich zahrádkách.

 

Lilek je perfektní potravinou v případě, že se snažíte zhubnout. Obsahuje totiž hodně vody a vlákniny a připravit lze na stovky způsobů. Díky tomu se ho nikdy nepřejíte a vždy si na něm budete pochutnávat. 100 g lilku obsahuje pouze 35 kcal a až 90 % vody. Lilek je výborným zdrojem draslíku, železa, zinku, hořčíku a manganu. Nezanedbatelný je i podíl kyseliny listové, která podporuje v těle tvorbu hormonů a je nezbytná pro zdravý vývoj dítěte v těle matky. V arabských zemích je lilek dokonce považován za afrodiziakum.

 

Lilek bychom rozhodně neměli konzumovat syrový, protože obsahuje toxický solanin, stejně jako brambory. Ten zmizí až při tepelné úpravě. Můžeme ho tedy vařit, dusit, smažit, grilovat nebo třeba zapékat. Má perfektní typickou chuť, která se skvěle doplňuje jak s masem, tak s ostatními druhy zeleniny. Před jakoukoliv tepelnou úpravou se doporučuje lilek nejprve nakrájet na plátky, osolit a nechat tzv. vypotit. Přebytečnou vodu pak stačí setřít ubrouskem. Kromě přebytečné vody se tak zbavíte i nahořklé chuti. Lilek není nutné loupat, protože právě pod slupkou obsahuje cenné látky. Pokud jadérka uvnitř nejsou příliš velká a tvrdá, nemusíme se jich zbavovat. Lilek nám vydrží v lednici maximálně jeden týden, doporučuje se ho tedy co nejdříve zpracovat.

 

Málokdo ví, že I když se v realitě lilek řadí i v obchodech mezi zeleninu, ve skutečnosti patří mezi ovoce. Lilek obsahuje vitamin C, vitamin A a vitaminy skupiny B. Díky tomu všemu dokáže vyčistit játra a celkově očistit organismus od toxických látek. Konzumace lilku se doporučuje také jako skvělý lék na srdce a jako preventivní opatření proti vzniku rakoviny. Tuto zeleninu je dobré si dopřávat v případě, že máte problémy s močovým měchýřem nebo ledvinami. Dokáže totiž postupně rozbít ledvinové kameny a díky močopudným účinkům ledviny pročistí. Jíst by se lilek měl i při problémech s pamětí. Příznivě totiž ovlivňuje mozkové buňky a zlepšuje kondici. Lilek podle posledních výzkumů působí jako účinná prevence proti onkologickým onemocněním. Také upravuje hladinu krevního tlaku a odstraňuje zácpu. Je skvělý i při svalové horečce a k posílení svalové hmoty. V létě zase působí hydratačně a to zevnitř i zvenku.

Comments are closed.