Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

CNG autopůjčovna

Když se vysloví Plavci, pravděpodobně vám v hlavě vyskočí i zpěvák Honza Vančura. Právě on ujel stovky km ve voze VW Touran s pohonem na zemní plyn (CNG). Mimo to, že je Honza skvělý zpěvák, je i vášnivý řidič, který auta kočíruje už od roku 1966. Během této doby ujel více než 3 miliony km. To není zrovna málo! Svou úplně nejdelší cestu podnikl na konci 80. let, kdy jel za svou kamarádkou do Řecka, kde spojil tuto cestu s poznávacím zájezdem. Zpátky se vracel za měsíc a najel celkem 5 500 km. Což je na zpěváka úctyhodný výkon.

Zpěvák a testovací jezdec v jednom

Jeho řidičské schopnosti ho předurčili stát se testovacím jezdcem Pražské plynárenské. Pravdou je, že ve svém životě prostřídal hodně různých značek i typů vozů. Auto s pohonem na stlačený zemní plyn měl však možnost vyzkoušet prvně. Těžko říci, kdo má větší radost. Zda samotný zpěvák, že mu byla udělená taková pocta stát se testovacím jezdcem či Pražská plynárenská, že získala tak zkušeného řidiče. Společnost Pražská plynárenská, která mu zapůjčila vůz ze své CNG autopůjčovny funguje již 8 let. Předseda jejího představenstva Ing. Pavel Janeček potvrzuje, že půjčovna slouží hlavně pro ty, které zajímá využití zemního plynu v dopravě, především kvůli nepopíratelným ekonomickým úsporám. Zajímáte-li se, jak si ušetřit své finance, nezbývá než si to vyzkoušet. Na tomto základě se pak rozhodnete, jestli si takový vůz pořídit natrvalo.

Pražská plynárenská CNG vozy

Nakupovat můžete s 35% slevou

Autopůjčovna Pražská plynárenská se snaží vyjít svým klientům ve všech bodech vstříc a dokáže zajistit i nákup nového automobilu s 35% slevou. Ještě stále váháte, zda si CNG vůz pořídit? Možná vás přesvědčí fakt, že v rámci koncertní šňůry Honza Vančura ujede napříč celé ČR s plynovým automobilem během jediného týdne až 900 km. Náklady na 1 km přitom jemně přesahují 1 Kč. Kladete si otázku, kde doplnit zemní plyn? Máme pro vás uspokojující odpověď. V České republice funguje až 90 veřejných CNG plnících stanic. Kdy maximální vzdálenost mezi jednotlivými stanicemi činí kolem 100 km. Za zmínku stojí i to, že dojezd vozidel CNG je minimálně 250 km. Plnění zemním plynem zvládne každý a trvá jen něco málo delší dobu, než u tankování tradičním palivem. Pokud by se stalo, že přejedete CNG plnící stanici není se čeho obávat. Ve voze je umístěn palubní počítač, který oznámí, že budete v cestě pokračovat na benzín. Veškerá CNG vozidla mají kromě plynové nádrže i nádrž na klasické pohonné hmoty.

Vyzkoušejte si komfortní jízdu

S rostoucím zájmem ušetřit si vlastní peníze se možná nevyhnete ani čekání na CNG plnící stanici. O tom ví své i Honza Vančura, který na CNG plnící stanici v Brně musel čekat ve frontě. Kladně jsou posuzovány také jízdní vlastnosti. Jsou totiž srovnatelné s benzínovou variantou automobilu. Výkon 110 kW dodává vozidlu slušnou dávku dynamiky a rovněž umožňuje svižnou jízdu především po dálnicích. Překvapí také prostorné místo pro zavazadla, které není zmenšeno tlakovými nádobami na stlačený zemní plyn. Ty jsou dnes již umísťovány pod podlahou u všech sériově vyráběných CNG vozidel. Pokud potřebujete více informací či dalších důkazů, navštivte FB stránky Pražské plynárenské. Zde Honza Vančura postupně zveřejňuje své zkušenosti s testováním VW Touranu. Jestliže vás zaujala vozidla s plynovým pohonem, neváhejte si je vyzkoušet díky autopůjčovně, kterou Pražská plynárenská provozuje.

Comments are closed.