Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Noční můra maminek – Alergie u dětí

Určitě mi dá mnoho maminek, které mají doma děti s určitým druhem alergie za pravdu, že se jedná o noční můru. Probdělé noci, kdy jste ve střehu, aby se vašemu děťátku nepřitížilo. Alergie představuje nemoc imunitního systému. Jde o přehnanou až nepřiměřenou reakci těla na běžné látky. Nemalou roli zde hraje i dědičnost, která se může předávat z rodiče na děti. Mezi nejčastější alergeny patří prach, pyl, peří, roztoči, léky a potraviny. Když se ještě k alergii potvrdí astma, nevíme, co si počít. I s tímto se však dá žít, jen je zapotřebí dodržovat určitá pravidla a zjistit, co našemu dítěti nejvíce vadí. Astma je vážné plícní onemocnění, při kterém dochází k otékání sliznice dolních dýchacích cest, které značně omezují proudění vzduchu a tím i samotné dýchání. Reakce se může projevit například u sprejů a jiných dráždivých látek, cigaretovém kouři, mlhy, tělesné i duševní námaze, smogu, chladu a další. Takto postiženým pacientům se hůře dýchá, bývají neklidní, trpí nespavostí, bolestí hlavy, střevními potížemi a objevit se může i kopřivka či deprese.

Jak pomoci alergikům a astmatikům radí PRWebs.cz

Pokud člověk trpící alergií začne kýchat, kašlat bez symptomů nachlazení, hůř se mu dýchá, má ucpaný nos, slzavé oči, bolest hlavy, otékají mu rty či jazyk, objeví se kopřivka, zvýšená únava – signalizuje to s největší pravděpodobností reakci na určitý alergen. V závislosti na reakci buď podáme medikamenty, vyhledáme lékaře a rovněž se snažíme nalézt příčinu. Přinesl vám manžel kytku? Nebyla u vás návštěva s nějakým zvířetem? Co vaše dítě jedlo? Nepoužíváte nový prací prostředek? Některé druhy potravin, mohou mít stejný alergen, jako má pyl. Je vhodné si tuto oblast prostudovat a vyhnout se tak i některým typům ovoce a zeleniny radí web Svět-Ženy.cz

Při astmatu použijte rychle úlevový lék, a pokud potíže s dušností do 15 až 20 minut neustoupí, opakujte inhalaci léku. Postižený potřebuje klid a vaší chladnou hlavu. Hlavně před dítětem nepanikařte. Zhoršuje-li se jeho celkový stav, zkuste podle pokynu lékaře podat kortikoid v tabletách nebo čípku.

Comments are closed.