Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Nízkoteplotní chlazení

Nemáte možnost vykopat si vlastní vinný sklípek, ale zavírání vín do skříně v obyváku se Vám nechce, nabízíme řešení – nízkoteplotní chlazení vinoték. Klimatizační jednotky s nízkoteplotním chlazením umí chladit (i přitápět) v rozsahu na +18°C až +12°C, jsou tak vhodné do sklepů, skladů vín či květin, ale hodí se i pro chlazení potravinových provozů nebo výroben.

Takto upravená klimatizace udrží požadovanou teplotu po celý rok, což je u vinných archivů důležité. Teplota pro uložení vín je v rozmezí 10° až 15°C podle druhu.

Jednoduchá obsluha

Obsluha klimatizace je snadná a zvládne jí téměř každý. Pomocí regulace si uživatel nastaví požadovanou teplotu v místnosti. Důležité je potom zamezit ovlivňování teploty v místnosti, okolním prostředím. Je tedy nutné uzavřít místnost (zavřít okna i dveře), utěsnit případné netěsnosti a systém klimatizace se již o vše postará.

Výhodou takovéto klimatizace je že nejen udrží po celý rok požadovanou teplotu v místnosti, ale navíc i při provozu odvádí vlhkost z dané místnosti. Klimatizační jednotka se sama dokáže postarat o regulaci kondenzačního tlaku pomocí automatické regulace otáček ventilátoru venkovní jednotky.

Montáž klimatizace

Každé montáži klimatizace předchází důkladné zaměření celé místnosti, což je důležité k výpočtům jako je výpočet tepelných ztrát a zisků. Dle všech výpočtů, které jsou provedeny, se vytvoří návrh optimálního technického řešení, který je poté zákazníkovy předložen ke schválení společně s vypracovanou kalkulací. Po schválení již nic nebrání tomu mít nízkoteplotní chlazení a s ním i dobře uchovaná vína.

Comments are closed.