Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Klasické kravaty jsou nezbytností do společnosti

Klasické kravaty jsou tradiční a důležitou součástí společenského obleku mužů. Předchůdci kravat byly ve středověku šátky kolem krku. Z nich se pak vyvinuly vázanky, jak je známe dnes. Z méně kvalitních a příjemných materiálů nosili kravaty chudší muži, ti výše postavení měli vázanky z hedvábí nebo bavlny. Na dvoře krále Ludvíka XIII vznikla i speciální funkce kravatiéra. Ten pomáhal mužům kravaty uvázat. Od 19. století se podoba kravat téměř nezměnila a vážou se do typického uzlu. Muž, který nosí kravaty, je považován za více stylového, důvěryhodného a finančně úspěšného. Jedná se o běžný doplněk do společnosti, pro více i méně formální události. Pro některé události jsou jejich variantou motýlky.

Luxusní kravaty od předních návrhářů

Kravatami se dnes zabývají i přední módní návrháři. Podléhají trendům, i když ne tak výrazně jako ostatní kousky šatníku. Lišit se mohou šířkou, tvarem, délkou, vzorem, barvami i materiálem. Zapomenout se nesmí na vhodně upravený uzel. Luxusní kravaty se vyrábějí především z hedvábí, a to umělého z polyesteru i pravého. Ale oba typy vypadají dobře, mají podobné vlastnosti jako odolnost, příjemnost materiálu a slušivý lesk. V módě jsou dnes především úzké kravaty, které sluší všem mužům. Elegantně vypadají třeba tmavě modré úzké kravaty nebo kravaty vínové. Ty lze dobře kombinovat s různými obleky i košilemi.

Volba kravaty podle příležitosti

Ne každá kravata se hodí na každou příležitost. Některé jsou více univerzální, jiné zase méně. Jinou kravaty zvolíme na svatbu, jinou na pracovní pohovor, pohře, promoci nebo večírek. Pokud jdete někam s partnerkou, slaďte se společně a kravata vám k tomu pomůže. Slušivým doplňkem jsou i pánské kapesníčky. Samostatnou kapitolou jsou dětské kravaty pro malé chlapce, které se vyrábějí v pěkných barvách. Mnoho mužů nosí v práci reklamní kravaty.

Comments are closed.