Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Arganový olej a jeho využití v kosmetice

V dnešním kosmetickém průmyslu byste těžko hledali větší zázrak než arganový olej. Není divu, že bývá nazýván „zlato Maroka“ nebo také „tekuté zlato . Jeho vlastnosti, obsah vitamínů a široká škála použití z něj činí jeden z nejúčinnějších prostředků, jak dodat své pleti, vlasům nebo i tělu opravdovou péči. Arganový olej se lisuje z jader plodů stromu Argánie trnitá – tento strom roste pouze v jedné části Maroka a lisování probíhá tradičními metodami, což uchovává všechny cenné složky oleje v nezměněné formě. Je jedním z nejdražších olejů na světě, protože pro výrobu 1 litru kosmetického arganového oleje je třeba 50 kg suchých arganových plodů. Samotné zpracování plodů je náročné, protože jejichž skořápka je jednou z nejtvrdších na světě.

 

Jeho účinky jsou naprosto mimořádné – obsažený vitamín A podporuje oběhový systém, vitamín E (až 2x více než olivový olej) je silným antioxidantem a tím zpomaluje proces stárnutí. Vitamín F hydratuje pokožku a chrání ji před poškození volnými radikály, což je jeden z hlavních důvodů stárnutí pleti. Snižuje svědění a omezuje vysoušení pleti. Obsahuje také látky chránící pokožku před UV zářením, regeneruje, obnovuje a aktivuje unavenou pleť. Jeho vyjímečné schopnosti dokonce dokáží redukovat jizvičky po akné, vyhlazovat již existující vrásky a předejít tvorbě zejména mimických vrásek kolem očí a rtů. Díky velkému obsahu látek podporujících tvorbu elastinu zabraňuje tvorbě strií v těhotenství. Je úspěšný také v boji s kožními problémy jako je lupenka a dokáže snižovat bolestivost kloubů. Pro svou čistotu a kvalitu je doporučen i pro alergiky a miminka.

 

Jeho účinky například na vlasy jsou okamžité – zvláčňuje je, do hloubky regeneruje, obnovuje a vyživuje strukturu, dodává lesk, aniž by vlasy zatížil, dokáže zacelit roztřepené konečky a podporuje růst vlasů díky obsaženému vitamínu B5. Na obličej lze arganový olej používat místo denního i nočního krému, pokud se rozhodnete ho využít na tělo, kromě uvolňujících masáží zvládne také velmi rychle ošetřit suchá místa jako lokty nebo jiné namáhané části těla. Pro ty, kdo trpí třepením nehtů, stačí olej 2x denně vmasírovat do lůžek nehtů a brzy se dostaví výsledky. Výborný je také do koupele – stačí několik kapek do vany a pokožka bude skvěle hebká a hydratovaná. Arganový olej lze přidávat i do vašich oblíbených kosmetických produktů, a tak zvýšíte jejich účinnost.

Comments are closed.