Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Dřezy a dřezové baterie z kuchyní nikdy nevymizí

Myček na nádobí v domácnostech houfně přibývá. Dřez ale z kuchyně nikdy nevymizí, je důležitou součástí procesu vaření i přípravy jídla a následného úklidu. Mycí centrum je zkrátka těžištěm kuchyně. Vybírat si můžeme dřezy s montáží i bez ní. Důležitý je správný výběr a také umístění dřezu. Vybrat ze široké aktuální nabídky ten správný tvar a velikost, nemluvě o materiálu, může být oříšek. Kromě praktického hlediska hledíme i na design. Existují levné dřezy i drahé designové dřezy. Dokonce i do velmi malých prostor se dají pořídit speciální dřezy, kombinované třeba se sporákem, vhodné do minikuchyněk.

Mycí centrum, střed kuchyně

Většina práce v kuchyni začíná i končí u mycího centra. Oplachujeme zde pokrmy, nádobí i ruce. Bez vody vařit prostě nejde, a neobejdou se bez ní ani další činnosti v kuchyni.  Kvalitní dřezy se spodní montáží i další typy poskytují vysoký uživatelský komfort, hygienické kvality a snadné čištění. Nejdříve je třeba promyslet umístění dřezu, od kterého se poté vše odvíjí. Neměl by být především v těsné blízkosti varné zóny. Významnou roli hraje umístění odpadu a vodovodního potrubí. Někdy chceme umístit do dřezů i drtiče odpadu, to je také nutno promyslet dopředu.

Nerezové dřezy jsou klasikou

V malých kuchyních užijeme klasické jednoduché dřezy s malým odkapávačem. Ve větších kuchyních si můžeme dopřát dvojdřezy nebo dřezy s velkým odkapávačem. Pro rohové kuchyně se často volí rohové dřezy. Zamyslet se musíme na materiálem. Nerezové dřezy jsou klasikou, která nestojí mnoho, snadno se udržuje a dlouho slouží. Jsou hygienické a nekorodují. Ovšem aby byl dřez stále krásný a vyleštěný, musíme vynaložit mnoho námahy, není také těžké povrch rychle poškrábat. Jsou to ale víceméně pouze kosmetické vady.

Keramika a granit

Tradičním kuchyňským materiálem je keramika. Kvalitní keramické dřezy mají speciální povrchovou úpravu s uzavřením pórů, díky čemuž na povrchu neulpívají nečistoty. V nabídce jsou i pestré barvy těchto výrobků. Vysoce kvalitním materiálem je granit. Tyto dřezy toho mnoho vydrží a mají dlouhou životnost. Dřezy mohou být vestavné, nástavné, podstavné nebo integrované do roviny s pracovní deskou. Přimontovat k nim můžeme i dávkovače saponátu a další pomůcky, které usnadní práci.

Comments are closed.