Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Moderní a elegantní kravaty k obleku

Alespoň jedna kravata je nedílnou součástí šatníku každého muže, který chce někdy vypadat elegantně a nosit oblek. Jeho součástí jsou klasické kravaty v různém provedení. Jinou si vezmeme na večírek, jinou zase na svatbu či promoci. Oblek je vyžadován při různých událostech, a mnohdy si s jednou kravatou nevystačíme. Obzvlášť pokud máte toto oblečení jako běžné do práce. To potom potřebujete větší výběr kravat i košil. Nejčastější volbou, kterou nelze snad nic zkazit, je tmavý oblek a světlá košile. Není ale nutno volit hned černou a bílou barvu. Elegantně vypadá oblek tmavě modrý nebo šedý. Může být i s velmi jemným proužkem. Hitem jsou modré úzké kravaty, nebo třeba v barvě vínové.

Úzké kravaty vedou před širokými

Vázanka oblek oživí a vhodně doplní. Bez kravaty si lze vzít oblek jen na velmi málo příležitostí, spíše nikam. Pro muže jsou jedním z mála možných doplňků, spolu s kapesníčky do obleku, páskem, hodinkami. Nic moc navíc muži pro ozdobu nenosí. Další variantou jsou motýlky, ty se ale také nehodí úplně všude a ke každému outfitu. Navíc nesluší každému muži. Vhodně zvolená kravata dokáže zalichotit mužské postavě. Dnes jsou v módě především úzké kravaty. Díky vertikální linii postavu prodlouží a zeštíhlí. Další funkcí je zakrytí knoflíků na košili.

Luxusní kravaty nejen z hedvábí

Velmi rozumnou investicí jsou luxusní kravaty z hedvábí. Jsou příjemné, odolné, krásně vypadají a dlouho vydrží. Díky pevné proložce s nimi lze vytvořit slušivý a pevný uzel. S hedvábím zkrátka neudělte chybu. Pokud nevíte, jakou zvolit barvu, k bílé košili se hodí skoro každá kravata, vsadit můžete na modrou nebo vínovou. Pro opravdu formální příležitosti ale zvolte kravatu širšího střihu. Jindy je to spíš na vás, kterou budete preferovat, můžete mít úzkou i širokou.  Výraznější vzory nebo barvy jsou spíš pro neformálnější příležitosti. Vždy se slaďte s barvou šatů partnerky. I pro malé elegány existují krásné dětské kravaty nebo motýlky. Málo obvyklé nejsou ani reklamní kravaty.

Comments are closed.