Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Tepelné čerpadlo

Proč tepelné čerpadlo?

Známe celou řadu tepelných zdrojů, které můžeme použít pro vytápění našeho domu či jiné budovy, nebo jimi ohřívat vodu. Například kotle na tuhá paliva, s relativně levným provozem. Baví nás ale stále ještě pravidelně přikládat, vynášet popel, skládat uhlí a připravovat dřevo na další sezónu? Můžeme raději zvolit kotel na zemní plyn a elektřinu, který nemusíte obsluhovat? Jeho provoz je ale díky stále rostoucím cenám primárních energií draze zaplaceným komfortem. Aby jsme ušetřili, uvažujeme o slunečních kolektorech, které využívají obnovitelnou energii. Co když ale celou zimu slunce nezasvítí?

Všechny přednosti a výhody se skrývají v jediném tepelném zdroji a tím je TEPELNÉ ČERPADLO.

Levný provoz

Tepelné čerpadlo je moderní a velmi efektivní zdroj tepla. Pro svůj provoz využívá přírodní teplo, které si zdarma půjčuje z Vašeho okolí a vrací jej zpět prostřednictvím tepelné ztráty vytápěného objektu. Pořízení kvalitního tepelného čerpadla je tedy správným krokem k úsporám energie a tím i úsporám ve Vaší peněžence. Jediné, co zaplatíte, je elektrická energie potřebná pro jeho provoz.

Vysoký uživatelský komfort

Tepelné čerpadlo zvládne s minimálními náklady a bez problému vytápět Váš dům právě tak, jak je s ohledem na klimatické podmínky potřeba, celoročně ohřívat teplou užitkovou vodu nebo vodu v bazénu. To vše bez námahy, zcela automaticky a nezávisle na Vaší přítomnosti. Pořízením tepelného čerpadla ušetříte spoustu času, který pak můžete věnovat své rodině, práci nebo zábavě. Váš čas má také svou cenu!

Šetrnost k životnímu prostředí

Tepelné čerpadlo je velmi šetrné k prostředí, ve kterém žijeme, protože jej nezatěžuje zplodinami hoření a jinými škodlivými látkami. Také z hlediska obnovitelných zdrojů energie je tepelné čerpadlo důmyslnou technologií, která funguje stabilně a spolehlivě, i když slunce nesvítí a vítr nefouká nebo naopak. Tepelné čerpadlo je ideálním zdrojem tepla pro každého, kdo chce šetřit a není mu lhostejné naše životní prostředí.

Nezávislost na monopolních dodavatelích energií

Pořízením tepelného čerpadla se zbavíte závislosti na dodávkách zemního plynu ze zahraničí a získáte zdroj tepla s několikanásobně vyšší účinností. Budete celkově mnohem méně závislí na monopolních dodavatelích primárních energií. Jediná levná energie je v dnešní době totiž ta, kterou si od nich nekoupíte!

Comments are closed.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat