Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Propracované rcmodely s rádiovým pohonem

O co jde, když se řekne RC modely? Jsou to rádiově řízené modely, zmenšeniny většinou dopravních prostředků. Máme tedy rc modely aut, letadel, lodí, strojů, vrtulníků, motorek. Zkratka pochází z anglického jazyka, v překladu to znamená radiově řízený. Oblíbené jsou každopádně u lidí každého věku, u dětí, dospělých i důchodců. Je to zábava fyzicky nenáročná, které se můžete věnovat kdykoliv chcete a máte čas. Většinou jde o podařené zmenšené napodobeniny reálných dopravních prostředků a strojů. Jsou pohyblivé, ovladatelné na dálku.

Rc modely aut, lodí a letadel pro opravdové nadšence

Rcmodely jsou vášeň, která když vás chytne, jen tak vás nepustí. Nadšenci mají k modelů, kompletní vybavení, neustále je vylepšují a dokupují nové. Modely můžeme rozdělit do dvou skupin s ohledem na druh jejich pohonu. Častější je elektrický pohon, ať už stejnosměrný nebo střídavý, než spalovací motor. Autíčko na dálkové ovládání měl snad někdy každý, ovšem kvalitní rc modely letadel, vrtulníků a aut jsou plně něco jiného.

Různé úrovně modelů

Modely se stejnosměrným pohonem jsou pro začátečníky asi nejvhodnější, ovládají se poměrně jednoduše, cena není tak vysoká a nedosahují takové rychlosti. Takové rcmodely koupíte i s baterií a nabíječkou a jejich ovládání se rychle naučíte. Baterie vydrží asi patnáct minut, pak je ji nutno nabít. Střídavý pohon je u modelů vyšší úrovně, dosahují vysoké rychlosti, je k nim potřeba speciální nabíječka a baterie. To je vyšší investice, ale taky pak máte úplně jiný zážitek. Pro nejzkušenější modeláře jsou pak spalovací motory u modelů. Potřebují různé příslušenství. Nejedná se ani tak o hračku, jsou to často skutečné modely velké velikosti. U každého typu a modelu, klidně i té nejnižší úrovně, se ale určitě dobře pobavíte.

 

Comments are closed.