Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Zdravé papriky

Papriky jsou velice oblíbenou potravinou a to zejména u nás a v Bulharsku či Rumunsku, kde se jedná takřka o národní pochutinu. Papriky jsou chutné, zdravé a dobře se hodící do všech možných jídel.

 

Papriky mají svůj původ na ostrově Haiti, odkud je přivezl do Evropy Kryštof Kolumbus. Nepocházejí tedy z Rumunska ani Bulharska, jak si hodně lidí myslí. Semena si dlouho uchovávají svou klíčivost a z toho důvodu se paprika velice rychle rozšířila. Nejčastěji můžeme papriku najít v orientální kuchyni, kde je ceněná pro svou pálivost a specifickou chuť i barevnost. Paprik existuje velké množství odrůd. Třeba jen těch sladkých jsou desítky. Liší se svou barvou, velikostí i pálivostí. Paprice se velice dobře daří v Evropě. V poslední době jsou největšími vývozci sladkých odrůd paprik Bulharsko, Maďarsko a Rumunsko. Na Balkánském poloostrově přijali zkrátka papriku za svou a udělali z ní národní pochoutku. Koncem19. století byla vyšlechtěna veliká spousta různých odrůd, které se staly skvělým vývozním artiklem. Nejvíce odrůd vyváží Španělsko, Portugalsko, Bulharsko, Maďarsko, Turecko, Chile, Mexiko, Spojené státy a Kanada.

 

V paprikách bychom mohli najít široké spektrum různých vitaminů a minerálů. Papriky jsou nesmírně bohaté na vitamin C, ale také na betakaroten. Ovšem betakarotenu obsahuje nejvíce paprika červená a v závěsu paprika oranžová. Stačí jeden šálek papriky a pokryjete svou denní dávku vitamin C. U červené papriky pak také provitaminu A. V paprice je také obsažen enzym askorbináza, díky kterému se vitamin C nerozkládá tak snadno jako v jiné zelenině. To znamená, že i když papriku vaříme nebo ohříváme, vitaminu C téměř neubývá. Nemusíte se tedy nutně omezovat pouze na syrovou papriku v zeleninových salátech, ale dopřát si i vařená papriková jídla. Paprika obsahuje dále vitamin P neboli rutin, který chrání naše tělo před kornatěním tepen, zpevňuje cévy, žíly a působí preventivně proti hemeroidy. 100 g papriky navíc obsahuje pouhých 27 kcal, což z ní dělá skutečně dietní potravinu. Papriky ale obsahují i vitaminy skupiny B, vitamin E, vápník, hořčík, fosfor, draslík, síru, železo, měď a mangan. Paprika působí zásadotvorně a obsahuje určité procento bílkovin.

 

Comments are closed.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat