Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Jak se zbavit dluhů? Využijte zákonné oddlužení?

Dluhy, splácení půjčky půjčkou, žádosti o další úvěry nebo dokonce hrozba exekuce či osobní bankrot, to jsou věci, které v poslední době straší čím dál více lidí, kteří jsou ztraceni a neví kudy kam. Jejich problémy bohužel lákají i různé lichváře a podvodníky, kteří jim slibují jen další „výhodnější“ půjčky a úvěry, ale tímto způsobem ze začarovaného kruhu postižený člověk nevystoupí a zřejmě už sám zjistil, že to, co zpočátku vypadalo jednoduše a lákavě, naopak jeho finanční, a tím i celou životní situaci akorát zhoršuje. Jaké má člověk možnosti se z tohoto začarovaného druhu dostat?

Jednou z nich je možnost zákonného (soudního) oddlužení, kterou upravuje tzv. insolvenční zákon. Pro dlužníka to znamená povinnost prokázat svůj úpadek a splnit zákonné povinnosti stanovené insolvenčním zákonem. Dále musí dlužník prokázat, že bude schopen za dobu max. pěti let splatit alespoň 30% všech dluhů v pravidelných měsíčních splátkách. Pokud je oddlužení schváleno, znamená to okamžité zastavení exekuce, úročení a penalizace dluhů. Oddlužit lze i nemovitost, na kterou je uvalena exekuce.

Kam se má ale člověk obrátit, aby jen nenaletěl dalším podvodníkům? Řešení nabízí poradenská společnost NEKO Olomouc s.r.o., která se už léta zabývá mj. vedením účetnictví a dalším finančním i právním poradenstvím. Má sídlo v Olomouci na adrese Tylova 6, ale obrátit se na ni může kdokoli z celé republiky.

Jak probíhá proces oddlužení u této společnosti? Na bezplatné konzultaci s vámi zkušený poradce probere Vaši současnou dluhovou a finanční situaci. Pokud je taková, že je oddlužení možné, zajistí Vám vypracování veškeré nutné dokumentace a zajistí hladký průběh schválení oddlužení soudem. Samotný návrh na povolení oddlužení předají příslušnému soudu a zajistí zastavení exekucí. Poté, co je zahájeno insolvenční řízení, exekutor už není oprávněn zabavit majetek nebo příjem dlužníka.

Co se týče oddlužení nemovitosti, společnost nabízí zprostředkování úvěru k vyplacení exekucí a zástav, které váznou na Vaší nemovitosti. Zajištění financí může být velmi rychlé a zajistí dlužníkovi např. zastavení dražby a exekuce majetku. Splátku si poté klient nastaví dle svých možností.

Ani lidé, u kterých oddlužení není možné nebo jej soud nepovolil, nemusí zoufat a mohou se na tuto poradenskou firmu obrátit. Poradí jim, jak snížit splátky, ušetřit a vyhnout se dalším půjčkám a úvěrům.

Veškeré poradenství je profesionální, seriózní, rychlé a především diskrétní. Cílem činnosti poradenské společnosti je pomoci lidem vystoupit z kolotoče dluhů a tím spojených rizik a nebát se již dále o své živobytí.

Comments are closed.