Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Jak na rizikové kácení stromů

Nyní v jarních měsících všechny zahrádkáře čeká stříhání a prořezávání stromů. Každý se s tímto úkolem popere po svém. Ti, kteří mají vhodné nářadí se obvykle do řezání stromů pustí sami. V některých případech je ale rozumnější si na pomoc najmout profesionály a nechat hlavně rizikové kácení stromů na těch, kteří si s ním poradí snáze. Rizikové kácení stromů je obvykle takové, při kterém se jedná o mohutný strom, který při případném pádu ohrožuje poblíž stojící budovy. Profesionálové zvládnou strom pokácet přesně cíleným řezem tak, aby dopadl na vymezené místo a tím předešel škodám na majetku nebo i zdraví přihlížejících.
I k prořezávání stromů můžete profi služeb. Zejména starší lidé, kteří mají zahrádku a na podobné aktivity už nestačí, si mohou najmout zahradnické služby. Stříhání stromů většina lidí stále provádí pouze zahradnickými nůžkami, které jsou ale hůře využitelné ve vyšších místech vzrostlejších stromů. V takových případech je nutno využít žebřík. Mnohem praktičtější ale jsou teleskopické nůžky, které lze díky jednoduchému patentu využívat i na vysoko položené větve. Keře se výborně zastřihávají elektrickými nůžkami. Klasické velké zahradnické nůžky jsou sice také alternativou, ovšem mnohem pracnější.
Kácení stromů
Ke kácení stromů lze také přistoupit samostatně, ovšem je také třeba mít vhodné nářadí. Nejvhodnější je motorová pila. Ručně, tedy pomocí ruční pily, lze stříhat nanejvýše štíhlé stromky. U starších a objemnějších stromů nebo keřů je lepší vsadit na elektrický nebo motorový pohon, který Vám ušetří spoustu námahy.

Comments are closed.