Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Myslete do budoucna, kupte si vlastní kanceláře

Sídlí vaše společnost v pronajatých kancelářských prostorách? Bojíte se zvyšování nájmu nebo neprodloužení nájemní smlouvy? Buďte chytří a investujte raději do vlastního. Ve svém si můžete být naprosto jisti, že vám již nikdo nezvýší nájemné a ani vám nezruší smlouvu. Navíc v případě potřeby můžete prostory dále pronajímat.

Díky legislativní změně můžete nakupovat administrativní budovy po částech – například po podlažích. Společnost Amigal Group [VH1] přichází s tímto revolučním konceptem, který doposud fungoval jen v zahraničí. A co víc, díky současné ekonomické situaci se tato možnost jeví jako ideální příležitost, poněvadž měsíční splátky hypoték se pohybují pod úrovní průměrného tržního nájmu.

Příkladem může být pilotní projekt společnosti Amigal Group kancelářské prostory v Praze – Holešovicích[VH2] . Výše nájemného se zde pohybuje na úrovni 80 500 Kč. Než platit nájem je výhodnější vzít si úvěr např. na 12 let s 5% úrokem a měsíčně splácet jen zhruba 69 700 Kč. Navíc návratnost investic do kanceláří se pohybuje už někde mezi 10-12 lety, naproti tomu u bytů je to zhruba 25 let. Vzhledem k situaci na realitním trhu, která se jeví jako ideální pro pořízení nemovitosti, lze navíc do budoucna očekávat i výrazný nárůst hodnoty této investice.

Comments are closed.