Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Capacco – dobrá volba střešní krytiny

Když jsme se ženou stavěli dům, snažili jsme se myslet hodně do budoucna a při nákupu stavebnin jsme se snažili vybírat materiál a veškeré důležité součásti domu v té nejlepší kvalitě a s dlouholetou životností.

Kromě stavebních hmot, oken a dveří jsme věnovali hodně pozornosti střeše a hledali střešní krytinu, která by plně splňovala naše požadavky. Střechu na domě mých rodičů nám zničilo krupobití, takže jsme hledali velmi odolnou krytinu, která by vydržela všechno. Výběru jsme se věnovali hodně dlouho, byli jsme na stavebních výstavách, prohlíželi střechu každého domu a objížděli prodejce střešních krytin a vybírali a vybírali. Líbil se nám vzhled klasické pálené střešní tašky, ale nebyli jsme si jistí, jestli je to to pravé a navíc cena byla docela vysoká. Další variantou, o které jsme uvažovali, byla břidlicová střecha, přírodní vzhled střechy se nám velmi líbil, ale pokládka byla velmi složitá a tašky drahé. Plechovou  a dřevěnou střechu jsme jednoznačně zamítli, uvažovali jsme tedy o betonové krytině, ale u té není tak vysoká odolnost proti mrazům a také je dost těžká.

Výběr byl velký a druhů hodně, ale žádná krytina v sobě nespojovala všechny výhody, které jsme chtěli. Pak jsme na jedné z výstav objevili plastovou střešní krytinu Capacco a ta nás velmi zaujala. Svou černošedou barvou vypadala úplně jako pravá břidlice, ale měla spoustu výhod. Informace jsme zjišťovali přímo u výrobce na výstavě, kde nám ochotně vysvětlili, z čeho a jak se plastová krytina vyrábí a jak je vůbec napadlo střešní krytinu z plastu začít vyrábět. Byli jsme nadšení z vlastností krytiny a také proto, že se jednalo o český výrobek. Zaujala nás hlavně pružnost a pochůznost krytiny, kterou po letech neztratí a tedy i její nerozbitnost. Žádné rozbité tašky po krupobití, ani po návštěvě nešikovného kominíka. Další z výhod byla mrazuvzdornost i odolnost vůči horkům a nejvíc nás nadchla bezúdržbovost krytiny, na kterou se díky materiálu nechytají mechy.  Moje žena byla navíc nadšená, protože krytina je vyráběna z recyklovaného materiálu a ona se zajímá o vše eko a bio. Když jsme se navíc dozvěděli, že montáž je velmi snadná a střecha z plastové krytiny ani po letech neztratí barvu a je lehká a levná, bylo vybráno. S volbou jsme spokojeni a doporučujeme plastovou střešní krytinu všem známým, kteří staví, nebo rekonstruují dům.

Comments are closed.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat