Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Italská Aprica

Aprica nabízí spoustu příležitostí k prožití skvělé zimní dovolené. Je možné tady využívat 3 navzájem napojené skiareály. Jde o Palabione, Magnoltu a Baradello. Ve středisku Aprica se lyžuje na severně orientovaných sjezdovkách nad městečkem. Z toho důvodu tu vydrží sníh po celou zimu až do dubna.

Děti mají v Aprice k dispozici speciální dětské lyžařské terény. Přepravu zde zabezpečují kouzelné koberce a dokonce čtyřmístná lanovka. Středisko Aprica má v nabídce modře značené sjezdovky, vhodné pro méně zkušené lyžaře. K nejpopulárnějším sjezdovkám v Aprice patří Superpanoramica. Sjezdovka měří šest kilometrů a bezpochyby bude vyhovovat všem začátečníkům. Pochopitelně nemohou chybět ani náročnější červené. Ti nejzkušenější lyžaři se pak mohou těšit na několik černě značených sjezdovek. Tou nejvyhlášenější je v Aprice trať s názvem Magnolta.

Skiareál Aprica je celkem přes 50 km pečlivě upravených lyžařských terénů. Během zimy si tady lyžaři užívají tratě se spoustou sněhu a slunečního svitu.

Oblast Aprica nabízí též mnoho možností, jak si užít volný čas po lyžování. Výborně se najíst je možno v jedné z řady restaurací, podávající vyhlášenou italskou kuchyní. Kdo má po dni na svazích ještě spoustu sil, může zavítat například na venkovní kluziště. Navštívit se dá také relaxačně – sportovní komplex se zastřešeným bazénem, saunou a lázeňskými službami. Milovníci noční zábavy se mohou stavit v bary nebo na diskotéce. To všechno je ke všemu v Aprice za přijatelné ceny.

A proč je Aprica tolik populární? Jde o příjemné lyžařské středisko, které je ideální k prožití nezapomenutelné dovolené během zimního období. Nachází se na severu Itálie, v regionu Lombardie. Směrem na východ se rozkládá sedlo Passo Tonale. A do švýcarského St. Moritz je to z Apriky asi 40 kilometrů.

Oblast Aprica se řadí k nejznámějším lyžařským střediskům severní Itálie. Od našeho hlavního města je to do Apriky asi 750 kilometrů. Region je dobře vybaven pro všechny vyznavače zimních aktivit. Množství dnů plných slunce, kvalitní lyžování, proslulé aprés – ski a pestré možnosti ne pouze aktivního odpočinku po dni stráveném na svazích. To všechno se navíc dá pořídit v Aprice za dobré ceny.

Jedinci, kteří se zajímají zimní lyžařskou dovolenou, se zajímají, na jakých sjezdovkách se v Aprice lyžuje, zda jsou dostatečně široké a jak je to s úpravou sjezdovek po lyžování. V Aprice je více jak pět desítek kilometrů tratí od mírných modrých přes příjemně klopené červené až po strmější černé. Dokonce se tu dá provozovat freeride. Na pistách je vždy spousta prostoru a i nezkušení lyžaři nebo rodiče s dětmi si tady v pohodě skvěle zalyžují.

Comments are closed.