Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Nanotechnologie dokáže nevídané věci

Svět se neustále mění a vyvíjí. Každý den se vynoří nový objev či spekulace. Mění se i technologie. Možná tou nejzajímavější je nanotechnologie. Ne náhodou je považována za technologii 21. století. Nabízí široké využití a má nekonečné možnosti. Co ale nanotechnologie je?

Je to věda nebo inženýrství, která zkoumá věci na atomární úrovni. Nanotechnologie pracuje s atomy a molekulami ve velikosti 1 – 100 nanometrů. Jeden nanometr je jedna miliardtina metru.

Tato technologie je využitelná v mnoha odvětvích. Do popředí se dostávají produkty, které jsou vyrobeny právě na bázi této technologie. Jsou to produkty, které dokáží změnit povrchové vlastnosti. Využít se dají v domácnosti, v zahradě či v automobilu. V domácnosti najdeme velmi mnoho povrchů. Když si projdeme všechny místnosti, narazíme na sklo, plast, chrom, nerez, kámen, dřevo či textil. Opravdu dostatek různých povrchů. Pomocí nanotechnologie dokážete ošetřit a pozměnit všechny tyto povrchy.

Výše jmenované povrchy by se daly rozdělit do dvou skupin – savé a nesavé. Právě podle tohoto kritéria jsou rozděleny i produkty. Na savé povrchy je potřebný jiný produkt než na ty nesavé. Po ošetření ale všechny získají podobné, dříve nevídané vlastnosti. Na povrchu se vytvoří tenká, neviditelná nano vrstva, která ale nezmění vzhled ani prodyšnost povrchu. Právě tato vrstva zabrání, aby se voda či nečistoty dostaly do kontaktu se samotným povrchem.

Jmenujme si, jaké výhody nabízejí nano produkty:

1. Hydrofobie, oleofobie – odolnost vůči vodě, olejům a jiným tekutinám.

2. Nepřilnavost nečistot.

3. Efekt lehkého čištění.

4. Úspora času a peněz.

5. UV stabilita.

6. Jedná se o kvalitní německé produkty.

7. Nano ochrana je nezávadná pro potraviny.

8. Po ošetření se nezmění vzhled ani prodyšnost povrchu.

9. Na povrchu textilního povrchu se vytvoří efekt lotosového květu.

Jak vidíte z uvedených výhod, nanotechnologie nabízí zcela nové vlastnosti, které nám mohou změnit a usnadnit každodenní život. Společnost NanoProm nabízí inovativní nano produkty, kterými dokážete změnit svět kolem Vás. Navštivte stránky společnosti, dozvíte se víc a vyberte si produkt, který bude Vašim věrným pomocníkem v domácnosti, zahradě či při ošetření auta.

Comments are closed.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat