Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Význam pojištění proti dopravním přestupkům

Pojišťujeme se pro případ požáru, krádeže, ohrožení na životě – co však v případě ohrožení podnikání, zaměstnání nebo samotného životního stylu v případě pokut za banální dopravní přestupky? Zvážili jste, jaké důsledky mohou takové pokuty mít na váš život, a jak je možné se proti takovým situacím ochránit a minimalizovat tak riziko nepříjemných dopadů?

Hrozby za dopravní přestupky

Pokuta ve správním řízení se pohybuje v rozmezí od 1 500 Kč do 10 000 Kč, spolu s až 7 body a zákazem činnosti na 6 měsíců. Jde o přestupky jako nedovolené předjíždění, ohrožení chodce mimo silnici, nezastavení před přechodem a další. Dopady mohou být devastující, především, jste-li na řízení vozidel existenčně závislí.

Tarify pojištění na pokuty

Náš tým sestavil tarify pro vaši ochranu v situacích, kdy se setkáte s jedním z možných přestupků. Nejoblíbenějším tarifem je tarif Full House, který pokrývá veškeré přestupky proti silničnímu zákonu, s několika výjimkami mezi které se řadí například předražení v rámci taxislužby, nevydání účtenky nebo absence kurzovníku cizí měny. Pro řidiče, kteří hledají pouze nejnutnější ochranu, je tarif Optimal. Ten pokrývá nejčastější přestupky, za které hrozí bodový postih či zákaz řízení, včetně parkování, překročení rychlosti, jízdy bez pásů či telefonování.

Jak pojištění funguje

Po vybrání a sjednání optimálního tarifu, který vyhovuje vašim představám, získáte ochranu na období jednoho roku. Na rozdíl od situace, kdy si najímáte právníka v situaci, kdy již k přestupku dojde, s námi získáte výhodu paušálu a neplatíte hodinovou taxu. Při střetu s policí následně necháte váš přestupek předat do správního řízení, kde vás zastoupíme a ochráníme. V případě, že správní řízení nevyhrajeme, pokutu za vás uhradíme.

Více informací o tarifech a rozsahu naší ochrany, navštivte PojisteniNaPokuty.cz.

Comments are closed.