Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Sociální dovednosti a stolní společenské hry

Přestože je počítačová gramotnost dětí i dospělých na vzestupu, zahrát si čas od času stolní společenskou hru a dát vale chrám digitálním nemusí být v žádném případě na škodu, a to nejen dětem, ale i dospělým. Tradiční dětské společenské hry toho naučí děti mnohem více, než by se mohlo na první pohled zdát. Tak například jejich provozování rozvíjí sociální interakci a je tím nejjednodušším způsobem, jak spolu může rodina trávit čas pohromadě.

Klasika je fajn, ale zkuste i něco nového

Jak známo, děti se do určitého věku učí především hrou, a právě pomocí hry je možné připravit je nejen na školní výuku, ale i na mnohé životní situace naprosto jednoduše – od domácího stolu. Mezi klasiku dnes patří například Člověče nezlob se, Monopoly, Sázky a dostihy nebo třeba Scrabble. Stále ještě dokáží zaujmout a pobavit, přesto se vyplatí sáhnout i po zcela nových a málo známých variantách či úplně nových titulech. Najdete je v e-shopu Spolocenska-hra.sk. Jsou řazeny do přehledných kategorií, takže si rozhodně vyberete jak pro své děti, tak pro sebe či pro všechny dohromady. Jsou pro vás připraveny karetní společenské hry, vědomostní společenské hry, párty společenské hry, ale také stolní fotbal a hokej či hlavolamy.

Víte, že kdo si hraje, nezlobí a mnoho se toho naučí?

Dítě, co si hraje, nezlobí – to je stará známá pravda. Málokdo z rodičů si však uvědomuje, že kromě zlobení je to ještě spousta dalších užitečných dovedností, které dítě při společenské hře získává. Tak například taková společenská hra pro jednoho Kouzla a čáry nabídne dítěti stát se pravým kouzelníkem a naučit se devíti trikům, tedy zručnosti a logické úvaze. Tuto hru zvládne dítě již od šestého roku. Pro sourozence mohou být přínosné společenské hry pro dva.

Najděte si chviličku na společné hraní si se svými dětmi, začněte klidně obyčejnými puzzlemi a pexesem

Comments are closed.