Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Author Archive

Podlaha v panelovém bytě

Jestliže bydlíte v panelovém bytě, jistě jste několikrát přemýšleli, co mají vaši sousedé na podlaze. Někteří z vás už ví, o čem mluvím, protože podle toho, jakou podlahovou krytinu zvolili vaši sousedé, kteří bydlí nad vámi, tak vy buďto slyšíte každý jejich krok, nebo neslyšíte nic. Věřte, že vhodná podlahová krytina dokáže své. Naši sousedé mají v bytě laminátovou plovoucí podlahu a musím říci, že slyším každý jejich krok.

Laminátové plovoucí podlahy jsou velice oblíbené pro svou cenu a jednoduchou pokládku. Naši sousedé jsou mladí a peněz nemají na rozhazování, tak se na ně nezlobím, jen jsme jim řekli, až si budou pořizovat novou podlahovou krytinu, aby se lépe poradili s odborníky. Vím, že chtěli mít doma stíratelnou podlahu, ale kdyby si pořídili koberec, hlučnost by byla mnohem menší.

Ani pokládka koberců není složitá, možná ještě jednodušší než pokládka plovoucí podlahy. Ale je pravda, že podklad pod koberec je nutné mít náležitě rovný, aby se na koberci nevytvořily hrboly a nerovnosti. Stěrka podkladové podlahy tento problém řeší, ovšem ne každý člověk je schopen sám vystěrkovat místnost. Ale v dnešní době to není problém. Jsou tady různé firmy, které se pokládkou podlahové krytiny zabývají a někdy stačí navštívit podlahové studio a oni vám nabídnou jak podlahovou krytinu, tak vám poskytnou služby, které s pokládkou souvisejí.

Není možné říkat komukoliv, jakou podlahovou krytinu by mněl zvolit do svého bytu, ale měli bychom brát ohled na své sousedy a při změně podlahové krytiny bychom se měli poradit s odborníky, kteří nám poradí, která podlahová krytina se nejlépe hodí do našeho bytu. Tím předejdeme pozdějším neshodám, které při nesprávné volbě mohou nastat.

Jaké dveře do vašeho bytu?

Plánujete přestavbu bytu, nebo domu, či stavíte úplně nový dům? Pak je nejvyšší čas rozhodnou se, jaké použijete dveře. Můžete využít vizualizace, která vám pomůže vidět, jak bude váš interiér při konkrétních dveřích vypadat. Je třeba vzít v potaz prostor, který máte a jak se vám v něm bude pohybovat. Jestliže máte malé místnosti jsou vhodné shrnovací dveře.

Shrnovací dveře se vyrábí z různých materiálů a tím si můžete vybrat ten, který se do vašeho bytu bude hodit a bude zdobit váš interiér. N

apříklad koženkové shrnovací dveře můžete použít nejen, jako dveře, ale i jako snadno odstranitelnou stěnu, která vám umožní z jedné velké místnosti udělat dvě menší. Dveře se vyrábí přesně na míru , až do výšky 215 cm. A pokud budou dvoukřídlé, může být jejich šířka až 320 cm.

Také se můžete rozhodnou pro shrnovací dveře plastové. Tyto dveře jsou lehké a zručný člověk si je dokáže namontovat i sám. I u plastových shrnovacích dveří je možná až 215 cm a jejich šířka může být až 320 cm. Výhodou těchto dveří je možnost kombinace se sklem, což prosvětlí vaše místnosti.

Každé z těchto dveří mají své výhody a je jen na vás, které z nich budou zdobit váš interiér.

Shrnovací dveře patří do vašeho bytu.

Jestliže se rozhodnete mít doma krásné a kvalitní shrnovací dveře i po několika letech, vyplatí se vybírat z kvalitních a ověřených prodejců a výrobců. Je pryč doba, kdy si zákazníci nakupovali nekvalitní výrobky z polských tržnic a pak marně hledali firmu, která jim tento výrobek dokáže namontovat. Většinou nenalézali. Tyto shrnovací dveře z nekvalitních materiálů nedržely tvar a měly takřka nulovou odolnost proti opotřebení. Jejich funkčnost a estetický vzhled vám mnoho radosti nepřinesl. Je proto dobré si připlatit a využít kvalitních výrobků pocházejících z domácí produkce.

Mezi nejkvalitnější výrobky  a samozřejmě i nejčastěji dodávané patří  dřevěné shrnovací dveře. Tyto dveře nejenže šetří Váš prostor, ale také plní funkci standardních otočných dveří.  Základním materiálem pro výrobu  shrnovacích dřevěných dveří je kvalitní smrkové dřevo, ale běžně se používají i jiné dřeviny a to například buk nebo dub. Dřevěné shrnovací dveře se dodávají jak prosklené, tak i plné v jednodílném či dvoudílném provedení. Uzavírání shrnovacích dveří může být řešeno klasicky na čep s kleštinou  nebo uzamykatelné.

Jako levnější alternativu k dřevěným dveřím lze použít shrnovací dveře plastové v imitaci dřeva. Tyto veře vynikají rovněž dlouhou životností a minimální údržbou. Po dlouhou dobu si zachovávají svůj vzhled. Lamely dveří mohou být jak prosklené tak  i plné. Plastové shrnovací dveře lze použít i do vlhkých prostorů  jako jsou koupelny, či sprchové kouty.