Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Author Archive

Vybíráme nátěry

Ať už kovy, dřevo nebo fasády, vše je potřeba po jistých intervalech přetírat. Nátěry převážně všechny povrchy chrání před působením vlhkosti. U kovů voda zapříčiňuje korozi, u dřeva plísně a u zdí vlastně zrovna tak. Pokud se v nátěrech nevyznáte, vždy vám mohou pomoci profesionální natěrači, kteří dokážou určit, jaký nátěr bude zapotřebí nanést. Jsou také schopni natírat rozlehlé plochy, které jsou nesnadno dostupné, například kvůli velké výšce a jsou tak dosažitelné buď jen s vysokým žebříkem, nebo na laně. Nátěry se různí podle natíraného materiálu. Obecně je můžeme rozlišit na vodou ředitelné a syntetické. Při aplikaci je zapotřebí nátěry nanášet na suchý a dobře odmaštěný povrch. Natěrači Vám budou moci zvolit jednak vyhovující typ barvy – u kovů tedy jak základové nátěry, které tvoří první ochrannou vrstvu a také finální nátěry, které pak tvoří koncový vzhled povrchu. U dřeva je také možno volit nejen nátěry barvou, ale také lakem. Natěrači nebo lakýrníci si poradí i s náročnějšími povrchy, které například rezaví nebo jsou jinak znehodnocené a předpřipraví je, aby bylo možno aplikovat nátěr. Laky lze volit podle konečného vzhledu povrchu na matné, lesklé a polomatné.
Na trhu je nabízena celá řada účelových nátěrů, které mají své specifické účely. Jedná se zejména o penetrační, protipožární nebo protiplísňové nátěry. O jejich použití je dobré se poradit právě s profesionálními natěrači. U každého z těchto unikátních nátěrů totiž najdeme další varianty, o nichž mají natěrači větší přehled. I když provádíme jednoduché nátěry fasád budov měli bychom použít penetrační nátěry, které se využívají na snížení savosti a zpevnění podkladu a zvýšení jeho přilnavosti.
Nátěry kovů a dřeva by nakonec měly být homogenní a měly by tvořit souvislou vrstvu. U nátěrů fasád jsou požadavky podobné, ovšem existují i metody, které můžeme označit za umělecké, a jejich výsledek často vyžaduje spíše nesouměrnost.

Jak na rizikové kácení stromů

Nyní v jarních měsících všechny zahrádkáře čeká stříhání a prořezávání stromů. Každý se s tímto problémem popere po svém. Ti, kteří mají správné nářadí se většinou do stříhání stromů pustí sami. V některých případech je ale rozumnější si na pomoc zavolat profesionály a nechat především rizikové kácení stromů na těch, kteří si s ním poradí snáze. Rizikové kácení stromů je obvykle takové, při kterém se jedná o vzrostlý strom, který při případném pádu ohrožuje poblíž stojící budovy. Profesionálové zvládnou strom pokácet přesně cíleným řezem tak, aby dopadl na vymezené místo a tím předešel škodám na majetku nebo i zdraví přihlížejících.
I k prořezávání stromů lze využít profi služeb. Zejména starší lidé, kteří mají zahrádku a na podobné opečovávání už nestačí, si mohou najmout zahradnické služby. Stříhání stromů většina lidí stále provádí obyčejnými zahradnickými nůžkami, které jsou ale méně snadno využitelné ve vyšších místech vzrostlejších stromů. V takových případech je potřeba využít žebřík. Mnohem praktičtější ale jsou teleskopické nůžky, které je možno díky důmyslnému patentu používat i na vysoko položené větve. Keře se dobře zastřihávají elektrickými nůžkami. Klasické velké zahradnické nůžky jsou sice také možností, ovšem mnohem pracnější.
Kácení stromů
Ke kácení stromů lze také přistoupit samostatně, ovšem je také třeba mít vhodné nářadí. Nejlepší je motorová pila. Manuálně, tedy pomocí ruční pily, lze kácet nanejvýše štíhlé stromky. U starších a vyšších stromů nebo keřů je lepší vsadit na elektrický nebo motorový pohon, který Vám ušetří spoustu práce.

Jak na rizikové kácení stromů

Nyní v jarních měsících všechny zahrádkáře čeká stříhání a prořezávání stromů. Každý se s tímto úkolem popere po svém. Ti, kteří mají vhodné nářadí se obvykle do řezání stromů pustí sami. V některých případech je ale rozumnější si na pomoc najmout profesionály a nechat hlavně rizikové kácení stromů na těch, kteří si s ním poradí snáze. Rizikové kácení stromů je obvykle takové, při kterém se jedná o mohutný strom, který při případném pádu ohrožuje poblíž stojící budovy. Profesionálové zvládnou strom pokácet přesně cíleným řezem tak, aby dopadl na vymezené místo a tím předešel škodám na majetku nebo i zdraví přihlížejících.
I k prořezávání stromů můžete profi služeb. Zejména starší lidé, kteří mají zahrádku a na podobné aktivity už nestačí, si mohou najmout zahradnické služby. Stříhání stromů většina lidí stále provádí pouze zahradnickými nůžkami, které jsou ale hůře využitelné ve vyšších místech vzrostlejších stromů. V takových případech je nutno využít žebřík. Mnohem praktičtější ale jsou teleskopické nůžky, které lze díky jednoduchému patentu využívat i na vysoko položené větve. Keře se výborně zastřihávají elektrickými nůžkami. Klasické velké zahradnické nůžky jsou sice také alternativou, ovšem mnohem pracnější.
Kácení stromů
Ke kácení stromů lze také přistoupit samostatně, ovšem je také třeba mít vhodné nářadí. Nejvhodnější je motorová pila. Ručně, tedy pomocí ruční pily, lze stříhat nanejvýše štíhlé stromky. U starších a objemnějších stromů nebo keřů je lepší vsadit na elektrický nebo motorový pohon, který Vám ušetří spoustu námahy.

Jak na rizikové kácení stromů

Teď v jarních měsících všechny zahrádkáře čeká stříhání a prořezávání stromů. Každý se s tímto úkolem popere po svém. Ti, kteří mají vhodné nářadí se obvykle do řezání stromů pustí sami. V některých případech je ale rozumnější si na pomoc přivolat profesionály a nechat hlavně rizikové kácení stromů na těch, kteří si s ním poradí snáze. Rizikové kácení stromů je obvykle takové, při kterém se jedná o vysoký strom, který při možném pádu ohrožuje poblíž stojící budovy. Profesionálové jsou schopni strom pokácet přesně cíleným řezem tak, aby dopadl na požadované místo a tím zabránil škodám na majetku nebo i zdraví přihlížejících.
I k prořezávání stromů můžete profi služeb. Zejména starší lidé, kteří mají zahrádku a na podobné aktivity už nestačí, si mohou najmout zahradnické služby. Stříhání keřů většina lidí stále provádí obyčejnými zahradnickými nůžkami, které jsou ale méně snadno využitelné ve vyšších místech vzrostlejších stromů. V takových případech je potřeba použít žebřík. Mnohem osvědčenější ale jsou teleskopické nůžky, které je možno díky důmyslnému patentu používat i na vysoko položené větve. Keře se výborně zastřihávají elektrickými nůžkami. Standardní velké zahradnické nůžky jsou sice také alternativou, ovšem mnohem pracnější.
Kácení stromů
Ke kácení stromů lze také přistoupit svépomocí, ovšem je také třeba mít vhodné nářadí. Nejlepší je motorová pila. Ručně, tedy pomocí ruční pily, lze kácet nanejvýše štíhlé stromky. U starších a objemnějších stromů nebo keřů je výhodnější vsadit na elektrický nebo motorový pohon, který Vám ušetří spoustu práce.

Malování interiérů

Malování interiérů je záležitostí nejen dekorační, ale také hygienickou, proto se doporučuje malovat zhruba jednou za čtyři až pět let. Můžete se rozhodnout buď pro jednoduché vymalování válečkem na jeden odstín. V dnešní době jsou ale velice oblíbené také nejrůznější metody, které Váš byt promění v jedinečný a zajímavě řešený skvost. Můžete si zkusit, tyto techniky buď svépomocí, což ovšem může být časově náročné a kromě toho budete potřebovat nakoupit i pomůcky, které jsou pro vytvoření těchto efektů nutné. Nebo se můžete spolehnout na malířské práce profesionálů, kteří by měli mít tyto techniky osvojené a především i veškeré vybavení. Opravdu kvalitní malíři vám mohou na stěnách vytvořit zajímavé efekty. Jednak se může jednat o plastické nátěry. Obvykle jsou na ně potřeba speciální válečky, které lze zakoupit i v hobby obchodech nebo stavebních hypermarketech. Jiné efekty, které vytvářejí krásné a zajímavé řešení interiéru pak mohou být aplikovány pomocí speciálních technik nanášení barvy – od tupování, přetírání jednoho odstínu druhým, tahy širokými štětci nebo rozmazávání barvy. Natírání interiéru se tak klidně může z nutnosti proměnit v kreativní činnost s jedinečnými výsledky, z kterých Váš interiér vyjde v obdivuhodném novém kabátku. Vždy, když budete chtít volit nový odstín barvy pro pokoj, který chcete vymalovat, měli byste brát ohled jednak na jeho využití – každá barva má totiž své specifické účinky na lidskou psychiku. Například se silně nedoporučuje dávat červenou barvu do ložnice nebo ještě hůře, do dětského pokoje, pokud nechcete mít na starosti hyperaktivní dítě. Správní malíři vám samozřejmě vhodnou barvu vybrat pomohou. Nejhorší část malování interiérů patrně není malování samotné, ale příprava, zakrývání nábytku a jeho odsouvání od stěn a následné uklízení cákanců a opětovné stěhování nábytku zpět na své místo. Když narazíte na vstřícné malíře, možná Vám i s touto součástí malování pomohou.