Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Author Archive

Automatický kotel na uhlí

Uvažujete o výměně automatického kotle na uhlí a vybíráte nový, je kvalitní, s dobrým servisním zázemím a moc nestojí? Zajímá Vás možnost čerpání dotace na rekonstrukci Vaší kotelny? V tom případě Vám doporučujeme automatické kotle na uhlí Benekov od firmy Enco-tepelná technika v Teplicích – kotle se zárukou kvality. Kotel můžete objednávat prostřednictvím webových stránek www.enconsult.cz za jedinečné ceny. Nevíte si rady s výběrem nového kotle? Neváhejte nás kontaktovat, poskytneme Vám rádi bezplatné poradenství

Výhody automatických kotlů na uhlí od Enco-tepelná technika:
• automatické podávání paliva
• ekonomicky výhodný provoz
• vysoká účinnost spalování
• široký rozsah modulace výkonu

Na Všechny kotle z nabídky Enco-tepelná technika je možné čerpat 60.000 Kč v programu kotlíková dotace.

Automatický kotel na uhlí od Enco-tepelná technika s.r.o.

Uvažujete o výměně automatického kotle na uhlí a vybíráte nový, je kvalitní, s dobrým servisním zázemím a moc nestojí? Zajímá Vás možnost čerpání dotace na rekonstrukci Vaší kotelny? V tom případě Vám doporučujeme automatické kotle na uhlí Benekov od firmy Enco-tepelná technika v Teplicích – kotle se zárukou kvality. Kotel můžete objednávat prostřednictvím webových stránek www.enconsult.cz za jedinečné ceny. Nevíte si rady s výběrem nového kotle? Neváhejte nás kontaktovat, poskytneme Vám rádi bezplatné poradenství

Výhody automatických kotlů na uhlí od Enco-tepelná technika:
• automatické podávání paliva
• ekonomicky výhodný provoz
• vysoká účinnost spalování
• široký rozsah modulace výkonu

Na Všechny kotle z nabídky Enco-tepelná technika je možné čerpat 60.000 Kč v programu kotlíková dotace.

Automatický kotel na uhlí od Enco-tepelná technika s.r.o.
Enco Vám představuje moderní automatický kotel na uhlí Benekov Premium s jednoduchým, avšak propracovaným, elektronickým řízením a automatickým podáváním uhlí. Kotel je možné instalovat v moderních domech i průmyslových objektech. Výhodou automatického kotle na uhlí je snížená spotřeba paliva oproti klasickým kotlům díky vysoké účinnosti spalování. Automatický kotel na uhlí Benekov Premium je skvělou pro volbou každého, kdo chce šetřit svoji peněženku a zároveň životní prostředí.

Enco Teplice – automatické kotle na uhlí, které nezklamou!

 

 

Dotace na výměnu kotle pro vytápění domu.

S příchodem jara 2015 opět očekáváme spuštění dotačního programu ministerstva životního prostředí za podpory jednotlivých krajů. Společný program na podporu výměny kotlů, tzv. Kotlíková dotace, je zaměřen na postupnou likvidaci kotlů na uhlí a tuhá paliva v první a druhé emisní třídě. Majitelé rodinných a bytových domů mají možnost rekonstruovat svoji kotelnu, nahradit svůj starý kotel na tuhá paliva novým moderním nízkoemisním zdrojem s automatickým provozem a získat dotaci až šedesát tisíc Kč. Dotační program se týká majitelů domů, kteří pro vytápění používají kotel na tuhá paliva v 1. a 2. emisní třídě s výkonem do 50-ti kW. Podmínkou je, že tento kotel bude prokazatelně zlikvidován a nahrazen automatickým kotlem  na uhlí, pelety či biomasu, který je zařazen do seznamu výrobků, splňujících požadavky pro čerpání dotace.

Potencionálním žadatelům o čerpání kotlíkové dotace nabízíme plnou podporu při vyřizování administrativních úkonů, spojených se žádostí o dotaci, široký sortiment dotovaných automatických kotlů na uhlí, pelety a biomasu, odbornou montáž a záruční i pozáruční servis.

Enco-tepelná technika s.r.o.

 

Dimenzování vrtů pro tepelné čerpadlo země-voda

Postup při výpočtu hloubky vrtu a jejich počtu se přímo odvíjí od typu podloží ve kterém se vrty budou realizovat. Každá hornina má jinou výtěžnost tepla z jednoho metru vrtu. Zatímco pevné horniny jako je rula či žula poskytnou až 70 W z metru, u suchých nezpevněných podloží musíme počítat s daleko menšími zisky okolo 30 W z metru. Je proto velmi důležité určit co nejpřesnější typ podloží a tím zamezit zbytečné zvýšení investice na straně jedné, poddimenzování vrtu na straně druhé.

Obecně lze brát v úvahu výtěžnost tepla z 1 m vrtu kolem 50W. Potřebný výkon dostaneme z výkonu Tč od kterého odečteme jeho potřebný příkon.U tepelných čerpadel země/voda můžeme uvažovat 80% jeho výkonu jako potřebu energie z vrtu.

Uvedeme si jako příklad tepelné čerpadlo s výkonem 10 kW

U Tč výkonu 10kW potřebujeme z vrtu 80%  jeho výkonu – tedy 8kW

Toto dělíme výkonem na 1m – tedy  8000W : 50W = 160 m

Vrty by neměly být větší jak 125 m a menší jak 50 m. Ideálně je rozmezí 75 až 100 m.

V našem příkladu tedy vychází dva vrty po 80 m hloubky.

Toto je údaj pro odhad ceny.  Dále můžeme provést náhled do geomap a hodnotu výtěžnosti zpřesnit na 98% pravděpodobnosti, jaká je v dané oblasti skutečná výtěžnost z 1m vrtu. To zpřesní skutečně potřebnou hloubku vrtu a může ušetřit zbytečné náklady nebo na druhou stranu upozornit, že investiční výdaje budou vyšší, než bylo uvedeno v nabídce.

Cena za jeden metr vrtu se pohybuje okolo tisíce korun za 1 metr. Vychází nám tedy cena 160.000 Kč, k této ceně je potřeba přičíst dopravní náklady realizační firmy a náklady za likvidaci materiálu vytěženého z vrtů.

Investice do realizace vrtů pro tepelné čerpadlo země-voda o výkonu 10 kW bude tedy téměř 200.000 Kč

Vzdálenost vrtů od sebe navzájem musí být větší jak 8 m a více je lépe

Alternativou s podstatně menšími realizačními náklady je tepelné čerpadlo vzduch-voda. Je ovšem potřeba upozornit, že výhody instalace tepelného čerpadla vzduch-voda jsou limitovány nadmořskou výškou.

Tepelné čerpadlo – tepelný zdroj budoucnosti

Budoucnost ve vytápění a ohřevu teplé vody představují pro  své nesporné výhody tepelná čerpadla. Jeho využitím získáte několika násobně efektivnější tepelný zdroj, než jsou konvenční tepelné zdroje. Stanete se méně závislými na dodavatelích energií.

Srovnáme-li efektivitu klasického kotle, kdy vždy za jednu odebranou kWh získáme méně jak 1 kWh tepla a tepelného čerpadla, kdy za jednu odebranou kWh energie získáme až 5 kWh tepla.

Navíc výhodná sazba tepelného čerpadla D56 (22 hodin nízký tarif) na spotřebovanou elektrickou energii v celé domácnosti řadí tepelná čerpadla na první místo v úspoře nákladů. V okolních státech využívají tohoto výhodného způsobu topení již několik desítek let. Vytápění tepelnými čerpadly získává stále větší oblibu i v České republice. Svědčí o tom stoupající počet instalací tepelných čerpadel, především tepelných čerpadel vzduch voda. K tomuto faktu u nás značnou měrou přispěl nástup špičkové technologie spirálových kompresorů „SCROLL“, nových druhů chladiv a pro tepelná čerpadla vzduch voda velice příznivé klimatické podmínky České republiky.

Vysoký uživatelský komfort, nízké provozní náklady a šetrnost k životnímu prostředí – to jsou hlavní důvody proč se rozhodnout pro tepelné čerpadlo. Nezbývá než zvolit, jaký systém tepelného čerpadla bude ten nejlepší. Samozřejmě, každý má své výhody i nevýhody a při výběru tepelného čerpadla záleží na konkrétní představě i technických podmínkách domu a pozemku.

 

Tepelné čerpadlo

Proč tepelné čerpadlo?

Známe celou řadu tepelných zdrojů, které můžeme použít pro vytápění našeho domu či jiné budovy, nebo jimi ohřívat vodu. Například kotle na tuhá paliva, s relativně levným provozem. Baví nás ale stále ještě pravidelně přikládat, vynášet popel, skládat uhlí a připravovat dřevo na další sezónu? Můžeme raději zvolit kotel na zemní plyn a elektřinu, který nemusíte obsluhovat? Jeho provoz je ale díky stále rostoucím cenám primárních energií draze zaplaceným komfortem. Aby jsme ušetřili, uvažujeme o slunečních kolektorech, které využívají obnovitelnou energii. Co když ale celou zimu slunce nezasvítí?

Všechny přednosti a výhody se skrývají v jediném tepelném zdroji a tím je TEPELNÉ ČERPADLO.

Levný provoz

Tepelné čerpadlo je moderní a velmi efektivní zdroj tepla. Pro svůj provoz využívá přírodní teplo, které si zdarma půjčuje z Vašeho okolí a vrací jej zpět prostřednictvím tepelné ztráty vytápěného objektu. Pořízení kvalitního tepelného čerpadla je tedy správným krokem k úsporám energie a tím i úsporám ve Vaší peněžence. Jediné, co zaplatíte, je elektrická energie potřebná pro jeho provoz.

Vysoký uživatelský komfort

Tepelné čerpadlo zvládne s minimálními náklady a bez problému vytápět Váš dům právě tak, jak je s ohledem na klimatické podmínky potřeba, celoročně ohřívat teplou užitkovou vodu nebo vodu v bazénu. To vše bez námahy, zcela automaticky a nezávisle na Vaší přítomnosti. Pořízením tepelného čerpadla ušetříte spoustu času, který pak můžete věnovat své rodině, práci nebo zábavě. Váš čas má také svou cenu!

Šetrnost k životnímu prostředí

Tepelné čerpadlo je velmi šetrné k prostředí, ve kterém žijeme, protože jej nezatěžuje zplodinami hoření a jinými škodlivými látkami. Také z hlediska obnovitelných zdrojů energie je tepelné čerpadlo důmyslnou technologií, která funguje stabilně a spolehlivě, i když slunce nesvítí a vítr nefouká nebo naopak. Tepelné čerpadlo je ideálním zdrojem tepla pro každého, kdo chce šetřit a není mu lhostejné naše životní prostředí.

Nezávislost na monopolních dodavatelích energií

Pořízením tepelného čerpadla se zbavíte závislosti na dodávkách zemního plynu ze zahraničí a získáte zdroj tepla s několikanásobně vyšší účinností. Budete celkově mnohem méně závislí na monopolních dodavatelích primárních energií. Jediná levná energie je v dnešní době totiž ta, kterou si od nich nekoupíte!

Jak vybrat ten správný kotel?

Dosluhuje Vám Váš starý kotel na tuhá paliva a rozhodujete se jaký kotel je ten správný pro náhradu Vašeho původního zdroje? Nabídka na trhu je dnes opravdu obrovská a je poměrně těžké se v ní orientovat. Tento článek by Vám měl pomoci při výběru toho správného kotle přesně pro Vás.

Palivo: Čím tedy budeme v našem novém kotli topit? Tady je potřebné zvážit jaké jsou v našem regionu nejdostupnější paliva. Ekologicky nejvhodnější je bezesporu peleta, ale vývoj ceny tohoto paliva jeho širšímu použití příliš nepomáhá. Jedničkou mezi palivy je stále hnědé uhlí, které je nejlevnější a nejdostupnější zvláště v hnědouhelných oblastech jako je ústecký kraj.

Výrobce: S kotli na trhu v české republice se opravdu roztrhl pytel. Naprostá většina kotlů jsou v současné době dovezené  z Polska. Polsko je opravdu kotelnickou velmocí a polští výrobci jsou atraktivní jak cenou, tak sortimentem. Rozhodně je však nutné zvážit, jaký daný kotel skutečně je, jaká je jeho konstrukce, kdo mi ho odborně namontuje a uvede do provozu, kdo drží záruku a jaké je servisní zázemí. Kotel je přeci jen průmyslový výrobek a poruchy se mohou vyskytnout. Dále je dobré zvážit pro jaká paliva je kotel primárně určen a jestli bude efektivně pracovat s místními zdroji. Například polské kotle jsou v naprosté většině konstruované pro tak zvaný ekohrášek – což je černé uhlí, ale většina kotlů u nás jede na hnědý ořech2. Dalším důležitým kritériem je rozhodně emisní třída ve které kotel pracuje a také potřebná certifikace. Jako nejlepší řešení se jeví výběr kotle nějakého z renomovaných českých či německých výrobců s dobrým servisním zázemím. Takové kotle mají vysoký kvalitativní standard, jsou certifikovány pro provoz u nás a většinou zařazeny v dotačních programech.

Cena: Cena kotle by neměla být rozhodně nejdůležitějším parametrem při výběru kotle. Kvalitní kotel stojí o něco více, ale je to investice na dlouhá léta a kvalita se Vám rozhodně vyplatí. Je potřeba si uvědomit, že např. kvalitní regulace, která je srdcem i mozkem kotle tvoří čtvrtinu ceny kotle. V případě tepelné techniky platí dvojnásob rčení: „nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci.

Dodavatel: Kotel máme vybraný a nyní nám nezbývá, než ho někde koupit. Jako nejpohodlnější se zdá nákup na internetu – produkty Vám prodejce dopraví až domů a cena bývá v e-schopech nejlepší. Ale pozor! Je nutné si uvědomit, že kotel potřebuje průběžný servis, občas je potřeba dokoupit nějaký náhradní díl, v nejhorším případě řešíme kompletní reklamaci. Co ze svým kotlem budeme v takovém případě dělat? Daleko lepší je kotel koupit od dobré montážní firmy, která kotel dodá a sama ho namontuje a uvede do provozu. Po celou dobu životnosti kotle Vám poskytuje potřebný kvalifikovaný servis, drží skladem základní náhradní díly a zároveň drží záruku.

Montáž: Co se týče samotné montáže, je rozhodně nejvhodnější svěřit tento úkol odborné firmě. Ta zváží a probere s Vámi zapojení kotle, systém ve kterém bude kotel pracovat. Kotel nainstaluje a uvede do provozu. Zároveň Vám poskytne odborné školení k obsluze kotle a bude to ona, která Vám v počátcích provozu bude pomáhat s vyladěním kotle. Zároveň by Vám montážní firma měla poskytovat záruční i pozáruční servis. Standardem je servisní zásah do 24 hodin. Dbejte na to, aby montážní firma měla potřebné certifikáty, živnostenské oprávnění atd.

Za tým Enco-tepelná technika přeji všem uživatelům šťastnou ruku při výběru kotle a mnoho spokojených let jeho provozu.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat