Přihlášení / Registrace
Rubriky
Archiv

Author Archive

Anatomické polštáře pro Vás

Pokud potřebujete polštářek pro uvolnění a odlehčení krční páteře, trápí vás ztuhlost šíje či bolest hlavy, pak si vyberte některý z anatomických polštářů Tropico. Tyto anatomické polštáře Vám umožní zdravý spánek na zádech i na boku. Standardně jsou také dodávány s povlaky na polštářky.

Zákazníci často vybírají tyto anatomické polštáře

Anatomický polštář Apolo – je vyrobený z pružné studené pěny. Je ideální pro odlehčení a uvolnění krční páteře. Fixuje páteř v optimální poloze, která Vám zaručí zdravý spánek.
Luxusní anatomický polštář Aron – jeho důmyslné zpracování umožňuje uvolnění a relaxaci krčního svalstva ve spánku. Můžete si vybrat jednu ze tří tuhostí – soft (měkčí), medium (středně tvrdá), hard (tvrdší). Navíc je tento polštář dodáván s luxusním potahem s látkou Microcare. Tato látka s obsahem cetátového vlákna vytváří při kontaktu s potem nebo vzdušnou vlhkostí chemické reakce, které působí jako přirozeně čistící díky uvolňování kyslíku. Tento polštářek je také luxusní díky svému dárkovému balení. Anatomické polštáře se hodí ke gelovým matracím.

Kvalitní matrace Comfort

Když na matrace je akce

Když na matrace je akce, není moudré ihned se rozběhnout do nejbližšího obchodu s ložním prádlem a postelemi a nakoupit vše, co nám příjde pod ruku. I když u nás zrovna probíhá akce výměny matrace, měl by nákup být veden v prvé řadě rozumem a skutečnými potřebami, a teprve ve druhé řadě cenou. Musíme se smířit s tím, že nákup matrace, to je akce na celý den, kterou když uspěcháme, ničemu a nikomu tím nepomůžeme. Na dalších řádcích se společně podíváme, jak takové akce s klidem přežít a přivézt domu ty správné matrace, které sednou přímo vašemu vkusu, preferenci a hlavně lůžku.

Nákup matrace, to nemusí být akce na měsíc

V podstatě musíme při výběru matrace řešit především její náplň. Když už je na ně akce, bývají ve slevě většinou oba. O které jde? V zásadě to jsou pružinové a pěnové matrace. První z nich mají uvnitř schovaná ocelová péra, která zajišťují její pružnost. Jsou trochu tvrdší, ale lépe se na nich skáče, to jsou pak akce. Pěnová matrace je vyplněná svého druhu molitanem. Je měkčí, člověk do ní jakoby zapluje, ale zvláště milovníci tvrdých podkladů s ní moc nerozumějí. Proto nekupujte horlivě vše, ani když je akce.

A k tomu kupujeme polštáře

Další důležitou věcí jsou polštáře. To je kapitola sama pro sebe. Vybrat správné polštáře pro vaši domácnost může být problém. Ačkoliv totiž máme každý trochu jiný vkus a preference, pro nastavení polštáře platí ze zdravotního hlediska celkem striktní pravidla. Jde o to, že – ač se to někomu nelíbí – nejzdravější je spát na rovné podložce s žádným, nebo jen s malým polštářem. Při koupi polštáře na to pamatujte a nenechte se nadýchanými duchnami příliš ovlivnit.

Podnikové informační rezervační systémy

Řešíme přístupové systémy a skladové hospodářství

Každý provozovatel lázeňského nebo sportovního zařízení se dříve či později dostane před problém řízení svého provozu. To nastolí otázku, zda zavést rezervační systém? Rezervační systém je jedním z prvků nadřazeného podnikového informačního systému. Mezi jeho další části můžou patřit ještě přístupové systémy, nebo programy řídící skladové hospodářství. Jejich hlavní funkcí je usnadnit vám práci. Tak například přístupové systémy. Zaznamenávají pomocí magnetických karet pohyb po vašem středisku, díky nim víte jaký klient zrovna používá kterou facilitu. Skladové hospodářství pracuje podobně, pomocí čárových kódů vám dává přehled o všech položkách, které máte v inventáři. Skladové hospodářství znamená konec inventur. Stejně tak přístupové systémy i rezervační systém vám zjednoduší podnikání, což v důsledku neznamená nic jiného, než ušetřené peníze, které můžete investovat jinam.

Kombinujeme pohovky a sedací soupravy

Sedací soupravy, pohovky a jejich rozdíly

Na první pohled by se mohlo zdát, že sedací soupravy a pohovky jsou vlastně totéž a že není potřeba mezi nimi rozlišovat. To je ale omyl. Zjednodušeně můžeme říci, že pohovky většinou tvoří součást celé sedací soupravy, ale ani to není tak docela přesné. Už ze samého znění spojení sedací soupravy si dáme dohromady, že jde o sadu nábytku tvořenou několika kusy, které k sobě ladí, vzájemně se doplňují a spolu tvoří nedělitelný celek. Naproti tomu pohovky jsou bytostně samostatné jednotky, které doplnit nepotřebují a často se ani s jiným kusem sedačky vedle sebe nesnesou.

Kam se hodí sedací soupravy a kam pohovky

Rozdělení obou typů nám napoví, kam se ten který hodí. Pohovky jsou jasnou volbou tam, kde chceme prostor, volné místo a kde preferujeme spíše účelnost. Jestliže pohovky jsou spíše solitéry, sedací soupravy naopak umístíme tam, kde potřebujeme – nebo chceme – vytvořit hodně míst k sezení. Většinou krom hlavní sedačky obsahují ještě menší křesílka a podsedáky, které spolehlivě zaplní jakoukoliv místnost. Pohovky naproti tomu můžeme kombinovat s jednoduchými lampami, stolky a vitrínami, zatímco sedací soupravy vytvářejí jádro místnosti samy o sobě. Když jsou navíc ještě potažené výrazným čalounem, bývá problém spasovat je s jakýmkoliv jiným druhem nábytku, ba i s barvami stěn.